Devítiminutový kolaps Týnce

Bakov nad Jizerou - Týnec nad Sázavou pokračuje ve fotbalové I. A třídě ve špatných výsledcích a opět prohrál, tentokrát v Bakově nad Jizerou, inkasoval během devíti minut rozdělenými poločasy, tři branky.

3.10.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník:Pavel Šimáček

Bakov n. J. – Týnec n. Sáz. 3:0

Ze začátku byla hra neslaná nemastná. Domácí měli mírně navrch, ale bez brankové příležitosti. Naopak hostující Orsák ve 31. minutě neproměnil sólo po přihrávce Víška. Ve 39. minutě domácí Beran trefil břevno. Vzápětí Sedláček zblízka otevřel skóre po standardní situaci, o chvíli později zvýšil Resl po rohu na 2:0.

V úvodu druhé půle nachytal Beran střelou z dálky brankáře Kruliše na hruškách a završil černou devítiminutovku Týnce rozdělenou poločasy. Poté se hra vyrovnala, Orsák a R. Sedlák mohli snížit, na druhé straně napravil Kruliš chybu, když natřikrát vychytal útočníka.

„Jsem zklamaný, protože domácí nepředvedli nic světoborného, ale na nás to v této sestavě bohatě stačilo. Z minima šancí, které si vytvořili, tři proměnili. Naše hra, než jsme dostali gól, byla docela dobrá. Kvalitně jsme bránili, vyráželi do brejků, ale ten rozhodující neproměnili. Pak jsme uvadali a nedokázali jsme uhlídat dvě standardky těsně před poločasem. Ve druhé půli byla na naší straně snaha, což ale vyplývalo z domácího vedení 3:0. Stále je to samá písnička, že těmito hráči na lepší výsledek nemáme,“ smutnil kouč Týnce Jaroslav Žížala.

Branky: 40. Sedláček, 43. Resl, 49. Beran. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 4/2. Diváci: 80. Poločas: 2:0.

Týnec nad Sázavou: Kruliš - F. Stibůrek, Kavoň (46. Pazdera), Artus, D. Sedlák - Vavrek, Hlaváček, Kaloš (70. R. Sedlák), Víšek – Orsák, Žížala (73. Bartůšek).

3.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Stavba školky na benešovském Spořilově.
14

V Benešově staví největší montovaný objekt v Česku

Po sázavském mostě Na Kácku již mohou chodit pěší i jezdit silniční doprava.
2

Opravu havarijního mostu Na Kácku ukončili

Díky mobilu budou chytřejší

Sázava – Mobilní rozhlas spustilo i město Sázava. Díky nové službě budou zájemci informováni o aktuálním dění pomocí různých komunikačních kanálů.

Plyšáky pro hasiče sbírali ve vlašimském gymnáziu

Vlašim – Studenti Gymnázia Vlašim sbírali plyšáky pro dobrou věc. Následně je organizátoři dobrovolné sbírky předali hasičské stanici v Praze.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

S tříděním papíru a plastu slaví úspěch

Poříčí nad Sázavou – Díky systému domácího třídění plastu a papíru, který v Poříčí nad Sázavou funguje od loňského září, došlo k měsíčnímu navýšení těchto sebraných surovin v řádech tun.