Útočníci zařídili výhru Poříčí

Všenory – Fotbalisté Poříčí (jedenáctí) si v I. A třídě přivezli všechny body ze hřiště Všenor, které byly v tabulce o příčku níž, když hosté rozhodli o výhře dvěma slepenými góly útočníků O. Páva a Trpišovského na začátku druhého dějství.

20.4.2014

Ilustrační fotoFoto: Lenka Břicháčková

VŠENORY – POŘÍČÍ NAD SÁZ. 0:2

Od začátku utkání se domácí snažili ztéci branku Poříčí nakopávanými míči na dlouhého S. Drážného, za kterého zabíhal rychlý Císař. Obrana hostů, ale všechny náznaky uhasila i za cenu rohových kopů, které následně uskákala. Největší šanci měli domácí v prvním poločase ve 20. minutě, ale po úniku Michálka chyběly centimetry, aby Císař ve skluzu trefil prázdnou branku.

Hosté dobře bránili a podnikali po stranách rychlé akce, po kterých si vypracovali čtyři vyložené příležitosti, jenže osamocený Pohorský nastřelil brankáře a z dorážky obránce na brankové čáře, po centru Šindeláře pálil z voleje znovu Pohorský, ale tentokrát do tyče, Trpišovský po kolmici Havlíčka a sóle ztroskotal na gólmanovi Bezkočkovi a O. Páv po zpětné přihrávce Trpišovského nastřelil na brankové čáře obránce.

V úvodu druhé půle pálil domácí Michálek vedle, ale poté již přišly chvíle poříčských útočníků O. Páva a Trpišovského, kteří konečně po sólech a po přihrávkách Havlíčka respektive Pohorského překonali mezi 51. a 55. minutou brankáře. Následně upadla hra do průměru, domácí sice vyvinuli snahu, jehož výsledkem byla jen střela Seidela vedle a Štumpfovu ránu vyrazil Kumšta. Hosté vedení kontrolovali a v pohodě dokráčeli k výhře, kterou mohl navýšit Havlíček, ale po sóle se lekl brankáře.

„O přestávce jsem se na hráče zlobil, protože neproměnit čtyři loženky za první poločas byl luxus a zápas byl stále otevřený, když domácí hrozili hlavně ze standardek. Naštěstí jsme na začátku druhé půle další dvě sóla proměnili, uklidnili se a již do konce zápasu hru kontrolovali. Byl by hřích neodvézt ze Všenor tři body," dodal po utkání hrající trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 51. O. Páv, 55. Trpišovský. Rozhodčí: Tobiška. ŽK: 2:0. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – J. Stibůrek, Šrom, Křivohlavý, Šindelář – Pohorský, Havlíček, R. Říha, J. Páv (73. Vojta) – Trpišovský, O. Páv (84. Šimáček).

20.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Předjel hasičskou cisternu spěchající k požáru

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Příměstské kempy: milá alternativa pro děti, které nechtějí od rodičů

Benešovsko - Zájem o příměstské tábory na Benešovsku rok od roku roste. Stejně tak i jejich nabídka je nyní více rozmanitá. Jet na klasický několikatýdenní tábor děti mohou odmítat. Nastává tak tradiční problém, kam s dětmi školou povinnými o prázdninách.

Sokolové chtějí opravit svá sídla, chybí jim ale peníze

Benešovsko - Jednoty sokolské se často potýkají s finančními problémy. Většinu peněz totiž vynakládají na činnost svých spolků. Jejich zázemí tím ale trpí.

Miss Polabí 2017 chce být herečkou jako Jiřina Bohdalová

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Jedenáctý ročník čím dál prestižnější soutěže Miss Polabí vyvrcholil v neděli finálovým večerem v poděbradském divadle Na Kovárně. Hlediště bylo naplněné k prasknutí, většinou sedadla zaplnily fan kluby jednotlivých krasavic.

KRÁTCE: Železniční den si užijí i ve Vlašimi

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.