Žižkov zrušil Benešovu sérii bez porážky

Benešov – Fotbalisté Benešova přišli v domácím utkání s Viktorií Žižkov o sérii šesti neprohraných zápasů v České fotbalové lize, když o výhře hostů, ve výborném zápase, rozhodli hosté ve druhém poločase šťastnými brankami.

8.11.2015

Benešovský Jan Žák se dostal sám před brankáře Žižkova Soukupa, gól z toho ale nebyl. Foto: Robin Novák

BENEŠOV – VIKTORIA ŽIŽKOV 1:2

První poločas nabídl, před nejvyšší benešovskou diváckou kulisou (více jak 400) na podzim, velmi zajímavou podívanou. Šance byly vidět na obou stranách. Domácí Faouzi, ale zamířil nad branku a Kučaba se také v koncovce neprosadil. Žižkov měl větší příležitosti, avšak Tetour předvedl parádní zákroky proti Gebertovi, Markovi a Podrazkému. Z vedení se nakonec radovali Benešovští, když Kučaba ukradl míč obránci a když přihrával na Faouziho, tak míč zasunul do vlastní sítě Neuberg.

Ihned po přestávce předvedl další fantastický zákrok Tetour, jenž ale o chvíli později přeci jen lovil míč ze své sítě, když vyrazil míč po centru do Laštovky a následně balón dopravil do sítě Marek. Gól domácí utlumil, až do konce zápasu na hřišti vládli hosté a Tetour opět vychytal Volka. Až přišla 83. minuta. Balón se dostal v šestnáctce ke střídajícímu Trýznovi, jehož střelu z otočky tečoval Vrňák do vlastní sítě – 1:2.

„Utkání bylo vynikající, nasazení, fotbalové akce, šance i divácká kulisa byla výborná. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a po akci Kučaby si hostující obránce dal vlastní gól. Ve druhém poločase jsme chtěli hrát stejně dobře, ale hosté dvakrát, i se štětím, využili své kvality. My jsme si v závěru nevytvořili výraznější šanci, abychom vyrovnali. Utkání by asi slušela remíza, když oba týmy měly šance, i když víc hosté, ale tentokrát podal vynikající výkon brankář Tetour, který chytil několik gólových střel, včetně trestňáku Podrazkého do šibenice. Je to škoda, hráči se ale vydali ze všech sil. Porážka nás sice mrzí, ale byla se ctí," poznamenal po zápase trenér Benešova Luboš Zákostelský.

Branky: 30. vlastní Neuberg – 52. Marek, 83. Trýzna. Rozhodčí: Grimm – Kubec, Janoch. ŽK: Laštovka, Svoboda (oba B). Diváci: 405. Poločas: 1:0.

Benešov: Tetour – Braný (71. Svoboda), Večera, Štancl, Vrňák – Laštovka, Skopec, Čapek, Žák, Faouzi (85. Rejhon) – Kučaba (77. Turek).