Poříčí nad Sázavou – Tuchoraz 5:0

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, domácí se po dobrých kombinací dostávali do šancí, hosté hrozili ze standardních situací, ale tečovanou střelu Verdala lapil Taške, stejně si poradil s hlavičkou Smejkala, na druhé straně pálil Volf z hranice šestnáctky vedle a ve vyložené šanci nastřelil Petrů gólmana. Ve 12. minutě rozehrál Filip roh na Volfa, a ten se trefil z hranice šestnáctky k tyči – 1:0. O chvíli později se po autu Filipa ocitnul Petrů sám před gólmanem Královičem, který ho opět vychytal. Stejný hráč ani do třetice neskóroval, když mu v tom zabránila tyč tuchorazské branky. Hosté zahrozili hlavou Pazderce nad, stejně dopadl i po závaru Franek. Ve 34. minutě si naběhl J. Stibůrek na centr Volfa a z voleje pověsil míč pod břevno – 2:0.

Po přestávce pokračovali domácí v kvalitní kombinační hře. V 52. minutě se dostal míč k Říhovi, který z hranice šestnáctky vystřelil a gólmanu Královičovi prošel míč mezi rukama do sítě – 3:0. Domácí branka uklidnila. V 57. minutě vysunul Volf rozběhnutého právě střídajícího Kupšu, a ten po sóle prvním dotekem zvýšil na 4:0. Hosté nehráli špatně, ale do koncovky je poříčská obrana moc nepouštěla, technická střela Nekolného šla těsně vedle, druhou vyrazil Taške na roh a osamocený Rozumný na malém vápně hlavičkoval do náruče brankáře. V 79. minutě se po kombinaci dostal míč k Naňákovi, který byl faulován před brankářem a Volf z penalty upravil na konečných 5:0.

„Od první minuty jsme šli za výhrou a fotbal se musel lidem líbit. Hráli jsme dynamicky, době se pohybovali, kombinovali a stříleli góly. Prostě se nám utkání povedlo. Velké pozitivum bylo, že obrana makala a soupeř se dostal za celý zápas jen do jedné šance. Góly jsme dávali po pěkných akcích, což byla práce celého mužstva. Vyhráli jsme zaslouženě, dokázali jsme, že se můžeme měřit s každým, i s mužstvy z první trojky. Všichni hráči nechali na hřišti všechno, a tak by to mělo vypadat i v dalších zápasech,“ byl spokojený po zápase hrající trenér Poříčí Roman Filip.

Branky: 12. a 79. (z PK) Volf, 34. J. Stibůrek, 52. Říha, 57. Kupša. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 2:1. Diváci: 40. Poločas: 2:0.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Taške – Anděl, Z. Šrom, Sysel, Vojta – J. Stibůrek (75. Naňák), Šimáček, Volf, Říha – Filip (46. Vaník), Petrů (56. Kupša).