Bálek svým dvanáctým gólem pomohl Vlašimi k výhře

Vlašim - V dobré formě hrající nováček II. fotbalové ligy Graffin Vlašim potvrdil pohodu i proti Třinci.

24.10.2009

Tentokrát se vlašimský Marek Nešpor gólově přes třineckou obranu neprosadil. Foto: Foto: Ondřej Polivka

Graffin Vlašim – Třinec 2:0

Zápas začali aktivněji domácí, ale na centr Průchy nedoskočil Kalabiška, druhý hlavičkoval Kropík do náruče brankáře, Bálek nastřelil z otočky tyč a stejný hráč po centru Pokorného hlavičkoval nad. Hosté se do útoku dostávali těžce a nejvážněji ohrozit branku mohl ve 30. minutě Hanus z trestného kopu, ale pálil nad. V závěru poločasu Vlašim udeřila. Trestný kop Pokorného hlavičkoval na zadní tyči Bálek, míč se dostal ke Křečkovi a ten rozjásal necelou tisícovku diváků.

Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu jako první dějství. Vlašim se tlačila do útoku, ale mezi 70. a 80. minutou si dvakrát oddechla, když Onuchukwa po závaru neprotlačil míč do sítě a o chvíli později stejného hráče vychytal podrážkou kopačky brankář Toma. To již hosté hráli o deseti bez vyloučeného Kuděla, který se poroučel do sprch po faulu na Kalabišku. Přesilovku Vlašim využila v 83. minutě, Borák vysunul Bálka, který podél brankáře upravil na konečných 2:0.

„Prvních deset minut měla naše hra hluchá místa, poté jsme hráli čtvrthodinu výborně, ale nedotáhli jsme slibně vypracované šance ke gólu, jen Bálek nastřelil tyč. Do poločasu se hra vyrovnala a pomohl gól do kabiny, kterým jsme se dostali trošičku do sedla. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná a Bálek potvrdil naši výhru druhým gólem. Při soupeřových šancích při nás stálo štěstíčko, ale my jsme měli příležitostí víc. Potvrdilo se že Třinec hraje disciplinovaný fotbal a byl těžkým soupeřem. Panuje u nás velká spokojenost, ale výhru musíme v pátek potvrdit ve Vítkovicích,“ měl radost po zápase trenér Vlašimi Roman Nádvorník.

Branky: 45. Křeček, 83. Bálek. Rozhodčí: Ardeleanu. ŽK: Vebr, Kalabiška – Hanus, Chlebek. ČK: 73. Kuděla (T). Diváci: 950. Poločas: 1:0.

Graffin Vlašim: Toma - Schuster, Kropík, M. Nešpor, D. Nešpor – Vebr (65. Borák), Křeček, Pokorný, Průcha (89. J. Dvořák) – Bálek, Kalabiška (85. Brožík).

Fotbal Třinec: Lipčák - Martinčík, Chlebek, Kuděla, Hrdlovič – Eisman, Ceplák, Hanus (67. Stýskala), Malíř – Szmek (78. Doležal), Matůš (59. Onuchukwu).