Vlašim nastřílela Žižkovu i Vyšehradu pět gólů

Vlašim – Fotbalisté druholigové Vlašimi sehráli, v rámci soustředění v Kácově, ve středu dvojzápas na hlavním stadionu ve Vlašimi. V prvním utkání si vysoko poradili s konkurentem v soutěži, Viktorií Žižkov, které nastříleli pět gólů, ale až ve druhém dějství, po prvním prohrávali. Pět gólů nastříleli rytíři i ve druhém zápase třetiligovému Vyšehradu, když se trefil i brankář Le Giang.

12.7.2017

Ladislav Janda (v modrém) byl motorem většiny vlašimských akcí po pravé straně a přispěl k vítězství nad Žižkovem 5:2. Foto: Deník/Pavel Šimáček

VLAŠIM – VIKTORIA ŽIŽKOV 5:2

Úvod zápasu domácím, kterým se vrátili do sestavy ze zkoušky z Bohemians 1905 - F. Hašek, Wiesner a Jeslínek (nehrál pro zranění ramene), nevyšel, když po centru za obranu přeloboval Bazal vyběhnuvšího Le Gianga – 0:1. „Do zápasu jsme vstoupili špatně, a po zachrápání v obraně jsme dostali gól,“ posteskl si kouč Vlašimi Petr Havlíček.

Poté byli více na míči Vlašimští a mohli i vyrovnat, ale střely F. Haška z trestného kopu a pěkný volej Fotra vyrazil brankář Hrubeš na roh.

Po změně stran vystřídal trenér hostů Vavruška kromě brankáře všechny hráče, kteří hodně zaostávali za domácí jedenáctkou, která zůstala stejná jako v prvním dějství. Rytíři velmi dobře kombinovali a po šancích Vodháněla a Fotra, začali střílet pohledné branky. Vyrovnání zařídil Fotr, který se po kolmici prosadil v šestnáctce. Za chvíli převážil misky vah na domácí stranu F. Hašek, jenž během dvou minut vsítil dva pěkné góly (z otočky a po pěkné kombinaci), když mu u obou asistoval Fotr. Po hodině hry se také ukázali hosté, jmenovitě Stratil, jenž nejprve po centru hlavičkoval nad, aby vzápětí po podobné akci, již z malého vápna skóroval nohou – 3:2. Zbytek zápasu ale patřil rytířům, hlavně útočníkovi Hadaščokovi, který se po dvou neproměněných šancích, dvakrát trefil, po centru Wiesnera z voleje a patou po přihrávce Plachého – 5:2.

„Kvalita naší hry byla od 10 minuty hodně dobrá, i když jsou samozřejmě věci, na kterých musíme zapracovat. Soupeře jsme po ospalém začátku přehrávali, ale gólově se prosadili až ve druhém poločase,“ řekl po zasloužené výhře Petr Havlíček, který dodal na adresu navrátilců F. Haška a Wiesnera: „Na druhou ligu jsou to nadstandardní hráči, určitě nám pomohli a hru zkvalitnili.“

Vlašimský trenér chtěl již mít na soustředění v Kácově (od pondělí 10. 7. do pátku 14. 7.) kádr pohromadě, což se mu zatím nedaří. „Je nás dvacet a některé změny ještě přijdou. Čekáme na hráče Sparty, kteří jsou na mistrovství Evropy 19 (Novotný, Mareček, Turyna). Po příjezdu se s námi zapojí do přípravy a uvidíme, kdo s námi zůstane i do sezony,“ dodal ke kádru Petr Havlíček, s tím, že by měl naskočit do přípravy ze Sparty ještě po zdravotních problémech Dudl.

Branky: 57. a 59. F. Hašek, 77. a 85. Hadaščok, 51. Fotr - 3. Bazal, 65. Stratil. Rozhodčí: P. Hocek. Poločas: 0:1.

Vlašim: Le Giang – Wiesner, Penc, Štochl, Vrána – Janda, F. Hašek (64. Plachý), Skopec, Vodháněl – Fotr (64. Cabadaj), Hadaščok.

VLAŠIM – VYŠEHRAD 5:1

Odpolední utkání nabídlo hned ve svém úvodu šanci na hostující straně, ale brankáře Benika přízemní střela výrazněji neohrozila. To na druhé straně se v 7. minutě protáhl do vápna Brian a byl faulován. Nařízený pokutový kop proměnil Kamso. Domácí byli aktivnější a Brian z úhlu pořádně vystrašil hostujícího brankáře, který jeho pokus musel krotit na dvakrát. Následně diváci sledovali na hřišti lepší držení míče na straně Vlašimi, ale šancí ubylo.

Oba celky se odvázaly po půlhodině hry. Do konce prvního poločasu bylo k vidění po dvou nadějných akcích na obou stranách, ale skóre na světelné tabuli se neměnilo.

Do druhého poločasu týmy prostřídaly. A Vlašimi střídání vyšlo na výbornou. Kamso vyslal krásnou přihrávku do vápna, kterou pověsil pod břevno nabíhající Wiesner - 2:0. Po dvou pokusech Vyšehradu, které brankou neskončily se zadařilo na straně druhé, když krásnou ránu poslal do sítě Brian – 3:0.

Vlašim hrála uvolněně a Petr Havlíček si mohl dovolit nasadit do útoku i Patrika Le Gianga, který jinak zastává pozici brankáře. Právě on se stal hrdinou 72. minuty, kdy nejprve ve skluzu nedokázal překonat brankáře, ale o pár vteřin později již uspěl – 4:0. Drtivou převahu vlašimského celku korunoval pátým gólem do sítě v tu dobu již neškodného Vyšehradu Kamso, který krásnou střelu poslal na vzdálenější tyč. Hosté se přeci jen také dočkali gólové radosti, když v závěru utkání snížil na 5:1 Kulhavý.

„Proti lehčímu soupeři jsme dokázali opět zaslouženě vyhrát," popsal krátce druhý zápas vlašimský trenéra Petr Havlíček a dodal k následujícímu programu týmu: "Ve čtvrtek hráče čeká regenerační den a v pátek se vrátíme do tvrdého tréninku. Po neděli nás čekají fyzické testy, které by měly prověřit to, zda jsme dobře absolvovali přípravu.“

Branky: 7. (Z PK) a 78. Kamso, 47. Wiesner, 56. Brian, 72. Le Giang – 82. Kulhavý. Poločas: 1:0.

Vlašim: Benik (46. Nguyen) – Penc (46. Štochl), Ngimbi, Plachý, Tulio – Brian, Hrebeniuk, F. Hašek (58. Le Giang), Kamso, Kadlec – Fotr.

Fotbalisté Vlašimi mají také novou hymnu, kterou si tak mohli po dvou vítězných zápasech zazpívat.

JIŘÍ PAÝR

12.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Okresní víkendové fotbalové výsledky

Známá zpěvačka se nebála a poslední písničku odzpívala mezi diváky.
58

OBRAZEM: Monika Absolonová zazpívala svůj největší hit mezi diváky

Incident na hřišti přinesl dvě červené

Benešov – Třetiligový fotbalový zápas mezi Benešovem a Zápy přinesl po půlhodině hry málo vídanou rvačku, kdy se do sebe pustili domácí Petr Ježdík s hostujícím Valentou, do které se připletl domácí Laštovka a padnul na Valentu. Po následné strkanici zbytku hráčů, vytasil rozhodčí Klupák červenou kartu pro Valentu a Laštovku, Petr Ježdík vyšel k překvapení všech s čistým štítem.

OBRAZEM: Svatý Václav popřál českému národu k lepším zítřkům

Louňovice pod Blaníkem - Svatý Václav ještě v hoře Blaník zůstane. Čechy zatím pomoc, podle něj, nepotřebují. Alespoň to řekl obecenstvu v Louňovicích pod Blaníkem, když zahájil každoroční Svatováclavské slavnosti. Na přání, aby se Čechům dobře dařilo, ale neopomněl.