Týnec potvrdil pozici podzimního mistra

Střední Čechy/ Starší žáci Sedlce–Prčice nastříleli v Čáslavi čtyři góly, přesto ani bod neuhráli

13.11.2008

Týnecký starší žák Lukáš Kroupa se přetlačoval o míč s Dobřejovickým kapitánem Kucharikem (vpravo)Foto: Lukáš Suchý

Jen tři okresní žákovské týmy TJ Slavoj Čerčany, FK Metaz Týnec nad Sázavou a Sokol Sedlec–Prčice napsaly dvanáctou kapitolu I. A třídy. Zápas SK Marila Votice versus Říčany byl kvůli nezpůsobilému terénu odložen na 30. 11. na nově položenou umělou trávu ve Voticích. Utkání Benešova B s Kouřimí se nehrálo kvůli karanténě u mužstva Kouřimi.

Starší žáci

Týnec n. S. – Dobřejovice 5:1

Týnecký stroj je dobře namazaný, již dvanáctého soupeře převálcoval a přezimuje na prvním místě tabulky. I když se hosté dostali do vedení, domácí do přestávky hlavičkou Horkého a V. Kalfasem do prázdné branky stav otočili. Po přestávce se trefil hlavou V. Kalfas, po chybě obrany L. Kroupa a závěrečnou trefu obstaral z dálky Mentel.

Branky Týnce: V. Kalfas 2, Horký, L. Kroupa, Mentel. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 2:1.

Týnec nad Sázavou: Kříž - P. Kroupa, Šejstal, M. Stejskal, Vajgl – Mentel, O. Stejskal, V. Kalfas, Smolík – Horký, L. Kroupa. Střídali: Boubín, Pácal, Pilát, Fulín.

Malešov – Čerčany 3:1

Na velmi těžkém terénu se hrála spíše kopaná než fotbal, což svědčilo více domácím, kteří se v 15. minutě dostali do vedení střelou z šestnáctky. Do přestávky se dvě malešovské šance a příležitosti Adámka a P. Řezníčka neujmuly. Úvod druhé půle vyšel hostům, ale domácí podržel třikrát brankář. Udeřilo tedy na druhé straně, když po chybě L. Rubliče a z trestného kopu zvýšili domácí na 3:0. Čerčanští žáci zápas nezabalili a v závěru alespoň Sv. Řezníčkem po centru Havránka vstřelili čestný úspěch.

Branka Čerčan: Sv. Řezníček. Poločas: 1:0.

Čerčany: J. Heřmánek – Matoušek, Mlynář, L. Rublič – Havránek, Adámek, Buček, Uher – P. Řezníček, Hamerle (51. Raiskup), Sv. Řezníček.

Čáslav B – Sedlec–Prčice 5:4

Zápas bohatý na góly začali lépe domácí a v 5. minutě se ujali vedeni. Hosté ale během deseti minut skóre dvěma góly otočili. Jenže do přestávky dvakrát chybovali v obraně a Čáslavští toho využili – 3:2. Ve druhém poločase vyvinuli Sedleckoprčičtí tlak, ale v zakončení selhávali a domácí ze dvou protiútoků zvýšili na 5:2. Změna v rozestavení, kdy se Seidel přesunul do zálohy, hostům pomohla, snížili na 5:4, ale vyrovnat již nestačili.

Branky Sedlce–Prčice: Pištěk 2, Seidel, Lagron. Rozhodčí: Zikmunda. Poločas: 3:2.

Sedlec–Prčice: Pospíšil - Trpka, Seidel, Neužil, Stránský – Kabíček, Pištěk, Kotva, Hájek – Švagr, Lagron. Střídali: Pech, Luzum.

Mladší žáci

Malešov – Čerčany 0:3

Od začátku měli hosté hru ve své moci, ale prosadili se až ve druhém poločase. Nejprve se trefil Greš po rohu Klauze, druhý gól přidal Drazdík starší po přiťuknutí Židlíka a účet uzavřel po úniku Klauz.

Branky: Greš, Drazdík st., Klauz. Poločas: 0:0.

Čerčany: J. Drazdík ml. – P. Jíša, Kukačka, P. Rublič, Hubička – Bučková, Greš, Drazdík, L. Rublič – Klauz, Židlík.

Týnec n. Sáz. – Dobřejovice 3:1

Ve vyrovnaném utkání poslal domácí do vedení ve 14. minutě Lubínský a do přestávce ještě přesně zacílil Humpl. Ve 38. minutě hosté snížili, ale poslední slovo měl týnecký Havelka.

Branky Týnce: Lubínský, Humpl, Havelka. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 2:0.

Týnec nad Sázavou: Vašák - Severýn, Petrášek, Hruška, Nikrmajer – Vavrek, Voldřich, Humpl, Šifra – Marek, Lubínský. Střídali: Havelka, Havel, Vondrák, Šulík.

Čáslav B – Sedlec-Prčice 3:1
Domácí zvítězili, i přes sympatický výkon hostů. V prvním poločase šli Čáslavští do vedení, na které zareagoval Luzum po útočné akci z pravé strany. Na začátku druhého dějství domácí opět převážili misky vah na svou stranu a výhru potvrdili třetí brankou z dorážky po rohovém kopu.

Branka Sedlce–Prčice: Luzum. Rozhodčí: Zikmunda. Poločas: 1:1.

Sedlec–Prčice: Jankovský (Jiroušek) – Šmejkal, Hájek, Hocke, Hůzl – Luzum, Pech, Dřevojan – Švagr, Šrámek, Polidar.

13.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Během akce Den vlašimské hvězdárny měli přítomní možnost poodhalit různorodá tajemství. Nejenom v otázkách astronomie.

KRÁTCE: Hvězdárna se otevře lidem, Blaník odhalí tajná místa

Na handicapovaná i zraněná zvířata přispějí při soutěži

Vlašim - Ochránci přírody z Vlašimi nelení a opět uspořádají akci pro veřejnost. Ta by jim měla pomoci vybrat peníze na pomoc zraněným a handicapovaným zvířatům, kteří se léčí ve vlašimské paraZOO.

Brankář Tomeček vyfasoval půl roku za hrubé urážky sudího

Benešovsko – Disciplinární komise OFS Benešov měla na zasedání plno práce. Nejhorší trest, šest měsíců, dostal brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček a hrubé urážky rozhodčího Milana Macháčka. Spoluhráč Tomečka, Tomáš Jeništa, také za urážky směrem k rozhodčímu inkasoval šest zápasů na tvrdo. Stejný trest vyfasoval trhovoštěpánovský David Steiner za úder soupeře do obličeje v přerušené hře v zápase ve Struhařově.

Benešov platí spolkům nájmy a teď i vybavení

Benešov – Město by mělo podporovat sport a především mládež. Za touto myšlenkou stojí všech sedmadvacet benešovských zastupitelů. Jenže ne všichni si podporu představují tak, jak ji nyní praktikuje současné vedení města.