VLAŠIM – VIKTORIA  ŽIŽKOV 1:5

Vstup do zápasu se Vlašimi vyvedl a nic nenasvědčovalo debaklu. Jenže osamocený Krmenčík trefil pouze dobře postaveného Boháče, který si poradil s vypětím sil i s hlavičkou Jíchy po rohovém kopu. Avšak, jak je poslední dobou ve Vlašimi zvykem, opět platilo pořekadlo nedáš – dostaneš, když ukázkový brejk zakončil na zadní tyči nabíhající Voltr. Domácí zbraně nesložili a v 35. minutě mohl vyrovnat Putz, jehož dělovka zpoza šestnáctky pořádně vyděsila Boháče. A tak přišel brejk Žižkova a opět přesné zakončení Voltra.

Ani druhý gól hostů ještě nedostal domácí na kolena a Krmenčík mohl Vlašim dostat do hry, avšak jeho střelu z úhlu přizvedl nad branku obránce Žižkova. A tak hosté opět ukázali domácím lekci z produktivity a těsně před odchodem do kabin se krásnou střelou k tyči prezentoval Sivrič – 0:3.
Cestu Žižkova ke třem bodům se ještě pokusil narušit gólem Jeřábek. Jenže to bylo ze strany domácích vše a hosté ve zbytku zápasu dvěma gólovými trefami Podrázkého a Bartla zasadili další dva hřebíčky do vlašimské rakve.

„Do dvacáté minuty to byl vyrovnaný zápas, jenže jsme neproměnili dvě stoprocentní šance, ve kterých nás gólman vychytal. Poté bohužel přišla nekoncentrovanost v naší obranné fázi a dva podobné brejky po pravé straně zakončené góly. V poslední minutě první půle jsme ještě dostali třetí branku. O přestávce jsme se snažili kluky nějak zvednout, snížili jsme, ale poté dostali další dva góly a bylo hotovo," povzdechl si kouč Vlašimi a přemýšlí, jak s tíživé situace ven: „Hlavu mám plnou myšlenek, proč jsme opět vyhořeli. Hráče před zápasem opět upozorňujeme na dobré i špatné stránky soupeře, přesto dostaneme po nekoncentrovanosti v obranné fázi zbytečné góly."

Branky: 68. Jeřábek – 20. a 37. Voltr, 45. Sivrič, 76. Podrázký, 90 + 2. Bartl. Rozhodčí: Ochotnický – Kříž, Kotalík. ŽK: Krmenčík, Starý, Vebr – Voltr, Šťastný, Boháč. Diváci: 450. Poločas: 0:3.

Vlašim: Holý – Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý – Janda, Vebr, Putz, Kocourek (41. Jeřábek) – Krmenčík, Jícha (67. Ujec). Trenér: Horňák.

Žižkov: Boháč – Voltr, Podrazký (79. Houžvička), Hejný (46. Bodeček), Ševinský – Bartl, Šťastný, Bartošák, Sivrič – Súkenník, Mareš (70. Škoda). Trenér: Trpišovský.

Ve středu od 16:30 odehraje Vlašim 3. kolo poháru České pošty, ve kterém přivítá druholigového konkurenta z Varnsdorfu.