HC Benešov – Spartak Pelhřimov 4:5

Benešovští představili s novým maskotem Vodním Lvem, který jim ale moc radosti nepřinesl. Bojácný výkon domácích, kteří se museli obejít bez obránců Peška a Zemana (ukončili činnost), hosté v první třetině třikrát potrestali. Nejprve Malíka prostřelil Bezděk, vzápětí sice Kocman po spolupráci s Holánkem vyrovnal. Jenže Pelhřimovští do konce první části Plachým a Maříkem ještě dvakrát udeřili. Benešovu nepomohly ani přesilovky se čtyřmi útočníky, když na pozici obránce zaskakoval kapitán Kaňka.

Do druhé třetiny zamíchal trenér Benešova Vobecký sestavou a do branky se postavil místo Malíka Hrubý. Hra domácích dostala směrem dopředu šťávu, Vodní Lvi si vypracovali několik šancí, ale brankáře Klestila překonali jen dvakrát po akcích Bosase s Jonášem. Hosté hrozili jen z brejků, se kterými si brankář Hrubý poradil. Navíc přišli o Bezděka, který byl za naražení R. Verbíka na mantinel vyloučen do konce utkání.

Ve třetí třetině se hrál nervózní hokej. V 48. minutě dokonali domácí obrat, když v oslabení Holánek dorazil do sítě střelu Vejvody. Zdálo se, že Vodní Lvi ubrání výhru, jenže hosté v 56. a 59. minutě po šťastných trefách Tecla a Maříka dostali domácí opět na dno.

„Začali jsme špatně. V brance jsme dali šanci Malíkovi, který inkasoval tři góly, ze kterých ho ale neviním. Do druhé třetiny jsme udělali změny v sestavě. Kluci začali bojovat, otočili stav, ale po hrubých chybám rozhodčího jsme prohráli. Nejprve hosté vyrovnali z metrového ofsajdu a rozhodující gól jsme dostali po faulu na Bosase, který má v obličeji pět stehů. Navíc hostům perfektně zachytal zkušený brankář Klestil, který má ligové kvality,“ zlobil se po zápase trenér Vodních Lvů Jan Vobecký.

Branky: 7. Kocman (Holánek), 24. Jonáš (Bosas), 36. Jonáš (Bosas, J. Verbík), 48. Holánek (Vejvoda) – 6. Bezděk, 8. Plachý (Mařík), 18. Mařík (Vrdlovec, Kubát), 56. Tecl (Jánský), 59. Mařík (Vrdlovec). Rozhodčí: Volf – Krejsa, Ledinský. Vyloučení: 5 x 2 – 8 x 2 + Bezděk 5 + do konce, Kašpar 10 minut. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 200. Třetiny: 1:3, 2:0, 1:2.

HC Benešov: Malík (21. Hrubý) – J. Verbík, Srdínko, Kocman, Kaňka, Holánek – R. Verbík, Procházka, Jonáš, Dvořák (21. Drda), Bosas – Bílek, Vejvoda, Strnad, Suchánek, Vacek.