Olbramovice – Dolní Kralovice 4:1

Před zápasem došlo ke konfrontaci obou celků, na pokyn Dolních Kralovic, tak aby se se předešlo hraní údajných dorostenců v jejich mužstvu. Vše bylo v pořádku, a tak se mohlo začít.

Od začátku byli překvapivě nebezpečnější domácí, než urostlejší hosté. Již v 6. minutě si na centr Zd. Ježka naběhl jeho spoluhráč v útoku Janoušek a špičkou nohy propasíroval míč do sítě. Vzápětí běžel T. Tábořík sám na branku, ale zamířil vedle. Ve 13. minutě již ale nadvakrát stejný hráč zamířil do sítě – 2:0. Opaření Dolnokralovičtí nechápavě kroutili hlavami, co že to s nimi domácí předvádějí. Olbramovická souhra po zemi přinesla další ovoce ve 20. minutě, když chybu v kralovické obraně potrestal Zd. Ježek.

Po přestávce se hosté zlepšili, přitlačili domácí na jejich polovinu, ohrožovali brankáře Slavětínského hlavně ze standardních situací, ale jen hlavičkující Jelínek měl gól na hlavě, ale zamířil nad. A tak opět udeřilo na druhé straně, když v 46. minutě skóroval z ofsajdové pozice podruhé v zápase kapitán Olbramovic Zdeněk Ježek. Hosté sice ihned snížili z penalty Hrdinou, ale to bylo z jejich strany vše. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Cacáka mohla vypuknout olbramovická radost.

„Kluci mi udělali velkou radost, protože předvedli super výkon, když perfektně kombinovali. To co se jim snažím vtlouci do hlav, tak dnes předvedli a odehráli nejlepší zápas za celou sezonu,“ byl hrdý na své ovečky kouč Olbramovic Michal Malík.

„V soutěži jsme Olbramovice porazili 4:1 a 5:1. Omarodila nám celá obrana, navíc se nám brzy zranil další hráč a dostali jsme hloupý gól. Kluci nehráli jako vždy a soupeře asi podcenili. V prvním poločase byli techničtější Olbramovice a zaslouženě vedly. Ve druhém poločase jsme hráli na jednu branku, ale nic kloudného jsme nevymysleli, a proto zaslouženě prohráli,“ zhodnotil zápas kouč Dolní Kralovic Michal Kožner a našel příčiny neúspěchu: „Deset měsíců jsme neprohráli, v přátelácích remizovali s divizními mužstvy a krajská porazili, ale pak nás zařízli v Ratměřicích, diváci dětem sprostě nadávali a od té doby se to s námi táhne.“

Branky: 20. a 46. Zd. Ježek, 6. Janoušek, 13. T. Tábořík – 49. Hrdina (z PK). Rozhodčí: Cacák. Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 3:0.

SK Olbramovice: Slavětínský – Míka, Havlíček, Tůma, Rousek – T. Tábořík, Písařík, L. Tábořík, Košař – Zd. Ježek, Janoušek. Střídali: Karban, P. Ježek.

Sokol Dolní Kralovice: Veselý – Vopěnka, Maršoun, Lukáš Kril, Hrdina – Jelínek, Vošický, Tesárek, Pilát – Kožner, Luboš Kril. Střídali: Šnajdr, Mareš, Černý, Karásek.