Voráček řídil výhru Benešova nad lídrem

Benešov – Fotbalisté benešovského béčka (šestí v tabulce) si pochutnali v I. A třídě v nedělním dopoledni na lídru tabulky a již postupujícím Jílovištěm, když v brance jistila výhru jedničku divizního celku Pavel Capouch a v útoku řádil Matěj Voráček, autor hattricku.

9.6.2013 1

Benešovského Zdeňka Vrňáka (na zemi) zpacifikoval brankář Jíloviště Ondřej Vahala společně s obráncem. Foto: Robin Novák

BENEŠOV B – JÍLOVIŠTĚ 4:1

Do zápasu vstoupili hosté jako správný lídr a dvacet minut byli lepším celkem, když hlavním motorem všech akcí byl střední záložník Kočí. Jenže vyloženou šanci si nevypracovali, se střelami a standardními situacemi si benešovská obrana v čele s Capouchem poradila, když se nejvíc benešovský gólman protáhl při střele Kočího. Pak ale přišla 23. minuta, která zápas rozhodla. První vážnější domácí ohrožení hostující branky přetavil Krejza z malého vápna, po centru Voráčka, v gól. Ihned po rozehráli udělali hosté chybu a přečíslení zakončil Voráček technickou střelou do šibenice. Branky od sebe dělilo jen několik vteřin. O chvíli později mohl snížit Štáfek, ale z 12 metrů trestuhodně přestřelil a se střelou Jiráně si poradil Capouch i následně se závarem po rohu. Na druhé straně pohrdl navýšení stavu z malého vápna Voráček.

Po přestávce již domácí kontrolovali vedení. A i když Hannchi snížil po úniku Kočího, tak rychle zareagoval Voráček po přihrávce D. Jendele a za chvíli docílil hattricku z otočky. Hosté mohli zkorigovat, ale Adamča přestřelil z loženky branku a Kočí sice přeloboval Capoucha, ale míč skončil vedle. Ve druhém poločase ještě zaujala kuriozita. V 74. minutě brankář hostů Vahala, přenechal své místo Schorníkovi a šel hrát pravého záložníka a vůbec nehrál špatně.

„S prvním mužstvem jsme podali super výkon, a to co hráči na hřišti předváděli jsem nadšený. Zaslouženě jsme vyhráli rozdílem třídy a mohli i vyšším rozdílem. Musím všechny hráče pochválit a jsem rád, že se rozstřílel Matěj Voráček," radoval se po zápase kouč Benešova B Petr Chomát.

Branky: 24., 59. a 66. Voráček, 23. Krejza – 55. Hannachi. Rozhodčí: Myška. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 2:0.

Benešov B: Capouch – Hronek (46. Keltner), Balík, Krejza, F. Jendele – Vrňák (36. Páv), Žák (79. Marek Chrpa), Horváth, Vyhlídal – D. Jendele, Voráček.