Bratři Formánkové a brankář Příhoda budou budit Lvy ze snů

Jesenice – Neuvěřitelný zkrat předvedli benešovští hokejisté ve třetí třetině Krajské hokejové ligy v Jesenici, a tak pošesté za sebou nebrali plný bodový zisk. Přitom modrožlutí začali snově a domácí se měli co ohánět, aby zachytávali hostující pokusy. Přesto si Lvi vypracovali před poslední částí tříbrankový náskok, který bratři Formánkové i díky vynikajícímu brankáři Příhodovi smázli a vyhráli i nájezdy.

30.11.2015

Ilustrační fotoFoto: Wlada Novotný

JESENICE – BENEŠOV 6:5 SN

Ve 4. minutě udeřili hosté. Babický s Fedoročkem tak dlouho dolovali puk z předbrankového prostoru, až ho Fedoročko přistrčil Holešovi a ten nadvakrát překonal Příhodu. Vzápětí ale bylo srovnáno, když Roman Formánek po průniku prudkou střelou pod vyrážečku překonal Štěpánka – 1:1. Poté začala úřadovat nově složená první lajna Benešova, když na koncích dvou pěkných akcí v obraném pásmu byl Janák. Nejprve zakončil akci Holánka se Starcem a poté využil Holánkového vybruslení ze svého tradičního místa u mantinelu a střelou pod vyrážečku upravil na 1:3. Další šance, a že jich nebylo málo, polapil vynikající Příhoda nebo zastavila puk do sítě nemohoucnost v zakončení benešovských hráčů.

Do druhé třetiny vstoupila lépe domácí Jesenice a po přihrávce Voháňky snížil opět R. Formánek. Lvi se však hned oklepali. Kočí nahrál do jízdy Hynkovi, jehož přihrávku před branku srazil domácí obránce do sítě – 2:4. Tempo hry se zvyšovalo, neustále se útočilo a přibývalo šancí. Hrálo se tvrdé, férové utkání s minimem vyloučení. Krátce po půlce utkání udeřili hosté popáté. Fedoročko vyhrál buly na Babického, který nahrál na modrou Bursíkovi, jehož střelu od modré čáry Holeš lehkou tečí usměrnil mimo dosah domácího brankáře. Po několika příležitostech na obou stranách zůstal stav do konce třetiny nezměněn.

Třetí třetina se stala pro hosty malou katastrofou. Šance, které Lvi neproměnili za prvních deset minut, by stačily i na celý zápas. Útočníci Benešova se střídali v zahazování tutovek a Příhoda v domácí brance se podivoval, kolik prostoru nechávají jeho obránci benešovským hráčům. Jenže brankovou čáru nepřešel puk z hole Kucharčíka, který byl v jednom střídání třikrát před brankou osamocen, Kočí střelu z mezikruží namířil také jen do Příhody, a Janák trefil tyč. Otřepaná fráze nedáš – dostaneš, se naplnila ve 49. minutě. Roman Formánek nahrál kotouč na Němečka, ten si vyšlápl až mezi kruhy a ranou snížil na 3:5. Benešovští následně klepali na vrata Příhody, ten je však už neotevřel. Naopak po závaru v domácí třetině ujel D. Formánek a nedal Štěpánkovi šanci. Time-out hostům pomohl a opět se tlačili k navýšení skóre, ale kapitán Holánek dvakrát neproměnil sólo. A tak vyrovnal v 58. minutě vysoce produktivní R. Formánek po křížném pasu bratra Davida.

Zápas skončil remízou a Lvi nemohoucnost v zakončení potvrdili i v nájezdech, kdy Příhodu nepřekonali ani jednou. Místo tří bodů, vezou modrožlutí domů jen jeden s vědomím, že hra se zlepšuje, body však nepřibývají.

Branky: 5. R. Formánek, 23. R. Formánek (Voháňka), 49. Němeček (R. Formánek), 52. D. Formánek, 58. R. Formánek (D. Formánek), rozhodující nájezd R. Formánek – 4. Holeš (Fedoročko), 12. Janák (Starec, Holánek), 13. Janák (Holánek), 24. Hynek, 34. Holeš (Bursík, Babický). Vyloučení: 4:4. Třetiny: 1:3, 1:2, 3:0 – 1:0.

HC LEV Benešov: Štěpánek – Rod, Kotýnek, Šmicr, Bursík, Císař, Šobíšek – Janák, Holánek, Starec – Babický, Fedoročko, Holeš – Kucharčík, Kočí, Štětina – Hynek, Mrva.

MICHAL HOLEŠ

Autor: Redakce

30.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".