Vlašimský Putz předvedl parádu

Vlašim – Na umělé trávě Na Lukách skončil zápas druholigových fotbalových mužstev Vlašimi a Žižkova nerozhodně – podle průběhu asi zaslouženě, když obě branky padly po pěkných akcích. „Hrál se oboustranně dobrý zápas, jen škoda, že jsme v závěru neproměnili šance," hlásil trenér Vlašimi Martin Frýdek a kouč Žižkova Roman Nádvorník mu přizvukoval: „V dané fázi přípravy to byl kvalitní zápas, hrálo se nahoru dolů, hlavně druhý poločas, chybělo jen trošičku více přesnosti. Oba týmy nastřelily tyče, takže asi remíza odpovídá."

9.2.2013

Vlašimský Sudek (v modrém) se snaží odzbrojit žižkovského Hřebečka.Foto: Ivan Vondrák

VLAŠIM – VIKTORIA ŽIŽKOV 1:1

V úvodu zápasu byl Žižkov velice aktivní, dobře kombinoval, míč létal z nohy na nohu a Vlašimští nevěděli kam skočit. Tlak hostů nevyzněl naprázdno. V 5. minutě si naběhl na dloubák do vápna Málek a krásně přeloboval Tomu. Po čtvrthodině se hra opticky srovnala s náznaky šancí na obou stranách. Jenže Jandu dvakrát stačil zpacifikovat na poslední chvíli obránce, průnik beka Suse nakonec zastavil brankář Boháč a střela Pokorného zasvištěla okolo šibenice. Na druhé straně vyrazil vyrazil Toma ránu Hřebečka na roh a další standardní situace hostů obrana Vlašimi ubránila.

„Začátek jsme prospali. Až po inkasovaném gólu jsme se probudili, zvýšili pohyb, doráželi jsme soupeře a nenechali ho rozehrát," dodal k prvnímu dějství Martin Frýdek. To bývalý kouč Vlašimi Roman Nádvorník byl s úvodem spokojený. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a měli 25 minut územní převahu, dobře jsme kombinovali a dali gól. Potom se dostala Vlašim do hry a srovnala to."

Po přestávce opět začali lépe Žižkovští, když Roubal trefil po centru tyč a Wojnarovu ránu pod břevno vyrazil Toma na roh. Jenže v 55. minutě předvedl na druhé straně Putz, z čista jasna, nádhernou akci. Po autu si převzal míč oklamal tři protihráče a levačkou uklidil míč křížem k tyči – 1:1. Poté byla hra i střídáními rozháraná a jen Toma musel zpacifikovat žižkovského hroťáka Roubala.

V závěru převzali iniciativu domácí, rychlými kombinacemi se dostávali do zakončení a mohli strhnout výhru na svoji. Jenže Jandu ze strany vychytal gólman Boháč a Matějka po úniku Vyhnala trefil tyč a z dorážky pálil Kocourek nad.

„Ve druhé půli jsme se ještě zlepšili, vyrovnali, chvílemi jsme dostali Viktorku pod tlak a vypracovali si tři, čtyři šance, jen škoda, že jsme ještě alespoň jednu nevyužili," smutnil kouč Vlašimi, který již využil i Kocourka z Jablonce, jenž mohl dokonce zápas rozhodnout: „Zatím jen po zranění trénoval a až od pondělí může do herního zatížení a soubojů. Tak jsme ho na chvilku dali do zápasu a hned mohl rozhodnout."

Roman Nádvorník hráče za druhé dějství nepochválil. „Ve druhém poločase nás místy Vlašim přehrávala," viděl kouč a dodal: „Do Vlašimi se vracím rád, mám tu domácí prostředí, je to tu prostě super."

Vlašimi chyběli zranění Kucalas (kotník), Křeček (natažený sval) a Průcha (práce).

Branky: 5. Málek – 55. Putz. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: Kropík, Vebr, Putz (vš. V). Poločas: 0:1.

Vlašim: Toma – Sus, Kropík (46. Petrů), Krmpotič, Sudek – Putz, Pokorný (66. Matějka), Vebr, Janda (83. Kocourek) – Vyhnal, Klán (66. Jícha).

Žižkov: Boháč – Dresler, Ricka, Kiidron, Bartošák (60. Mariotti) – Hřebeček (60. Gigi), Málek (60. Mareš), Šťastný, Wojnar, Kotyza – Roubal (81. Surynek.

9.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Dům Donalda Trumpa

Tady strávil mládí Donald Trump

Vojenské technické muzeum se opět po roce velkolepě otevřelo veřejnosti. Dvacátou druhou sezonu zahájil průlet letounů i ukázka bitvy u Zborova.
263

Vojenské muzeum zahájilo sezonu s novou technikou

Hasiči i hasičky se sešli na Konopišti

Konopiště /FOTOGALERIE/ - Šestý ročník Hasičského dne zahájili hasiči i hasičky na Masarykově náměstí v Benešově průvodem. Jejich společná cesta vedla do areálu přírodního divadla v Konopišti.

OBRAZEM: Hasiči vyšli průvodem z benešovského náměstí

Benešov - Hasičský den na Konopišti zahájili organizátoři na benešovském Masarykově náměstí. Ti, kteří na setkání dorazili, mohli vidět jak moderní techniku, tak historické koňky v průvodu.

OBRAZEM: Lokomotivy si prohlédli milovníci vlaků ve Vlašimi

Vlašim – Středočeský železniční den se konal nejen v Benešově, ale také ve Vlašimi. Kromě lokomotiv poutala návštěvníky vlašimského vlakového nádraží také výstava o zrušené trati z Trhového Štěpánova do Dolních Kralovic. Netradiční jízdy soupravou InterPanter a RegioShark či historickou lokomotivou „Všudybylkou" si mohli užít zájemci hned z několika zastávek v okrese.

Telegraf slavil s bývalými členy na pečecké mašince

Pečky /FOTOGALERIE/ - Kapela Telegraf, která v letošním roce slaví 40 let existence, dominovala hudebnímu programu akce Jede, jede mašinka. Ačkoli na místě zahrály mnohem známější formace, právě Telegraf celou akci uzavíral speciálním narozeninovým koncertem.