Teplýšovice v derby rozstřílely Kondrac

Teplýšovice - Okresní derby mužstev hrajících o záchranu ve fotbalové I. B třídě zvládly lépe Teplýšovice na úkor Kondrace, když nastřílely hostům pět branek a po třetí výhře za sebou se definitivně zachránily. To Kondrac bude muset ještě v posledních dvou zápasech sezony zabrat.

31.5.2015

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

TEPLÝŠOVICE – KONDRAC 5:1

Domácí začali ve velkém stylu. Již v 7. minutě Král po přihrávce Petra Chomáta postupoval sám proti Císařovi a po kličce skóroval do prázdné branky. Po rohovém kopu Šahin z první pálil pod břevno, ale gólman Kondrace Císař vytáhl míč nad branku. Na druhé straně brankář Měsíček nadvakrát podržel domácí. Teplýšovičtí dál byli při chuti a to se projevilo i na ukazateli skóre. Nerad poslal centr do malého vápna a Černý kolenem zvýšil na 2:0. A to nebylo vše. Ve 31. minutě Ngo zahrál ve vápně rukou a Pavel Chomát proměnil penaltu. Hostům se v závěru poločasu podařilo snížit Potůčkem hlavou.

Po změně stran Pejša na půlce vyslal Nerada, ten chtěl Císařovi propasírovat míč mezi nohy, ale kondracký gólman jeho úmysl vystihl. Další gól domácích přidal nechytatelnou střelou Podhorský. V obrovské šanci se následně ocitl Král, ale jeho hlavička trefila Císařovy nohy. Utkání pečetil Král střelou k tyči a upravil na konečných 5:1. V 86. minutě ještě Podhorský ze strany malého vápna orazítkoval spojnici Císařovy branky.

„Zasloužené vítězství. Soupeře jsme za celý zápas nepustili do stoprocentní šance. Sami jsme jich, kromě gólů, měli ještě několik. Za výkon musím pochválit celé mužstvo, které splnilo danou taktiku. Jsem rád, že jsme tak jednoznačně vyhráli a zavřeli pusu těm, kteří věděli dopředu, že si to s Kondrací dáme po bodu. A také jsme už museli doma vyhrát, na jaře to je poprvé a diváci náš výkon také odměnili potleskem," zhodnotil utkání teplýšovický kormidelník Petr Chomát.

„Opět jsme jeli ven oslabeni, tentokrát o Linharta, Kubáta a Vokála a zase se to na naší hře projevilo víc, než bych si představoval. V poli se jednalo o vyrovnaný zápas, ale domácí trestali naše školácké chyby v defenzivě, které se opakují zápas co zápas. Přistupujeme k hráčům pozdě nebo vůbec a za celý zápas téměř nepřerušíme hru faulem. Pohorský a Tichý, kteří jsou zranění, nám v defenzivě zoufale chybí," povzdechl si po derby trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a dodal: „Věřím, že záchranu potvrdíme v dalším zápase se Zdislavicemi, marodi se v létě dají do pořádku a přichystané posily naší hru na podzim pozvednou."

Branky: 7. a 81. Král, 27. Černý, 31. Pavel Chomát (z PK), 67. Podhorský – 38. Potůček. Rozhodčí: Burian. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 3:1.

Teplýšovice: Měsíček – Šahin, Pavel Chomát, Párys – Petr Chomát (81. Stěhule), Pejša – L. Kaňka (64. Podhorský), Černý, Nerad, Beneš (79. Korynta) – Král.

Kondrac: Císař – Šanda, Mleziva, Nedvěd (76. Beránek), Ngo – Žirovnický, Pavelka, Kubín, Špička – Pavlíček, Potůček.

Autor: Redakce

31.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Další nákladní auto s kamením sjelo do Kamenického potoka

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

OBRAZEM: Na kolečkových bruslích budou řádit ve Voticích

Votice - Milovníci in-line bruslí nemají na Benešovsku zatím žádnou vhodnou dráhu ani stezku. To se ale již brzy změní. Na fotbalovém hřišti ve Voticích nyní vzniká nová in-line dráha i běžecký oblouk.