Poklad Benešov nenašel

Benešov – Na Velký pátek se truhlice s poklady v podobě tří bodů pro benešovské fotbalisty neotevřely, naopak Chrudimští této pověře můžou klidně věřit, když v zápase ČFL vyhráli u Konopiště. „Prohra nás mrzí, protože se utkání pro nás vyvíjelo dobře," povzdechl si po zápase trenér Benešova Kamil Kulhavý a dodal k dalšímu plánu: „Teď máme tři dny volna. Doufáme, že se do dalšího zápasu dají někteří hráči do pořádku, ve specifickém prostředí v Zápech se nám podaří poskládat lepší sestavu, která nám dá šanci bodovat."

14.4.2017

David Skopec (ve žlutém, vedle Martin Turek) byl o poločasové přestávce na lavičce spokojený, vstřelil gól Benešova.Foto: Stanislav Pešek

BENEŠOV – CHRUDIM 1:2

První poločas byl takticky svázaný, přesto se domácí v závěru dočkali gólu Skopcem z malého vápna po centru Kučaby. „Nechtěli jsme dopustit brejkové situace soupeře, které má kvalitní. První půle tak byla vyrovnaná, organizovaná, s minimem příležitostí. Až v závěru jsme z první šance šli do vedení," poznamenal k prvnímu dějství Kulhavý.

V úvodu druhé půle hosté zamířili po rohu a závaru nad, aby na druhé straně přišel důležitý okamžik zápasu. Po prodlouženém autu Filipa hlavičkoval na zadní tyči Skopec, ale brankář Mrázek bravurně míč vyrazil. A tak hosté trestali, nejprve Kerner mířil po brejku vedle, aby vzápětí fauloval Filip Dostálka a Kopecký z penalty vyrovnal. Domácí byli opařeni, hlavička Dostálka ještě gólem neskončila, ale po rohu a souboji brankáře Repáně s hráčem hostů, dokopl míč ležící na malém vápně do sítě Langr. Marně si domácí stěžovali u rozhodčího M. Patáka, ten v 78. minutě ukázal na střed. V závěru se domácí snažili o vyrovnání, ale Kučabovi ani Skopcovi se to nepovedlo.

„Ve druhém poločase jsme očekávali, že nás soupeř začne napadat výš a do otevřených okýnek hostů budeme podnikat brejky. Jenže jsme soupeře dostali do zápasu penaltou a výhře Chrudimi rozhodla standardní situace. V závěru již bylo těžké utkání otočit," posteskl si kouč Benešova Kamil Kulhavý.

Branky: 45. Skopec – 62. Kopecký (z PK), 79. Langr. Rozhodčí: M. Paták. ŽK: Khodulia, Skopec, Kučaba – Radouš, Řezníček. Poločas: 1:0.

Benešov: Repáň – Filip (70. Večera), Khodulia, Zákostelský, Vrňák – Adjei (84. Afanasenko) – Kučaba, Farkaš (89. Cvrček), Skopec, Kulhavý ml. – L. Balata (80. Turek).