Útočníci zařídili výhru Poříčí

Všenory – Fotbalisté Poříčí (jedenáctí) si v I. A třídě přivezli všechny body ze hřiště Všenor, které byly v tabulce o příčku níž, když hosté rozhodli o výhře dvěma slepenými góly útočníků O. Páva a Trpišovského na začátku druhého dějství.

20.4.2014

Ilustrační fotoFoto: Lenka Břicháčková

VŠENORY – POŘÍČÍ NAD SÁZ. 0:2

Od začátku utkání se domácí snažili ztéci branku Poříčí nakopávanými míči na dlouhého S. Drážného, za kterého zabíhal rychlý Císař. Obrana hostů, ale všechny náznaky uhasila i za cenu rohových kopů, které následně uskákala. Největší šanci měli domácí v prvním poločase ve 20. minutě, ale po úniku Michálka chyběly centimetry, aby Císař ve skluzu trefil prázdnou branku.

Hosté dobře bránili a podnikali po stranách rychlé akce, po kterých si vypracovali čtyři vyložené příležitosti, jenže osamocený Pohorský nastřelil brankáře a z dorážky obránce na brankové čáře, po centru Šindeláře pálil z voleje znovu Pohorský, ale tentokrát do tyče, Trpišovský po kolmici Havlíčka a sóle ztroskotal na gólmanovi Bezkočkovi a O. Páv po zpětné přihrávce Trpišovského nastřelil na brankové čáře obránce.

V úvodu druhé půle pálil domácí Michálek vedle, ale poté již přišly chvíle poříčských útočníků O. Páva a Trpišovského, kteří konečně po sólech a po přihrávkách Havlíčka respektive Pohorského překonali mezi 51. a 55. minutou brankáře. Následně upadla hra do průměru, domácí sice vyvinuli snahu, jehož výsledkem byla jen střela Seidela vedle a Štumpfovu ránu vyrazil Kumšta. Hosté vedení kontrolovali a v pohodě dokráčeli k výhře, kterou mohl navýšit Havlíček, ale po sóle se lekl brankáře.

„O přestávce jsem se na hráče zlobil, protože neproměnit čtyři loženky za první poločas byl luxus a zápas byl stále otevřený, když domácí hrozili hlavně ze standardek. Naštěstí jsme na začátku druhé půle další dvě sóla proměnili, uklidnili se a již do konce zápasu hru kontrolovali. Byl by hřích neodvézt ze Všenor tři body," dodal po utkání hrající trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 51. O. Páv, 55. Trpišovský. Rozhodčí: Tobiška. ŽK: 2:0. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – J. Stibůrek, Šrom, Křivohlavý, Šindelář – Pohorský, Havlíček, R. Říha, J. Páv (73. Vojta) – Trpišovský, O. Páv (84. Šimáček).