Zdislavice smázly "Uhlíře"

Zdislavice - Ve fotbalové I. B třídě, skupiny D, navázaly Zdislavice na výhru v Teplýšovicích a smetly čtyřmi góly Uhlířské Janovice, jenž porazily v minulém kole lídra ze Zvole.

4.5.2014

Ilustrační fotoFoto: Luděk Rublič

ZDISLAVICE – UHLÍŘSKÉ JANOVICE 4:0

V prvním poločase byli domácí aktivnější a dokázali se dostat do dvougólového vedení. V 11. minutě se prosadil Pecháček a v 28. minutě zvýšil po vyhraném hlavičkovém souboji Šandy tváří v tvář hostujícímu brankáři T. Naňák.

Ve druhém poločase měli více ze hry hosté, ale z několika nadějných akcí nedokázali překonat domácího Smetanu. Zdislavice se do hry dostaly až v poslední čtvrthodině utkání, ale stačilo jim to k navýšení náskoku. Nejprve střelou k tyči zvýšil Müller a debakl hostí ztvrdil po samostatném úniku Vobecký.

„První poločas jsem byl s výkonem týmu spokojený. Ale ve druhém poločase jsme se pouze bránili a můžeme poděkovat hostům, že nebyli schopní z několika nadějných situací snížit. V závěru jsme krásnými dvěma brankami rozhodli definitivně zápas a poskočili na krásné třetí místo v tabulce," měl radost po utkání kormidelník Zdislavic František Heřmánek.

Branky: 11. Pecháček, 28. T. Naňák, 79. Müller, 81.Vobecký. Rozhodčí: Wolfram. Diváci: 120. Poločas: 2:0.

Zdislavice: Smetana – Hejný, Gregor (68. Kupsa), Lapáček, T. Bouček – Šanda, Müller, Kubálek, Pecháček – Vobecký, T. Naňák.

KRÁTCE: Šperky budou tématem přednášky na Konopišti

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Táborů od benešovského Domu dětí a mládeže se zúčastní na 350 dětí

Benešov /FOTOGALERIE/ - Prázdniny jsou v plném proudu. Dům dětí a mládeže Benešov proto připravil pro děti celkem jedenáct letních táborů, soustředění a příměstských táborů. Více než 350 dětí si během léta tento bohatý prázdninový program užívá.

OBRAZEM: Oslavili 140 let od založení SDH Čechtice

Čechtice - Sbor dobrovolných hasičů Čechtice oslavil významné jubileum. O víkendu si členové sboru i jejich příznivci připomněli 140 let od vzniku čechtických dobrovolných hasičů. Na pořadu dne byl bohatý program, hasičské disciplíny i akce pro děti.

OBRAZEM: Rekordman v ohnivé show vystoupil v Chotýšanech

Chotýšany - Petr Fiedor, rekordman v ohnivé show, vystoupil se svým programem v závěru Chotýšanských slavností. Diváci mohli obdivovat jeho hru s plameny i riskantní kousky.