Vrchotovy Janovice nadělovaly

Benešovsko – Fotbalisté v okresním přeboru odehráli dvanácté kolo. O vrchotojanovickém posvícení si Neveklov odvezl domů sedm svatomartinských husí.

14.11.2011

Hlavičkový souboj olbramovického Daniela Šacha s kapitánem Pravonína Michalem Hochem (ve žlutém). Foto: Foto: Jan Mikula

Struhařov – Popovice 5:1

Lídr tabulky potvrdil postavení pěti góly, když se hattrickem blýskl Zadražil. Hosté ještě stačili vyrovnat, ale poté již kralovali domácí, Popovice ještě za stavu 4:1 neproměnily penaltu.

Branky: 10., 33., 55. Zadražil, 46. Straka, 63. Kocábek – 24. vlastní. Rozhodčí: Kočí. ŽK: 3:2. ČK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 2:1.

Struhařov: P. Pessr – Hovorka, Zd. Pessr, Dudík, Kocábek – Veselý, Zadražil, Pospíšil, Kremina – Straka, Koblasa. Střídali: Peter, D. Sysel, L. Sysel.

Popovice: P. Heřmánek – Hocek, Kašpar, M. Heřmánek, Matuška – Vondruška, Dvořák, P. Slepička, Žížala – Kaucký, Veselý. Střídali: Jiří Hovorka, Starec.

Jírovice – Divišov 0:2

Hosté působili v utkání lepším dojmem, a proto si zaslouženě odvezli z Jírovic všechny body.

Branky: vlastní, Štěpnička. Rozhodčí: Bačinský. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

Jírovice: Ellschlöger – Beneš, Kořínek, Krákora, Bubeník – Borkovec, Sahula, Pěkný, Pazdera – Kulda, Klepl. Střídali: F. Stibůrek, Pokorný, Macháček.

Divišov: J. Hanuš – J. Pekárek, Štěpnička, L. Svoboda, Vávra – Macháček, Zd. Pekárek, Vondrák, R. Stibůrek – Campodonico, Marek Hanuš. Střídali: Lehán, P. Bumbálek, Vobořil.

Olbramovice – Pravonín 2:2

Do vedení šli již ve 3. minutě hosté, když M. Babického přihrávku zužitkoval Vlasák z hranice šestnáctky. Domácí se však rychle oklepali. Nejprve Šach po centru Tůmy a následně hlavou Tůma po centru Štěpánka skóre otočili. Jenže v 27. minutě fauloval zbytečně Neuberg a z penalty Vlasák vyrovnal. Oba týmy se poté snažily strhnout vedení na svou stranu, ale domácí Tůma a Šípek ani Krastev na straně druhé, branku nevstřelili.

Po změně stran nejprve trefil pravonínský Vlasák břevno a olbramovický Karda, po faulu na Havlíka, poslal míč z penaltové značky vedle branky. Po nezáživném fotbalu se až v závěru zablýskalo, ale Žůrka vychytal Malík, na druhé straně Macháček po centru Šípka hlavičkoval mimo odkrytou branku.

Branky: 6. Šach, 17. Tůma – 3., 27. (z PK) Vlasák. Rozhodčí: Malíř. ŽK: 2:4. Diváci: 60. Poločas: 2:2.

Olbramovice: Malík – Šíma, Brdek, Doležal, Neuberg – Šípek, Havlík, Karda, Štěpánek – Tůma, Šach. Střídali: Rosol, Macháček, Ježek.

Pravonín: Doškář – Ondrák, Janáček, T. Babický, Hoch – Hrubeš, Lejček, Vlasák, Moravec – M. Babický, Y. Krastev. Střídali: Žůrek, Hejný, V. Krastev.

Ostředek – Teplýšovice B 2:4

Domácí vstoupili do derby zostra, hosty přehrávali, ale Vildman, Uršic z dobrých pozic přestřelili. A tak přišel trest, když zaváhání obrany a s brankářem využil Tůma – 0:1. Ostředek byl nadále aktivní, hlavně Vildman ohrožoval hostující branku a Špalek trefil břevno. Ten se dočkal ve 42. minutě po střele z otočky.

V úvodu druhé půlky přišel totální kolaps ostředeckého Müllera, když jeho nevydařené odkopy využili Tůma a Klabík. Vzápětí ale M. Škvor po přihrávce Špalka placírkou obstřelil Trantu – 2:3. S postupujícím časem se ale na ostředecké kopačky vkrádala nervozita, čehož hosté dirigováni nestárnoucími Boťou a Klabíkem využívali a v závěru zasadili L. Kaňkou čtvrtý úder Ostředku.

Branky: 42. Špalek, 50. M. Škvor – 17. a 46. Tůma, 46. Klabík, 90. L. Kaňka. Rozhodčí: Irion. ŽK: 2:4. Diváci: 65. Poločas: 1:1.

Ostředek: J. Škvor – Měchura, Uršic, Hanibal, Müller (50. Langer) – Šilhavý, M. Škvor, Florián, Vildman (72. Krejcárek) – Kukla (65. Daněk), Špalek.

Teplýšovice B: Tranta – Mokrý, Heřmánek, Vosička, Černý – L. Dřízal, Boťa, Beneš (80. Páv), Klabík (85. Pejša) – Tůma (75. L. Kaňka), M. Kaňka.

Vrchotovy Janovice – Neveklov 7:0

O vrchotojanovickém posvícení si Neveklov odvezl domů sedm svatomartinských husí. Zápas domácí zcela ovládli. První gól vstřelil hlavou Vrkoslav po centru Střihavky, druhý přidal po rohu hlavou Němec, třetí vsítil Prchlík po rohu, čtvrtý dal důrazný Vrkoslav, pátý zavěsil Kněnický po trestném kopu, šestý trefil po přímém kopu hlavou kapitán Linhart a debakl hostů podtrhl sedmým gólem Daniel z penalty po faulu na Bursíka.

Branky: Vrkoslav 2, Němec, Prchlík, Kněnický, Linhart, Daniel (z PK). Rozhodčí: Urban. ŽK: 3:4. Diváci: 95. Poločas: 2:0.

Vrchotovy Janovice: Vávra - Novotný, Kahoun, Linhart, Hrdlovič - Daniel, Prchlík, Sochůrek (57. Kněnický), Střihavka (67. Rouš) - Vrkoslav, Němec (62. Bursík).

Neveklov: Kolev – Zimmel, Novák, Znamenáček (65. Havránek), Loucký (77. Kozel) – Hameta, Čichovský, Hašek, Šiška (59. Vnouček) – Semerád, Vitouš.

Trhový Štěpánov – Miřetice 2:2

Od začátku dobývali domácí branku hostů, ale ve třech šancích měli nepřesnou mušku. Hosté postupně hru vyrovnali, přesto se po centru Pavla Vobeckého hlavou trefil Klaus – 1:0. Před koncem poločasu ale hostující Houdek po rychlém průniku vyrovnal. Domácí byli zaskočeni, hosté měli více ze hry a šanci vyrazil reflexivně Korbel na roh.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, ale Zikmunda trefil brankáře a Rytina s Klausem dvakrát mířili vedle. A tak hosté trestali z ojedinělého brejku hlavičkovým lobem Houdka přes brankáře. Domácí se nevzdali, ale hlavičkující Petr Vobecký a Klaus pálil vedle. Až v 80. minutě provedl M. Jakoubek precizně trestný kop a stav srovnal.

Branky: Klaus, M. Jakoubek – Houdek 2. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Trhový Štěpánov: Korbel – M. Jakoubek, J. Jakoubek, Janoušek, Škvor – Petr Vobecký, Zikmunda, Rytina, Zahradník – Pavel Vobecký, Klaus. Střídali: Trpšovský, Skalický.

Miřetice: Hanuš – Rek, Kopecký, Seidl, Mašek – P. Čáp, K. Čáp, Lhoták, Semrád – Houdek, Fialka. Střídal: J. Hájek.

Maršovice – Jankov 3:0

V úvodu byli aktivnější domácí a v 11. minutě otevřel skóre R. Hašek po přihrávce Řezníčka. Do poločasu nepohnuli stavem z dobrých pozic domácí Zderadička, Bartoš ani Jankovští Volf, Uhliar, Říha a po sóle Balík.

V úvodu druhé půle zvýšil hlavou T. Procházka po rohu R. Haška. Po šancích Báry, Šetiny a hostujícího Horčičky (tyč) a hlavičce Hameršmída, uzavřel skóre hlavou Řezníček po rohu R. Haška. V závěru se ještě nedokázali prosadit na domácí straně R. Hašek ani Šetina, stejně jako hosté Skála s Říhou.

Branky: 11. R. Hašek, 48. T. Procházka, 76. Řezníček. Rozhodčí: Platil. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 1:0.

Maršovice: Fillip – T. Procházka, M. Hašek, Bartoš, Hampešt – Zavadil (31. Bára), R. Hašek, Hlaváč, M. Procházka (46. Šetina) – Řezníček, Zderadička.

Jankov: Nerad – Vrzal (57. Veselý), D. Čermák, Peroutka, Hameršmíd – Uhliar (46. M. Čermák), Skála, Volf, Balík – Říha, Horčička.

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.