Body v místním derby braly Pyšely

Pyšely - Sedmnácté kolo fotbalové I. B třídy proti sobě svedlo mužstva, která dělí od sebe necelých deset kilometrů - SK Pyšely a SK Posázavan Poříčí nad Sázavou. Místní derby nakonec zvládli domácí, i když hosté měli blízko k alespoň jednomu bodu.

19.4.2009

Poříčský Jan Mašek (ve žlutém) předskočil Tomáše Moravce z Pyšel. Foto: Foto: Lukáš Suchý

Pyšely – Poříčí nad Sázavou 2:1

Místní derby začali lépe domácí a po centru hlavičkoval Zoubek do tyče. Poté převzali iniciativu hosté hrající z kopce a dvě střely Lukáše z dálky kryl Tlamicha. Ve 25. minutě obral M. Stibůrek o míč Páva, unikl, centr ještě Kupša nedopravil do branky, ale Šimáček již ano – 0:1. Hosté měli nadále více ze hry, ale již neskórovali, i když Šimáček po centru M. Stibůrka a hlavičce Vaníka byl blízko, ale Kondáš míč stačil metr před brankou ustřelit na roh, M. Stibůrek pálil mimo tyče a Lukášovu dělovku chytil Tlamicha. Udeřilo nakonec na druhé straně. Ve 40. minutě unikl Mastný, centr zblokoval Kovář nešťastně opět k pyšelskému útočníkovi, a ten nedal Beranovi šanci – 1:1.

Úvod druhé půle vyšel lépe hostům, když se během dvou minut ocitli ve velkých šancích Lukáš (volej nad) a Šimáček (po sóle nastřelil Tlamichu). V této chvíli se lámal zápas. Hosté gól nedali, a tak začali hrozil domácí, nepovedený centr Jellúše vyrazil Beran na roh, Sisla vychytal poříčský gólman a několik rohových kopů také gólem neskončilo. Na druhé straně pálil těsně vedle střídající Říha. Rozhodnutí zápasu přišlo v 70. minutě, když po centru Moravce prosadil hlavou osamocený Sisel – 2:1. V závěru hosté otevřeli obranu, což byla voda na pyšelský mlýn, ale střelu Sisla vytáhl Beran na roh, Fuksa pálil nad a Mastný po sóle poříčského gólmana také nepřekonal. Kaňku za jinak korektně vedeným zápasem udělal v závěru zbytečnou červenou kartou hostující Sysel.

„Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli šťastnější my. Zápas se zlomil při velké šanci soupeře, kterou Tlamicha vyrazil a vzápětí jsme dali my druhý gól. Přes polovinu zápasu jsme se protrápili, ale závěr, kdy Poříčí otevřelo obranu, jsme měli v režii, ale neproměnili jsme několik šancí. Z výhrou jsem samozřejmě spokojen, ale spíše by zápasu slušela remíza. Jsem rád, že zápas proběhl bez emocí,“ zhodnotil zápas kormidelník Pyšel Zdeněk Machač.

„Neodehráli jsme špatný zápas, ale body nemáme. V prvním poločase jsme měli z kopce více ze hry, dostali se do vedení, ale v závěru zbytečně gól inkasovali. Po přestávce jsem čekal nápor Pyšel, ale ten nepřicházel. My jsme naopak neproměnili dvě velké šance, a to rozhodlo. Po druhém obdrženém gólu jsme hru otevřeli, jenže vyrovnat jsme nestihli, navíc jsme mohli inkasovat, ale to už je úděl hry vabank,“ řekl rozmrzele po utkání trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 40. Mastný, 70. Sisel – 25. Šimáček. Rozhodčí: Soběslav. ŽK: 4/4. ČK: 90. Sysel (Poříčí). Diváci: 110. Poločas: 1:1.

SK Pyšely: Tlamicha - Jellúš, Kondáš, Štěpán, Douda - Moravec, K. Kulhavý, Zoubek, Páv (46. Fuksa) - Sisel, Mastný (90. Šiňor).

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Beran - J. Stibůrek, Kovář, Vaník, Sysel - M. Stibůrek, Vaněk, Lukáš, Vojta (10. Mašek, 62. Říha) - Šimáček, Kupša.