Domácím vyšel stoprocentně vstup do krajského přeboru. Před utkáním sice panovala v domácí kabině malá obava z neznámého soupeře, TJ Litol, ale ta odešla s úvodním hvizdem rozhodčího.

SK BENEŠOV 5
TJ LITOL 0

Divák hned od začátku viděl, že mezi oběma soupeři byl ještě nedávno rozdíl dvou soutěží. Domácí si vynutili od první minuty převahu a gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 12. minutě přihrál Ondřej Štěpán ze strany Žákovi, jehož střelu ještě stačil brankář Skuhravý vyrazit k Čápovi a ten špičkou kopačky nasměroval balón zpět za jeho záda – 1:0. Druhý gól přidal ve 30. minutě střelecky disponovaný Žák. Gólu předcházela dobře secvičená akce od půlící čáry, na jejímž konci Honza Žák hlavou zvýšil na 2:0. Žák měl dobrou příležitost ve 39. minutě, ale zblízka nedokázal zpracovat poskakující míč u pravé tyče. Hosté se po většinu času jen bránili a pokud vyrazili kupředu, končila jejich snaha většinou před benešovským pokutovým územím. Krátce před koncem poločasu byl vyloučen litolský Bodlák za sražení pronikajícího Drahoty.
Druhé dějství mělo jednotvárný děj. Hra se odehrávala na hostující polovině a útok za útokem se valil na litolskou bránu. I za tohoto průběhu hry se v 55. minutě zrodila největší šance hostů. Domácí obrana nechala více volnosti hostující dvojici Ježek - Nikodim, ale Capouch s vracejícím Drahotou stačili požár na poslední chvíli uhasit. To už ale Benešov vedl od 50. minutě Žákovým gólem 3:0. Místy drtivá převaha benešovských fotbalistů však přeci ještě přinesla změnu skóre, a to hned dvakrát, když obě branky měly stejného autora – Jana Žáka. Ten nejprve v 83. minutě po centru Kováče poslal hlavičkou balón od břevna do sítě na 4:0. Poté v 87. minutě, když brankář Litole neudržel dalekonosnou ránu Bubeníka, se dokázal nejrychleji zorientovat a dorazit míč do soupeřovy sítě 5:0.

Branky: 30., 50., 83., 87. Žák, 12. Čáp. Rozhodčí: Prokeš. ŽK: Čáp, Chomát – Bodlák, Sosnovský. ČK: 41. Bodlák. Diváků: 330. Poločas: 2:0.

SK Benešov: Capouch – Drahota, Chomát, Holub, Křivohlavý – Žák, Kukač (46. Bubeník), Hanousek (68. Koblasa), O. Štěpán – Čáp, Turek (80. Kováč). Trenér: Ladislav Fiala.

Očima trenérů (SK Benešov – TJ Litol 5:0)

Ladislav Fiala, SK Benešov: „Určitě důležitý moment byl, že jsme dali poměrně brzy první branku. Zpočátku totiž u nás hrála svoji roli nervozita, nedařily se nám přihrávky, ale pak se nám ještě před přestávkou podařilo dát po pěkné akci druhý gól. Když jsme v úvodu druhého poločasu přidali gól třetí, bylo rozhodnuto. Soupeř potom dohrával bez vyloučeného hráče a navíc bych řekl, že kondičně odešel. Litol se více zatáhla a míče nakopávala na osamoceného Ježka. To, že se stáhla před svoji branku, nám v dalším průběhu zápasu sice trochu dělalo problémy, ale v závěru zápasu jsme přidali další dva góly. S výsledkem jsem spokojen. Věřím, že dát rychle gól nebude problém, i když venku už to bude jiné.“

Pavel Jareš, TJ Litol: „Především musím řící, že pro nás bylo utkání svátkem. Už také proto, že když Benešov hrál I. ligu, my jsme začínali ve III. třídě. Domácí před utkáním dali dohromady kvalitní tým, sami říkali, že s ním by z divize nespadli. Musím přiznat, že nás soupeř předčil ve všech herních činnostech. Nevěděli jsme, co nás čeká, tak jsme se v úvodu zaměřili hlavně na defenzivu. Jenže dvě hrubé chyby v první poločase naše naděje pohřbily. Navíc jsme od 40. minuty po dvou faulech hráli bez vyloučeného obránce. Pak už byl vývoj zápasu jedoznačný. Neděláme ale z toho žádnou vědu. Důležité zápasy teprve přijdou, hlavně musíme získávat body doma. Ještě nás čeká tvrdá práce.“