Graffin Vlašim – Zlín 3:1

Vlašimští, hrající bez zraněného kanonýra Strnada, vstoupili do zápasu kvalitní hrou, dobře kombinovali a vytvářeli si šance. Jenže navrátivší se kanonýr Vladimír Bálek z Bohemians 1905 neměl seštelovaná miřidla. Nejprve hlavičkoval po rohu vedle a posléze neusměrnil z malého vápna do sítě nabídku spolubojovníka v útoku Bukače. Hlavičku Bukače po centru Kotyzy vyrazil bravurně Skácel na roh. V 27. minutě se již zlínská stavidla protrhla. Dlouhý aut Průchy prodloužil Bukač hlavou na první tyči, míč se dostal s Süsserovi, jeho střelu ještě Skácel vyrazil, ale na dorážku Petrů již nestačil – 1:0. Po půlhodině hry domácí polevili v tlaku a i hosté se dostali ke slovu, ale ránu Šroma po samostatné akci vyrazil Toma na roh a poradil si i s hlavičkou Dobeše.

Po přestávce očekávaný tlak Zlína nepřišel. Naopak po hodině hry domácí opět utáhli šrouby. Kotyza po Bálkově nabídce pálil vedle, Bukač po vybojování míče Průchou dlouhou váhal před Skácelem až o míč přišel, stejně se vedlo Bálkovi v šestnáctce Zlína, Vebrovu ránu Skácel vyrazil. V 67. minutě se ale již dvoumetrový gólman marně natahoval na hlavičku Petrů po centru Průchy – 2:0. Domácí pokračovali v aktivní hře, Süsserova rána šla těsně vedle. V 78. minutě vysunul Kotyza Bálka a ten si mazácky poradil se Skácelem – 3:0. V závěru domácí nekoncentrovaností přišli o čisté konto, když se po průniku Nováka trefil pohodlně z malého vápna Poznar. Na skóre již nic nezměnila šance domácího Boháče po přihrávce Jandy.

„V prvním poločase jsme měli hru pod kontrolou, soupeře jsme k ničemu nepustili a vytěžili jsme z toho jeden gól. Ve druhém poločase jsme přidali další dva góly a hru stále kontrolovali. Zlín ukázal svoji kvalitu dopředu, kde velice rychle přecházel do protiútoků, na které jsme ale byli připraveni, včas jsme dostupovali hráče a dostávali je do problémů. Jsem spokojený, že jsme zápas zvládli,“ měl radost kouč Vlašimi Roman Nádvorník, který promluvil o svém odchodu. „Zatím nikam neodcházím, čekám na příjezd majitele klubu a uvidíme, jak dopadnou víkendové zápasy ligy a jestli budou nabídky z ligy trvat. Rád bych ve Vlašimi zůstal, protože v tak rozjeté soutěži se neodchází.“

„K utkání jsme přistoupili hrozně bojácně, s velkým respektem k soupeři, domácí jsme pustili do tlaku, z čehož pramenili obdržené branky. U všech situací jsme byli o krok později, udělali jsme zbytečné chyby, které zápas rozhodly,“ smutnil po zápase trenér Zlína Marek Kalivoda.

Branky: 27. a 67. J. Petrů, 78. Bálek – 84. Poznar. Rozhodčí: Hrubeš – Jiřík, Nádvorník. ŽK: Krmpotič – Malý, Pznar. Diváci: 906. Poločas: 1:0.

FC Graffin Vlašim: Toma – Broschinský (47. Vebr), J. Petrů, Krmpotič, Schuster – Kotyza, Süsser, Jungr, O. Průcha (81. Janda) – Bálek, Bukač (81. Boháč).

Tescoma Zlín: Skácel – Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek – Borák (71. Bačík), Dobeš, Elšík, Šmajhaj (71. Švach) – Šrom (64. Novák), Poznar.