Benešov si pohrál s Kralupy

Kralupy nad Vltavou – Poslední kolo uzavřelo základní část krajské hokejové ligy. Benešov, jenž měl již zajištěnou účast v play off zajížděl na led posledních Kralup nad Vltavou, kde jasně zvítězil. Skončil na pátém místě a ve čtvrtfinále narazí na čtvrté Černošice. První zápas (hraje se na dva zápasy, každé mužstvo jednou doma a venku, s tím, že pokud je stejné skóre, tak se prodlužuje) se hraje v pátek v Benešově od 18 hodin.

15.2.2015

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

KRALUPY NAD VLTAVOU – BENEŠOV 1:5

Již první třetina rozhodla o výhře Benešova nad již sestupujícími Kralupy. Ve 2. minutě otevřel skóre Fedoročko, na kterého navázal ve dvojnásobné přesilovce Hynek. Třetí gól hostů přišel opět po domácí nedisciplinovanosti, když Babický proměnil početní výhodu pět na tři.

Od druhé části se již zápas jen dohrával. Lvi vedení kontrolovali a domácí, i když na začátku třetí třetiny snížili Šaršem, tak na zvrat nemysleli. Benešov na branku Kralup rychle odpověděl Starcem a účet zápasu podtrhl v závěru zápasu Janák z přesilovky.

„Celý zápas jsme byli herně vyspělejší. V první třetině jsme získali tříbrankový náskok a poté v klidu dovedli zápas do vítězného konce," dodal k poslednímu zápasu základní části trenér Benešova František Sládek, jenž s mužstvem skončil na pátém místě: „S umístěním jsme spokojeni a odpovídá našim schopnostem."

Branky a nahrávky: 43. Šarše (Hořák) – 2. Fedoročko (Tichý, Janák), 15. Hynek (Holánek, Babický), 19. Babický (Bursík, Hron), 44. Starec (Holeš, Drda), 58. Janák (Fedoročko, Kucharčík). Vyloučení: 10:5 + Šarše (K) 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 70. Třetiny: 0:3, 0:0, 1:2.

HC Lev Benešov: Karda – Stejskal, Hron, Kucharčík, Janáč, Bursík – Holeš, Starec, Drda – Janák, Fedoročko, Tichý – Hynek, Holánek, Babický.

V pátek 20. února od 18 hodin přivítají benešovští Lvi doma v prvním čtvrtfinále čtvrtý celek po základní části Černošice. „Soupeře jsme si nevybírali, ale Černošice jsou pro nás přijatelné, jak herně, tak nejsou moc daleko," je spokojený se soupeřem Sládek a dodává k ambicím Benešova v play off: „Konec sezony budeme chtít co nejvíce oddálit."

15.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Neproměněné šance připravily Vlašim o výhru

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.