Opava sestřelila Vlašim

Vlašim – Nováček z Opavy sestřelil ve třetím kole druhé fotbalové ligy Graffin Vlašim čtyřmi góly.

20.8.2011

Ani Ondřej Průcha (u míče) nezabránil prohře Vlašimi v Opavě. Foto: Foto: Deník/František Géla

Slezský FC Opava – Graffin Vlašim 4:1

Už od prvních minut bylo zřejmé, že Vlašim nepřijela do Slezska prodat svou kůži lacino, jak se ale ukázalo jen na dvacet minut. První střelecký pokus měli ale domácí. Mrázek zatáhl po lajně balon, našel Sedláčka, ten ke smůle domácích pálil nad. Chvíli na to posílal centr do šestnáctky soupeře Partyš a dezorientovaný Daniel Nešpor míč uklidil nad vlastní branku. Hosté s odpovědí dlouho neotáleli, hlavně po opavské levé straně se tlačili dopředu, nejaktivnější v tomto směru byl Kotyza, který se tak ocitl v první šanci. Stalo se po průniku a centru Průchy, bývalý záložník pražské Bohemky ale přihrávku nezachytil a proběhl naprázdno. O pět minut později už Kotyza vystřelil, ovšem Blahovu bránu netrefil. Ve 21. minutě se Nádvorníkův výběr dočkal. Aktivní Kotyza zatáhl míč, dostal prostor k centru a nehlídaný Strnad otevřel skóre. Opava byla opařena, po kiksu bývalého hráče Vlašimi Křečka, musel za záchrannou brzdu zatahovat Čáp. O sedm minut později se opavské tribuny radovaly. Krásnou akci Radzinevičiuse s Mrázek zakončil posledně jmenovaný vyrovnávacím gólem. Opavským rázem narostla křídla. Po kombinaci na pravé straně se prodral do šestnáctky Wirth, jeho pokus o přihrávku zblokovali vlašimští zadáci na rohový kop. Opavští ale nemuseli smutnit dlouho. Sedláček luxusně kopl rohový kop a Mrázek doklepl balon do sítě – 2:1. Domácí byli blízko i třetí branky. Radzinevičius nasadil ke slalomu, místo nahrávky zcela volného Mrázka se rozhodl je o jednu kličku navíc, upadl, avšak píšťalka sudího Jecha němá.

Na začátku druhého poločasu kopala Opava standardku, Partyš nabil na šestnáctce Sedláčkovi, jehož dělovka byla zablokována, jenomže míč se odrazil zpátky k Partyšovi jehož centr trefil ze vzduchu Radzinevičius, avšak jen do náruče připraveného Frydrycha. Jenomže neuběhlo pár okamžiků a bylo to 3:1. Dravý Mrázek si došel pro faul, Partyš centrem našel Cigánka a bylo vymalováno. V 58. minutě bylo z ničeho nic dusno v pokutovém území Opavy. Vebrův centr propadl až k Průchovi, který naštěstí pro domácí střílel vedle. Pět minut před koncem s chutí hrající Opava podnikla rychlý protiútok a Milan Halaška, který byl na trávníku pár sekund, rozjásal zaplněné tribuny – 4:1.

„Zápas se mi hodnotí velmi těžce,“ klopil oči trenér Vlašimi Roman Nádvorník. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dali jsme branku a měli i další šance, bohužel přišla zbytečná ztráta Vrťa a Opava dala vyrovnávací gól,“ pokračoval v hodnocení trenér hostujícího výběru. „Celý týden jsme se připravovali na standardní situace domácích, bohužel jsme nezvládli,“ pokrčil rameny Nádvorník. „Jsem hodně zklamaný a rozčarovaný. Byli jsme herně lepší, ale málo produktivní,“ dodal trenér poraženého týmu.

„Viděli jsme kvalitní druholigový zápas, kterému nechybělo nasazení. Hra Vlašimi nám dělala problémy, dobře otáčela balony. První gól padl po zaváhání našich stoperů. Dokázali jsme se ale zvednout a zápas otočit,“ pochvaloval si trenér aktuálně vedoucího týmu druhé ligy Josef Mazura.

Branky: 27. Mrázek, 37. Mrázek, 53. Cigánek, 85. Halaška - 21. Strnad. Rozhodčí: Jech – Chytil, Makovička. ŽK: Cigánek, Čáp, Partyš – Macek, Vebr, Vukovič. Diváci: 1750. Poločas: 2:1.

Opava: Blaha – Wirth, Cigánek, Formánek, Čáp – Partyš, Křeček, Sedláček (75. Horka), Vyskočil – Mrázek (89. Neubert), Radzinevičius (84. Halaška). Trenér: Josef Mazura.

Vlašim: Frydrych – Vebr (84. Janda), D. Nešpor, Petrů, Mareš – Kotyza, Macek, Pokorný, Průcha (65. Kolašinac) – Vrťo (46. Vukovič), Strnad. Trenér Roman Nádvorník.

Autor: Roman Brhel

20.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

KRÁTCE: Opravují jez, oprava uzavře silnici

Svatby se konají také na Konopišti.

Zastupitelům Benešova se nechce na svatby

Hůlka dorostence Benešova nepotěšil

Benešov – Ve 26. kole dorostenecké ligy U19 hostil Benešov hráče Motorletu, kteří na domácí ztráceli před zápasem tři body. Na jaře ale hrají impozantně, což potvrdili i u Konopiště, odkud si díky Hůlkovi odvezli všechny body.