BENEŠOV – TATRAN RAKOVNÍK 2:1

Domácí začali s chutí a vysokým napadáním, což jim přineslo dobré příležitosti, ale Skopec z malého vápna po centru Večery trefil nohy brankáře, hlavička Zákostelského, střela Skopce skončily mimo branku a trestný kop stejného hráče vyrazil brankář na roh. I hosté mohli skórovat z brejků, ale s ranou Maříka si poradil Štěpánek, další střela a hlavička po rohu, skončily mimo branku. Gól přišel až v závěru poločasu, kdy se po kolmici Farkaše prosadil důrazný Turek – 1:0.

Neuběhla ani minuta z druhé části a hosté po akci Maříka se zakončujícím Kučerou z malého vápna rychle srovnali. Domácí ale nechtěli prohrát, tlačili se na polovinu soupeře, ale jejich hra postrádala více přesnosti ve finálních přihrávkách. Přesto si vypracovali tři šance. Hlavičku Bartalose po rohu Skopce vyrazil parádně gólman Tůma, nabídkou Skopce pohrdl Gluščenko, aby v 69. minutě již Kulhavý zakončil brejkovou akci a centr Vrňáka druhým gólem. V závěru ještě domácí podržel Štěpánek při ráně Maříka. Poté již byli aktéři rádi, že sudí Lerch v parném počasí ukončil zápas.

„Proti diviznímu soupeři jsme chtěli hrát opět velmi aktivně, což se nám dvacet minut dařilo, ale vytvořené šance jsme nedokázali využít. Paradoxně jsme se prosadili až v závěru poločasu. Náš způsob hry, ale také nabídl soupeři dvě brejkové situace, které naštěstí gólově nezakončil," zhodnotil první dějství trenér Benešova Kamil Kulhavý a dodal: „Vstup do druhého poločasu se nám nepovedl a soupeř vyrovnal. Postupem času upadávalo tempo hry i naše koncentrace. Hosté více vysunuli vysoko obranu, ale my jsme se kromě dvou akcí, nebyli schopni, kvůli špatným řešením, dostat do samostatných úniků. Výhra nad divizním celkem byla povinností, ale stále máme co zlepšovat."

Branky: 41. Turek, 69. Kulhavý ml. – 46. Kučera. Rozhodčí: Lerch. Poločas: 1:0.

Benešov: Štěpánek – Večera (46. Vrňák), Laštovka, Braný (71. Zákostelský), Těžký – Žák (46. Kulhavý ml.) – Bartalos (64. Žák, 69. Bartalos), Skopec, Farkaš, Turek (46. Přitasil) – Zákostelský (46. Gluščenko).

Ve středu 27. července sehraje Benešov doma od 17 hodin přípravný zápas s druholigovou Viktorií Žižkov.