Poříčí těsné vedení do konce zápasu neudrželo

Všenory – Fotbalová jarní část začala i pro Poříčí nad Sázavou, které v I. A třídě zajíždělo na hřiště Všenor, odkud si nakonec odvezlo bod.

7.3.2015

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

VŠENORY – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 1:1

Těsně před začátkem uctili všichni přítomní památku nedávno zesnulého předsedy OFS Benešov a člena Krajského fotbalového svazu Jana Voráčka.
Domácí se od začátku lépe na přírodní trávě pohybovali a zle zatápěli hostům, hlavně ze standardních situací, které většinou zakončili, ale mimo. Hosté se sporadicky dostávali na polovinu soupeře, přesto se dostali do vedení. Ve 25. minutě sehráli trestný kop parádně Pohorský s Havlíčkem, který zakončil do prázdné branky Trpišovský. Netrvalo dlouho, mohli mít hosté dvoubrankový náskok, ale Šindelář po špatné hlavičce domácího obránce netrefil prázdnou branku. V závěru poločasu měli domácí tlak, ale vyložené šance Marčík a Michálek neproměnili.

Jak domácí skončili první poločas, začali druhý a Poříčí jen horko těžko udrželo těsné vedení. Po hodině hry hosté hru na chvíli srovnali a mohli definitivně rozhodnout, ale Trpišovského sólo a lob osamoceného Havlíčka, skončily na brankáři Bezkočkovi. A tak se v 79. minutě dočkali domácí vyrovnání, když odražený míč napálil Michálek z voleje za Kumštova záda a stanovil výsledek na konečných 1:1.

„Remíza je asi zasloužená. Domácí měli více ze hry, byli živější a nebezpeční hlavně po standardních situacích, které jsme se štěstím ustáli. Paradoxně jsme šli do vedení po krásně rozehraném trestném kopu a neproměnili ještě jednu velkou šanci. Ve druhé půli měli domácí opět velký tlak, ale my větší příležitosti, ale bohužel jsme je nedali a domácí byli za svou snahu v závěru odměněni. Bod beru, ale proti Voticím musíme podat lepší výkon," dodal k utkání trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 79. Michálek – 25. Trpišovský. Rozhodčí: Kubečka. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

Poříčí: Kumšta – J. Stibůrek, Šrom (82. Šimáček), Pohorský, Braný – Říha (90. Jamrich), Hašek, Havlíček, Šindelář (79. Hanzal) – O. Páv, Trpišovský.

Autor: Petr Roubíček

7.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Další nákladní auto s kamením sjelo do Kamenického potoka

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

OBRAZEM: Na kolečkových bruslích budou řádit ve Voticích

Votice - Milovníci in-line bruslí nemají na Benešovsku zatím žádnou vhodnou dráhu ani stezku. To se ale již brzy změní. Na fotbalovém hřišti ve Voticích nyní vzniká nová in-line dráha i běžecký oblouk.