Roman Filip dovedl třetím hattrickem v sezoně Poříčí k výhře

Poříčí nad Sázavou - Poslední podzimní zápas se fotbalistům Poříčí nad Sázavou vyvedl a v I. B třídě, skupiny E, nastříleli Mníšku pod Brdy šest branek, ale také tři inkasovali. Na kanonádě se nejvíce podílel autor hattricku Roman Filip.

15.11.2009

Ilustrační fotoFoto: Lukáš Suchý

Poříčí nad Sázavou - Mníšek pod Brdy 6:3

Od začátku domácí vyvinuli tlak a vytvářeli si šance. Sólo M. Stibůrka lapil gólman a hlavička Šimáčka šla přes branku. V 15. minutě se již Poříčští radovali, kdy pěknou kombinaci Říha - Šimáček - Filip, zakončil posledně jmenovaný křižnou střelou od tyče do branky. V dalších dvou šancích vychytal M. Stibůrka gólman Vostárek a dělovka Filipa jen těsně přelétla branku. V 27. minutě našel brankář Detko dlouhým odkopem Šimáčka, který přeloboloval gólmana Vostárka - 2:0. Za šest minut dostal Filip kolmici od M. Stibůrka, obešel i brankáře a uklidil míč z úhlu do branky. Hosté za celý poločas zahrozili jen střelou Znamenáčka vedle.

Po přestávce pokračovali domácí v aktivní hře. Ve 49. minutě vyslal Říha uličku na Filipa, a ten po sóle a obejití brankáře docílil hattricku. Za sedm minut vybojoval M. Stibůrek míč, předložil jej před branku Šimáčkovi, který zvýšil na 5:0. Poté hra upadla do průměru a jen domácí Říha nastřelil tyč. V poslední čtvrthodině se začali osmělovat hosté. V 75. minutě snížili J. Znamenáčkem a vzápětí si Kovář po centru vstřelil vlastní gól - 5:2. Mníšek ucítil šanci a začal všechny míče směřovat na vysokého střídajícího Talůžka. Domácí ale zdramatizování zápasu nepřipustili, nejprve netrefil Říha ve skluzu po přihrávce Šimáčka prázdnou branku, ale v 87. minutě již Kupša po vysunutí Šimáčkem upravil na 6:2. To ale nebylo z gólového koncetru všechno, protože nejprve hostující Talůžek přestřelil a vzápětí Znamenáček hlavou po trestném kopu uzavřel na konečných 6:3.

"Jsem strašně rád, že jsme vyhráli. V první půli měla naše hra parametry dobrého fotbalu, rychle jsme kombinovali, přihrávky šli z jednoho, ze dvou doteků a často jsme stříleli. Vyloženě jsme se soustředili na fotbal a ne jako hosté, kteří diskutovali s rozhodčími. Ve druhé půli jsme se dostali do vedení 5:0. Poté kluci nepochopitelně přestali hrát, nechali hosty snížit na 5:2, ale závěr jsme si pohlídali, přidali šestý gól, i když poslední slovo měli hosté. Musím kluky pochválit, že k poslednímu utkání přistoupili zodpovědně a soustředili se jen na fotbal. Pár minut, které vypustili již nehrálo roli," poděkoval hráčům kouč Poříčí Václav Skiba.

Branky: 15., 33., 49. Filip, 27., 56. Šimáček, 87. Kupša - 75., 89. Znamenáček, 77. vlastní Kovář. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 0/5. Diváci: 50. Poločas: 3:0.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Detko - Vojta, Kovář, Naňák, Sysel (57. J. Stibůrek) - Pavlečko (76. Tůma), Filip, Vaník, Říha - M. Stibůrek (62. Kupša), Šimáček.

15.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Odklízení naplaveného bahna ve Vranovské Lhotě.
25

Při bleskové povodni pomáhali dobrovolní hasiči

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi (pátí v tabulce) si nezahráli ve Fortuna národní lize na Jánošíky a chudým nerozdávali, a tak poslední Varnsdorf odjel na sever Čech s prázdnou a ještě zatěžkám v autobuse čtyřmi góly.