Ve větru Vlašim ztratila dva body

Vlašim – Ve větrné loterii jen remizovali fotbalisté Vlašimi, pátý celek Fortuna národní ligy, v domácím prostředí s desátým Ústí nad Labem.

18.3.2017

Vlašimský Tomáš Wiesner (v modrém) odehrává míč před střelcem Ústí Lukášem Poučkem.Foto: Deník/Pavel Šimáček

VLAŠIM – ÚSTÍ NAD LABEM 1:1

V prvním poločase se Vlašimští trápili. Hráli sice se silným větrem v zádech, ale hodně kazili a do vážnější šance se nedostali. To hosté byli nebezpečnější. Ve 13. minutě jim do vedení pomohl domácí stoper Piško, jenž uklouzl, a Pouček po sóle prostřelil Nguyena. Ústí mohlo navýšit skóre, ale ránu Jindráčka po pěkném zpracování vyrazil vlašimský gólman a z dorážky zamířil Kateřiňák vedle.

„Dvacet minut jsme byli přepadlí a hráli bez pohybu a nasazení, což jsem nechápal. Navíc jsme dostali po individuální chybě gól. Postupem času jsme se dostali do tempa a zbytek poločasu dohráli slušně," dodal k prvnímu dějství trenér Vlašimi Martin Hašek, jenž nepamatuje jako trenér takový vítr, který kazil fotbal.

Po změně stran převzala iniciativu Vlašim, a ač hrála proti větru, kombinovala po zemi a tlačila se před branku Ústí. To se bránilo zuby nehty a brzy domácí vyrovnali. Wiesner vyvezl míč, posunul ho Haškovi, syn trenéra proběhl jako tank až do šestnáctky, poslal míč pod břevno. V 50. minutě bylo vyrovnáno. To rytíře nabudilo a vytvořili si další velké šance, jenže Zacharda zkazil radost osamocenému Wiesnerovi po presinku, Hadaščokovi i po sóle Jeslínkovi. A když i Hašek trefil jen boční síť, zůstal stav nezměněn.

„Ve druhém poločase se náš tlak vystupňoval, hráči se vydali, vypracovali jsme si šance, ale bohužel jsme dali jen jeden gól. V zápase jsme byli opticky výrazně lepší, ale hraje se na góly," posteskl si Hašek, kterému chyběli Reiter (kotník) a Vyhnal (naštípnuté žebro).

„Po dvou porážkách jsme měli odhodlání a dali šťastný gól. Vlašim ale má individuálně a rychlostně hráče na výši. Ve druhé půli nás i přes protivítr zatlačili, za což je musím pochválit a vyrovnali. Bod určitě bereme," byl spokojený po zápase trenér Ústí nad Labem Jiří Skála.

Branky: 51. F. Hašek – 14. Pouček. Rozhodčí: Klíma – Koval, Kožár. ŽK: Martykán, Kateřiňák, Pícha (všichni Ústí). Diváci: 402. Poločas: 0:1.

Vlašim: Nguyen – Wiesner, Štochl, Piško, Tusjak – Janda (77. Hrebeniuk), F. Hašek (85. Duga), Kulhánek, Kučera – Hadaščok (88. Jíra), Jeslínek. Trenér: M. Hašek.

Ústí: Zacharda – Zeman, Pimpara, Leibl, Kateřiňák – Peterka, Jindráček, Pouček (89. Miskovič), Gilian (73. Výborný) – Martykán, Procházka (67. Pícha). Trenér: Skála.

18.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kam nejen za kulturou a sportem?

KRÁTCE: V pátek 13. zůstanou bez proudu

Olbramovice čepovaly desítku Soběhrdům

Benešovsko – V pátém kole okresního fotbalového přeboru padlo úctyhodných 45 branek.