Dušan Lizák posadil lídra z Písku na zadek

Písek/ Ve šlágru kola ČFL zajížděl druhý FC Graffin Vlašim na hřiště nováčka a lídra tabulky FC Písek. Hosté před vynikající návštěvou potvrdili, že nejsou po dvou remízách vmenší krizi a opět naplno bodovali, když jedinou trefu zařídil ve 27. minutě Dušan Lizák. Výhrou se Vlašim vyhoupla do čela ČFL

13.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Šimáček

FC Písek – FC Graffin Vlašim 0:1

Již ve 2. minutě mohla jít Vlašim do vedení, ale Dvořákův střílený centr srazil obránce Písku do tyče vlastní brány. Vzápětí na druhé straně zahrával „malou domů“ Veselý, míč však zachytil domácí kanonýr Zušťák, ale jeho sólo Toma vyrazil. Poté se hra spíše odbývala uprostřed hřiště, bez ohrožení branek. Ve 27. minutě přišel jediný gólový moment zápasu. Vlašimští předvedli oku lahodící akci, když míč putoval po ose Veselý – Křeček – Dvořák, kterého centr zakončil na hranici penalty levou nohu Lizák. Domácí se snažili vynutit tlak hlavně ze standardních situací, které však hostující obrana s brankářem Tomou ustála. Největší šancí byla dělovka píseckého hráče, kterou Toma bravurně vyrazil.

Ihned po přestávce byla Vlašim blízko zvýšení náskoku a k brance jí chybělo více štěstí, když dělovku Dvořáka zastavilo břevno a následnou dorážku poslal Šilhavý hlavou také do konstrukce branky. Domácí ve snaze vyrovnat otevřeli hru, což byla voda na hostující mlýn. Brejkové situace ale Vlašimští nepřetavili v gól, když v největší Vořechovský po sóle ztroskotal na gólmanovi. Na druhé straně jedinou dobrou příležitost zbrzdil po centru Zušťák. Jinak si hosté těsné vedení pohlídali a odvezli si domů tři body.

„Jsem nadmíru spokojený a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Z kvalitní defenzivní činnosti jsme přecházeli do rychlých protiútoků a na druhé straně jsme uhlídali množství domácích standardních situací. Kluci si hrábli na dno sil, protože po pohybové stránce to bylo náročné utkání. Zápas nám sednul a nechci hodnotit jednotlivce, protože zahrál výborně celý mančaft,“ zářil po zápase trenér Vlašimi Zdeněk Hašek a poděkoval fanouškům: „Jsem hrozně rád, že nám přijeli pomoct a vytvořili skoro domácí prostředí. Atmosféra zápasu byla velmi dobrá, protože i domácí fanoušci ocenili naše pěkné akce potleskem. Škoda jen, že po skončení zápasu bylo extempore a domácí hokejový fanoušci, kteří přišli pomoci fotbalovým, se chtěli s našimi prát. My jsme naše diváky chránili a vznikla menší strkanice, která se však odehrála bez šrámů na tělech, možná byl jen někdo politý pivem. Nakonec se všechno vysvětlilo a odjeli jsme v poklidu domů.“

Branka: 27. Lizák. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: Zušťák – J. Veselý, Vořechovský, Lizák. Diváků: 1800. Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim: Toma – J. Veselý, Šilhavý, J. Petrů, Nešpor – Dvořák (77. O. Průcha), Křeček, Lizák, Balšánek (90. Stibůrek), Vebr - Vořechovský (89. Kacafírek).

13.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Během akce Den vlašimské hvězdárny měli přítomní možnost poodhalit různorodá tajemství. Nejenom v otázkách astronomie.

KRÁTCE: Hvězdárna se otevře lidem, Blaník odhalí tajná místa

Na handicapovaná i zraněná zvířata přispějí při soutěži

Vlašim - Ochránci přírody z Vlašimi nelení a opět uspořádají akci pro veřejnost. Ta by jim měla pomoci vybrat peníze na pomoc zraněným a handicapovaným zvířatům, kteří se léčí ve vlašimské paraZOO.

Brankář Tomeček vyfasoval půl roku za hrubé urážky sudího

Benešovsko – Disciplinární komise OFS Benešov měla na zasedání plno práce. Nejhorší trest, šest měsíců, dostal brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček a hrubé urážky rozhodčího Milana Macháčka. Spoluhráč Tomečka, Tomáš Jeništa, také za urážky směrem k rozhodčímu inkasoval šest zápasů na tvrdo. Stejný trest vyfasoval trhovoštěpánovský David Steiner za úder soupeře do obličeje v přerušené hře v zápase ve Struhařově.

Benešov platí spolkům nájmy a teď i vybavení

Benešov – Město by mělo podporovat sport a především mládež. Za touto myšlenkou stojí všech sedmadvacet benešovských zastupitelů. Jenže ne všichni si podporu představují tak, jak ji nyní praktikuje současné vedení města.