Devatenáctka si zpečetila sestup

Benešov – Ve druhé fotbalové lize dorostu se snažila předposlední devatenáctka Benešova vykřesat v domácím zápase poslední jiskřičku naděje. Jenže i na čtrnáctý Písek nestačila, a tak dvě kola před koncem je již jasné, že sestupuje.

31.5.2012

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

SK BENEŠOV – PÍSEK     1:2

Po debaklu s Duklou nastoupila devatenáctka do zápasu s Pískem docela sebevědomě. Vytvořila si šance a šla zaslouženě po centru D. Jendele a pohotově zakončujícího Martina Chrpy do vedení. Poté si však vybrala slabší chvilku levá strana benešovské obrany a hostující útočník se po samostatné individuální akci pěkně uvolnil a křížnou ranou nedal Holadovi šanci – 1:1. Brankář Benešova se navíc před poločasem nešťastně zranil, ale zápas dochytal. Jeho pohyb však byl velmi limitován.

Po vyrovnaném prvním poločasu to byli překvapivě hosté, kteří si vytvořili územní převahu, vyhrávali osobní souboje, byli pohyblivější a tím opanovali větší část poločasu druhého.

Za svou snahu byli odměněni v 72. minutě, kdy hráč stojící v postavení mimo hru do hry nezasáhl, domácí obrana zaváhala, druhý útočník toho využil, obranu přečíslil a připravil palebnou pozici pro hráče z druhé vlny. Ten střelou po zemi do protipohybu brankáře přiklonil misky vah na stranu Písku – 1:2.

Ze závěrečného zoufalého tlaku domácí nic nevytěžili a tak odcházeli ze hřiště smutnější.

„Nesehráli jsme úplně špatné utkání, ale ne všechny hráče zastihl zápas v optimální pohodě. Někteří naopak příjemně překvapili jako Jakub Matoušek a Martin Chrpa," našel pozitiva po zápase smutný trenér Benešova Miloslav Brožek a dodal: „Zápas plně odhalil naše nedostatky i pozitiva. Soutěž je třeba dohrát se zdviženou hlavou a poté vyhodnotit co se podařilo a co jsme mohli udělat lépe."

Branka Benešova: Martin Chrpa. Poločas: 1:1.

SK Benešov: Holada – Hroch, Mařinec, Svoboda, F. Jendele (35. P. Balík) – Martin Chrpa (70. M. Balík), Skopec, Krejza, Balata (89. Hynek) – Matoušek (72. Rezek), D. Jendele (80. Innemann).