První vlašimský bod má příchuť pelyňku

VLAŠIM - Během tří minut přišli domácí o dvoubrankový náskok

27.8.2007

Vlašimští hráči sahali v utkání s Letohradem po třech bodech. Jejich výpověď po závěrečném hvizdu je zřejmáFoto: Petr Roubíček

Ve čtvrtém kole ČFL chtěl nováček FC Graffin Vlašim po třech porážkách konečně bodovat. Navíc ještě nevstřelil gól.

GRAFFIN VLAŠIM 2
OEZ LETOHRAD 2

Na první vítězství si Vlašimští budou muset ještě počkat. Ještě čtvrt hodiny před koncem vedli 2:0 a tři body měli na dosah. Jenže přišel tříminutový výpadek, během kterého dvakrát inkasovali, a utkání skončilo nerozhodně.
Souboj celků ze dna tabulky byl zpočátku vyrovnaný a akce na obou stranách většinou končily před velkým vápnem. Domácí se osmělili ve 12. minutě, ale střela po zemi z kopačky Křečka gólmana hostí Kykala vážně neohrozila. O deset minut později zahrával Průcha přímý kop z dvaceti metrů a lišácky přes zeď překvapil Kykala – 1:0. Byla to vůbec první branka Vlašimi v ČFL. V závěrečné čtvrthodině poločasu přitlačili domácí mužstvo Letohradu a vytvářeli i šance. Růžičkovu střelu stačil letohradský gólman vyrazit, míč se odrazil k Vébrovi a ten zamířil do protipohybu Kykala, který konečky prstů vytěsnil balon na tyč. Dobíhajícího Vořechovského stačili obránci odblokovat, když míč balancoval třicet centimetrů před brankovou čarou. Ve 40, minutě utekl Kabele, ale jeho zpětná přihrávka nenašla adresáta. Vzápětí si Kykal poradil se střelou Průchy. Poslední příležitost měl Kabele, když se na šestnátce dostal po rohu k odraženému míči, ale jeho pokus zamířil do oblak.
Nástup Vlašim do druhé půle byl raketový. Vořechovský prošel obranou jako nůž máslem, dostal se s míčem až před gólmana, jenže jeho slabá střela skončila v Kykalově náruči. V 52. minutě se podobně probíjel obranou Vebr a jeho projektil z levačky stačil Kykal pouze tečovat do sítě – 2:0. Domácí byli v euforii a dál podnikali ukázkové rychlé akce na jeden dotek. Do střelecké listiny se mohl zapsat i Vořechovský, který se řítil sám na branku. Jeho úmysl však letohradský gólman vystihl. V této fázi hry nikdo nepochyboval o tom, že všechny body zůstanou pod Blaníkem a vlašimští hráči oslaví první vítězství v soutěži. Také další šance volala po gólu. Rychlý brejk na jeden dotek po ose Vebr, Kabele, Vořechovský, zakončil posledně jmenovaný nepříliš prudkou střelou po zemi, s kterou si Kykal poradil. Zvláště agilní Vebr byl pro hosty stálým nebezpečím, unikal po pravé straně a servíroval jeden míč za druhým do velkého čtverce. V 66. minutě vyrazil Kykal Křečkův přímý kop. Stačili však tři minuty a všechno bylo jinak. V 78. prošel po pravé straně vlašimskou obranou, do té doby bezchybně pracující, Gerži a své sólo zakončil křížnou střelou – 2:1. Šok domácích z obdržené branky využil Myšák, když stejným způsobem oklamal levou stranu obrany a vyrovnal na 2:2. V nervozní koncovce vrhla Vlašim všechny síly do útoku, jenže hosté poměrně laciný bod si už nechtěli nechat vzít. Už v nastavení se ocitl domácí Křeček ve vyložené šanci, ale mušku měl vychýlenou.

Zdeněk Hašek, trenér Vlašimi

„Těžko se utkání hodnotí. Když vedete doma patnáct minut před koncem dvoubrankovým rozdílem, tak by zápas neměl skončit jinak, než vítězstvím domácích. Z výsledku jsem obrovsky zklamaný, protože hosté se dostali ke dvěma střelám za celou druhou půli, kdy jsme byli nedůrazní a bohužel dvakrát střela zapadla za tyč. Nicméně utkání jsme měli za stavu dva nula rozhodnout taktickou hrou, kdy nám chybělo, abychom podrželi balon a neuchylovali se jenom na nakopávání míčů za jejich obranu.“

Branky: Průcha, Vebr – Gerža, Myšák. Rozhodčí: Němec. ŽK: Švec – Stejskal, Gerža. Diváků: 450. Poločas: 1:0.

Graffin Vlašim: Malý – Švec, Šilhavý, Veselý, J. Petrů – Vebr, Křeček, Růžička (67. Vosický), Průcha – Vořechovský, Kabele.

27.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.