Teplýšovice jsou z krize venku

Jesenice – Po dvou nadílkách si Teplýšovice ve fotbalové I. B třídě spravily chuť na hřišti Slavie Jesenice, když rozhodující gól vstřelil Podhorský pět minut před koncem.

1.10.2011

Ilustrační fotoFoto: Foto: Robin Novák

Slavia Jesenice – Teplýšovice 2:3

Do zápasu vstoupili lépe Teplýšovičtí, když v 10. minutě, po disciplinárním trestu vrátivší se Kukač, z trestného kopu z hranice šestnáctky přes zeď, otevřel skóre. Po půlhodině hry unikl Podhorský naservíroval míč na malé vápno, kam přiběhl Král a uklidil balón podruhé do domácí sítě. Vzápětí se Škvor po narážečce s Králem dostal do zakončení, ale pálil vedle. Jeseničtí nehodili flinty do žita a v 36. minutě snížili Petrášem po rohu Hocka.

Ihned po přestávce mohl domácí Hocek vyrovnat, ale střelu z malého vápna Vejvoda parádně vyrazil. Na druhé straně hlavičkoval Král vedle po centru Kukače. Domácí se hnali za vyrovnáním, a to se jim také povedlo. Nejprve Hocek prošel obranou a z malého vápna pálil vedle, aby o chvíli později poslal přímý kop na Táčnera, který rozvlnil teplýšovickou síť. Hosty ale branka nezlomila, pět minut před koncem unikl Podhorský, sólo z poloviny hřiště zakončil podél gólmana a rozhodl tak o výhře Teplýšovic.

Trenér Teplýšovic Petr Chomát si po zápase oddechl. „Byl to pro nás velmi důležitý a těžký zápas venku. Potřebovali jsme po dvou průserech v Nespekách a doma s Poříčím bodovat a už jsme si nemohli dovolit nic ztratit. Musím pochválit všechny hráče, kteří v úterý a ve čtvrtek přišli na trénink, kde jsme si vysvětlili určité věci a myslím, že to pomohlo ku prospěchu věci,“ děkoval a dodal k utkání: „Vedli jsme 2:0, ale opět jsme soupeře, který otevřel hru, z brejků nedorazili. Nebyli jsme si schopni z brejků vytvořit stoprocentní šance a zvýšit na 3:0. A zato jsme byli dvakrát potrestáni. Cenním si však, že se mužstvo poté nesložilo a dotáhlo zápas do vítězného konce, a kouč chválil. „Musím pochválit mužstvo za bojovnost, gólmana Vejvodu a obrannou činnost, přestože jsme dostali dva góly, tak to vcelku vzadu šlapalo.“

Branky: 36. Petráš, 83. Tačner – 10. Kukač, 29. Král, 85. Podhorský. Rozhodčí: Holý. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 1:2.

Teplýšovice: Vejvoda – Drahota, Veselý, Chomát, L. Tůma (70. M. Kaňka) – Podhorský (90. L. Kaňka), Kačírek, Kukač, Nerad – St. Škvor – Král (85. Heřmánek).

1.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Divišov byl opět stoprocentní

Zápas zlomil ve prospěch Poříčí Vosáhlo z penalty

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.