Teplýšovice - Ve fotbalové I.B třídě si Teplýšovice doma poradily s Uhlířskými Janovicemi, když byly v zakončení třikrát úspěšné.

20.9.2014

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

TEPLÝŠOVICE – UHLÍŘSKÉ JANOVICE 3:0

Na velice podmáčeném terénu se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách, ale branky stříleli jen domácí. V prvním poločase vychytal Krále po centru Nerada brankář Hromádko a osamocený Petr Chomát netrefil na šestnáctce míč po přihrávce Podhorského. Na druhé straně byl nebezpečný hlavně Kalaš, ale Měsíčka nepřekonal. Když už se všichni těšili do kabin, udeřili domácí, když si Král po pasu Ottla za obranu přehodil hlavou vyběhnuvšího brankáře a dotlačil míč do sítě i s obráncem.

Po přestávce přišel nápor hostů, ve kterém opět Kalaš v koncovce selhal a ani závary nedotáhly do gólového konce. A tak opět udeřily Teplýšovice. V 63. minutě se po odkopu Měsíčka dostal míč k Neradovi, jenž si ho narazil s Ottlem, nahrál Pejšovi a ten vyhnal pavouky z janovické šibenice – 2:0. Následně se hrálo mezi šestnáctkami. Až v 81. minutě vysunul Ottl kolmicí Nerada, ten zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Mládka, který nabídkou nepohrdl – 3:0.

Branky: 45. Král, 63. Pejša, 81. Mládka. Rozhodčí: Fára. ŽK: 2:3. Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Teplýšovice: Měsíček – Drahota, St. Škvor, Kamenský (46. Mládek) – Petr Chomát (61. Pavel Chomát), Šahin – Podhorský (75. Korynta), Ottl, Nerad – Král, Pejša.

20.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

KRÁTCE: Další části městyse mají nový vodovod

Benešovské gymnázium.

Na studenty táhne, zatím jim pomáhají mikiny

OBRAZEM: Zlato rýžovali u Kamberka

Kamberk - Cesta za zlatem odstartovala letos již počtvrté opět z Kamberku. Přes 130 dospělých i dětí vyrazilo na jednu ze tří tras zakončených rýžováním zlata.

Biozemědělství je stále oblíbenější, má ale i odpůrce

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Biopotraviny jsou mezi spotřebiteli stále na vzestupu a najdou se i tací, kteří by nic bez označení „bio" nesnědli. Přesto se mezi zemědělci najdou jak zastánci, tak odpůrci takzvaného biozemědělství.

OBRAZEM: Hledají se majitelé ztracených psů

Benešovsko - Psí útulek v Maršovicích hlásí nárůst ztracených psů. Jen za poslední týden dostala provozovatelka útulku informaci o čtyřech pejscích, kteří hledají svého páníčka.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.