Krajský fotbalový přebor dorostu otevřel předposlední podzimní kolo sezony 2007/2008. Do bojů na hřištích vstoupily také tři týmy Benešovska – SK Marila Votice, FK Metaz Týnec a FC Graffin Vlašim.

Starší dorost

BRANDÝS NAD LABEM 4
GRAFFIN VLAŠIM 3

Už ve 13. minutě se podařilo domácím skórovat. Janda ale ve 23. minutě stačil vyrovnat. Domácí byli však důraznější a šli opět v 34. minutě do vedení – 2:1. Hosté ale opět kontrovali a ve 39. minutě po úniku a zpětné přihrávce Jandy vyrovnal Jaroš na 2:2. Ještě do poločasu Janda orazítkoval tyč brandýské branky. Po přestávce se hrála vyrovnaná partie až do zranění Vaníka, po kterém hosté dvakrát po dorážkách inkasovali – 4:2. Vlašimští zápas nezabalili, mohli také skórovat, ale Pohorský ani Jeništa příležitosti neproměnili. Až v 85. minutě po akci Jandy zkorigoval stav Jeništa. Vyrovnat se hostům již nepodařilo.

Branky Vlašimi: Janda, Jaroš, Jeništa. Poločas: 2:2
Vlašim: Švingr – Kahoun, Peroutka, Vaník, Boček – Houdek (Vondrák), Pohorský, Pavlečko, Boček – Janda, Jeništa

METAZ TÝNEC 0
MARILA VOTICE 4

V prvním poločase okresního derby překvapivě vládli Týnečtí, kteří si vytvořili čtyři gólové příležitosti, když v hlavní roli byl Kalfas. Nejprve po sólu R. Sedláka netrefil branku, poté po centru Štamberského trefil tyč a nakonec neproměnil loženku po akci Pospíšila. V závěru poločasu ještě Starec nastřelil břevno votické branky. Po změně stran se obraz hry změnil, navrch měly Votice a v 50. minutě se po hlavičce Otradovce radovaly – 0:1. Další dvě branky domácím vstřelili dva nejzkušenější hráči hostů Neuberg a Daniel, kteří ve druhé půli ovládli střed hřiště. Na konečných a pro domácí krutých 0:4, upravil v 87. minutě střídající Trefil.

Branky: Otradovec, Neuberg, Daniel, Trefil. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 0/2. Poločas: 0:0
Týnec: Korbel – Moravec, Pospíšil, Štamberský, Hošek – Chrpa, Kloud, Paňák, Starec – R. Sedlák, Kalfas. Střídali: Novotný, Novák
Votice: Januš – Kronus, Jantač, Blanda, Homolka – Balík, Daniel, Neuberg, Šimák, Žák – Smažík. Střídali: Otradovec, Hrdlovič, Trefil

Mladší dorost

METAZ TÝNEC 1

Hosté začali derby ve velkém stylu, ale postupem času se domácí začali prosazovat, byli lepším mužstvem a po zásluze se ujali vedení Kalfasem po přihrávce Míška. Voticím se podařilo těsně před poločasem vyrovnat po samostatné akci Voráčka. Nadále vyrovnaný zápas rozhodla v 55. minutě rychlá a chytrá rozehrávka Trefila na rozběhnutého Voráčka, který své sólo proměnil ve druhou branku hostí. Třetí gól Votic přidal za dvě minuty nekompromisní dělovkou z úhlu největší „dříč“ na hřišti Sládek a účet utkání uzavřel střelou „pod víko“ z trestného kopu Brzoň.

Branky: Kalfas – Voráček 2, Sládek, Brzoň. Rozhodčí: Matoušek. Poločas: 1:1
Týnec: Vašák – Hildebrand, Chmel, Štamberský, Durec – Míšek, Novotný, Kalfas, Kroulík – Lacina, Nárovec. Střídali: Cvrček, Voldřich, Bárta
Votice: Jan Dvořák – Šmíd, Veselý, Sládek, Jiří Dvořák – Trefil, Brzoň, Hrdlovič, Račanský – Voráček, Otradovec (Homolka)

BRANDÝS NAD LABEM 0
GRAFFIN VLAŠIM 2

První půle byla vyrovnaná a ani jedno mužstvo se nedokázalo prosadit. Ve druhé půli převzali iniciativu Vlašimští. Z tlaku přišel faul na Filipa a penaltu Boček proměnil – 0:1. Druhou branku přidal po úniku dobře hrající Filip, když se prokličkoval v pokutovém území a nekompromisně zavěsil.

Branky: Boček (pen.), Filip. Poločas: 0:0
Vlašim: Švingr – Přitasil, Houdek, Zeman, Vondrák – Krása, Boček, Zavadil, Kuchler – Filip, Skalický. Střídali: Peroutka, Jaroš, Jeništa