Bez gólu se vyhrát nedá, smutnil Dýcka

Vlašim – V pátém kole krajské hokejové ligy Vlašim doma nanavázala na výhru v Jesenici a nezvládla zápas Rakovníkem.

11.10.2015

Útočník Rytířů Adam Herwig. Foto: infon.cz

VLAŠIM – RAKOVNÍK 0:3

Ze začátku byli o něco lepší hosté. Za pomoci brejků se rychle dostávali do vlašimského pásma, ale Holánek si poradil s nájezdem Ságnera a Chvojkovou dorážkou. Ani domácí nezůstávali pozadu a snažili se útočit. Burda střelou zápěstím rozezvučel tyč Pospíšilovy branky a Gut na konci přesilovky také stav nezměnil. V závěru třetiny pomohl Vlašimi Holánek v oslabení.

Z kraje druhé třetiny zmařil vlašimský gólman vyjetím zakončení Klausovi a čaroval i v oslabení. Ve 27. minutě již ale v početní nevýhodě nestačil pokrýt dorážku Ságnera. V polovině utkání se sám před hostujícím brankářem ocitl Jaeger, ale Zuska úmyslně posunul klec. Jenže přesilovku Vlašim nevyužila.

Ve třetí části Vlašim zatlačila Rakovník do jeho obranného pásma a Pospíšil se musel v brance řádně ohánět. A tak udeřilo na druhé straně a opět v domácí přesilovce, ve které nejprve Ságner minul prázdnou branku, aby se druhým pokusem nad lapačku brankáře již nemýlil. Rytířům ubral gól i oslabení síly, přesto mohl Kucharčík snížit, ale po Matějkově přihrávce nastřelil tyč. V závěru měli hosté dvě přesilovky, v nichž ve druhé odvolali brankáře. Snížení to ale nepřineslo, naopak Vyskočil do prázdné klece upravil na 0:3.

„Všechno bylo špatně a bez gólu se nedá vyhrát. V prvních pěti minutách jsme hráli jak na rybníku a každý si dělal, co chtěl. Poté jsme se zlepšili a měli tři, čtyři šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Ve druhé třetině jsme nehráli, to co jsme si řekli, byli jsme zbytečně třikrát venku a dostali gól v oslabení. Navíc jsme si nevytvořili žádnou šanci. Ve třetí třetině, když už jsme se dostávali do tlaku, přišel nesmyslný faul našeho beka a dostali druhý gól. Poté jsme se již do pořádného náporu nedostali, i když jsme nějakou šanci měli, ale nastřelili tyčku. Nakonec jsme dostali třetí gól v power play. Nenavázali jsme na výkon s Jesenicí. Soupeř nebyl lepší, ale dal góly v přesilovkách a proto vyhrál," smutnil po zápase asistent trenéra Vlašimi Karel Dýcka.

Branky a nahrávky: 27. Ságner (Vyskočil), 47. Ságner (Kounovský), 60. Vyskočil. Rozhodčí: Hruška – Lohr, Nevařil. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 348. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Michal Kakos, Vondráček, Gut, J. Pessr, Horálek, Toula – Matějka, Kucharčík, Slanina – Herwig, Martin Kakos, Burda – Kočí, Dušek, Jaeger.

TOMÁŠ VONDRÁČEK

11.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Czech Floyd v Benešově.
25

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.