Krejčí rozesmutnil Vlašim

Příbram - Rezervy prvoligových a druholigových mužstev (Vlašim) předvedly v nedělním dopoledni ve fotbalové divizi, skupiny A, kvalitní kopanou, se šancemi na obou stranách, když štěstí stálo v závěru na straně Příbrami.

29.5.2011

Příbramský autor první branky Milan Jurdík (v tmavém) se snaží uniknout vlašimskému Jiřímu Veselému. Foto: Foto: Deník/Jan Hájek

1. FK Příbram B – Graffin Vlašim B 3:2

Skóre otevřel v 10. minutě domácí Jurdík po samostatné akci. Do poločasu ale Borkovec křížnou střelou z hranice šestnáctky vyrovnal.

Po přestávce pokračoval kvalitní fotbal. V 65. minutě Mareš hlavou po centru z pravé strany dostal domácí do vedení. Pět minut před koncem však Janda po rohovém kopu vyrovnal a zdálo se, že zápas skončí zaslouženou remízou. To ale odmítl v 88. minutě Krejčí, který záchranářské body přisoudil na příbramskou stranu.

Trenér Vlašimi B Martin Müller zápas zhodnotil. „Hrálo se kvalitní utkání, ve kterém byla obě mužstva značně posílená hráči A týmů. Podle mě se hrál fotbal třetiligové úrovně,“ ocenil kouč tempo zápasu a posteskl si: „Hrál se otevřený fotbal nahoru dolů, pro oko diváka, pro nás bohužel bez efektu. Utkání by slušela spíše remíza. Měli o něco víc vyložených šancí, které nám ale pochytal Rondzik. Bohužel jsme dostali těsně před koncem třetí gól a jedeme domů bez bodu. Pro záchranu potřebujeme v posledních třech kolech udělat ještě tři body.“

Branky: 10. Jurdík, 65. Mareš, 88. Krejčí – 20. Borkovec, 85. Janda. Rozhodčí: Němec. Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

FC Graffin Vlašim B: Drápela - Novák, J. Petrů, Veselý, Švamberk - Borkovec (82. Haluška), Janda, Zlomislič, Pohorský (70. Žovinec) - Jícha, Matějka.

29.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Pří muzejní noci v Benešově si příchozí poslechli folklorní soubor i ochutnali tradiční marmeládu.
31

Folklor i domácí marmeládu nabídla benešovská muzejní noc

Rekonstrukce bitvy u Lipan.
63

OBRAZEM: Lipanská mohyla ožila proslulou bitvou

Muž se zastal taxikářky, útočník ho pobodal

Kutná Hora - V pátek v půl sedmé večer došlo ke konfliktu mezi čtyřiapadesátiletým mužem a taxikářkou.

OBRAZEM: Modely železnic přilákaly spousty návštěvníků

Pečky - Miniaturní lokomotivy, vagóny a přírodní scenérie. To mohli vidět návštěvníci tradiční výstavy modelových železnic, která je největší v České republice. Tradičně se koná ve stejný termín jako městská akce nazvaná Jede, jede mašinka a je její součástí. Letos tomu nebylo jinak.

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Praha - Po 75 letech dnes znovu českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčku v pražských Holešovičkách, kudy jeho auto v roce 1942 jelo a která byla později přestavěná, nahradila pro historickou rekonstrukci nedaleká v Zenklově ulici. Akci přihlížely stovky lidí. Výročí připomíná také vojenský tábor v Libni, jeho součástí je i replika stíhačky Spitfire.

Policisté jsou v pohotovosti, aby ohlídali Prahu

Praha – Hned několik velkých akcí (s očekávanou velmi početnou návštěvou) i sportovních utkání zaměstná o víkendu pražské policisty. Ti nejen budou zajišťovat bezpečnost návštěvníků, veřejný pořádek a plynulost dopravy, ale jejich specialisté spolupracovali s pořadateli už při přípravě konkrétních opatření a poskytovali jim i potřebné poradenství. Připomněla to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.