POPOVICE – KAMBERK 5:4

Popovice po dobrých výkonech, jak s Přestavlky, tak v poháru s Nespeky, přivítaly Kamberk. Pro většinu hráčů zdánlivě jasné tři body, realita však někde jinde. Pravdou je, že dvouhodinová brigáda většiny hráčů na přípravě zavodněného hřiště, moc nepomohla. Domácí šli do zápasu bez rozcvičky, to však není výmluva pro absolutní nesoustředěnost a neochotu hrát či dokonce nahrát míč na dva metry.

Absolutně zaslouženě šli hosté rychle do dvoubrankového vedení. Domácí to však nezlomilo, naopak začali pracovat jako kolektiv. Po šanci Kopeckého dorážel důrazný Mrkvička a snížil na 1:2. Během chvíle se uvolnil Páv a precizním pasem našel ve vápně osamoceného Kopeckého, a ten se nemýlil – 2:2. Domácím mohl poločasové vedení zajistit po nádherné přihrávce od M. Heřmánka, kapitán Matuška, toho však výborně vychytal Pomahač.
V závěru poločasu se nesmyslně dostali do potyčky domácí Jakub Hovorka a hostující Kosák. Oba byli vyloučeni.

Po změně stran nebyla hra obou týmů nikterak záživná. Až v 54. minutě již nabídku M. Heřmánka využil Matuška – 3:2. Domácím vedení dlouho nevydrželo, když po rozehrávce opět do nehorázné obrany vtrhli hosté a po řadě odražených míčů, srovnal Smrčina na 3:3. Poté byli aktivní pouze domácí hráči. Jejich akce však končily buď na nepřesné přihrávce, nebo v nepochopitelně neohlídaných ofsajdech. Popovicím však jedna akce vyšla dokonale. Po hezkém dlouhém pasu Matušky si převzal míč nabíhající Páv a přesnou přihrávkou skrz malé vápno vyzval ke skórování střídajícího Žížalu a ten nepohrdl – 4:3. Kamberk to nepoložilo a opět z rozehrávky, tentokrát srovnal Kříženecký. Do konce zápasu se domácím nepodařilo prokombinovat k šancím, a tak si v 90. minutě vzal na půlící čáře Páv a sólem se šťastným zakončením, rozhodl přestřelku pro Popovice.

„Kamberk byl zatím nejlepším týmem, který u nás letos hrál," pochválil poslední tým soutěže trenér Popovic Jan Matuška.

Branky: 35. Mrkvička, 36. Kopecký, 54. Matuška, 69. Žížala, 90. Páv – 11. Sůva, 11. Kosák, 56. Smrčina, 71. Kříženecký. ČK: 44. Jakub Hovorka – 44. Kosák. Rozhodčí: Irion. Poločas: 2:2. Popovice: P. Heřmánek – Šach (65. Papež), Kašpar, Jiří Hovorka, Jakub Hovorka, Kaucký (65. Žížala), M. Heřmánek, Páv, Matuška, Mrkvička (61. Wittner), Kopecký. Kamberk: Pomahač – T. Klabík, Adamovský, Dornák, Sůva, Smrčina, Kosák, Tulej (87. Babor), Míka (23. Sejk), Kříženecký, Kubů.

TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV – PRAVONÍN 0:1

Domácí hráči doplatili na nekoncentrovanost v začátku utkání (už poněkolikáté), kdy při prvním útoku hostů, dovolili útočníkovi Studničkovi, při odraženém míči okolo šestnáctky, prostřelit klubko hráčů – 0:1. Po sprše byli hosté v přechodu do útoku nebezpečnější, ale bez gólu. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala, ale na výsledku poločasu se již nic nezměnilo.

Těsně před odchodem do kabin hostující hráč nesmyslně zajel šlapákem na přirození domácího brankáře Netolického, za což dostal od rozhodčího Mikoláška žlutou kartu. To rozvášnilo domácí fanoušky i hráče, protože očekávali kartu červenou.

Ve druhém poločase byly k vidění šance na obou stranách, včetně neuznaného hostujícího gólu z ofsajdu, stejně jako marná snaha domácího týmu alespoň o vyrovnání.

Štěpánovské mužstvo poslední dobou sráží hra útoku v jakémkoliv složení, který si nedokáže vytvořit potřebné množství šancí na zakončení.

Branka: 2. Studnička. Rozhodčí: Mikolášek. Poločas: 0:1. Trhový Štěpánov: Netolický – Staněk, Steiner (84. Chvojka), Janoušek, Trpšovský – Kudyn (80. Kůžel), Mach, Červeňák, Hlaváček – Vobecký, Petřina. Pravonín: Doškář – M. Hoch, Kodeda, T. Babický, Vlasák, Vít, Michal Sibal, Hrubeš, Marek Sibal, Studnička (90. Zavadil), Brzek (72. Turek).

DOLNÍ KRALOVICE – OLBRAMOVICE 4:1

Olbramovičtí začali odplatu za podzimní porážku 0:2 hned ve druhé minutě. Po autu se po nahrávce Vyskočila dostal k míči Štěpánek a z osmi metrů nezaváhal – 0:1. Hosté byli fotbalovější a nadále se snažili tvořit hru. To jim přineslo ještě jednu velkou příležitost. Vyskočil však hlavičkoval z malého vápna nad branku. Pak přišli na řadu Kralovičtí. Nejdříve Bystričan vysunul Vošického, který v samostatném úniku trefil gólmana, a pak sám Bystričan předvedl stejné zakončení.

Ve druhé půli si domácí postupně začínali věřit a k bojovnému bránění, přidávali také kombinační hru směrem dopředu. V 60. minutě se po několika odrazech dostal k míči L. Jelínek a z 15 metrů umístěnou střelou k tyči vyrovnal. Vzápětí po jeho nahrávce zakončil samostatný únik střelou podél gólmana J. Maršoun. A když si v 65. minutě J. Maršoun převzal míč od Hanouska, středem prošel přes čtyři hráče a propálil gólmana, byli hosté na ručník. Za stavu 1:3 ještě posílili útok, ale domácí obrana již bez větších problémů odolala. Naopak v 85. minutě vybojoval L. Jelínek míč pro D. Zubce, ten nasadil „dudy" obránci, obešel gólmana a po jeho faulu sám proměnil penaltu 1:4.

Branky: 61. a 65. J. Maršoun, 60. L. Jelínek, 88. (z PK) Zubec – 2. Štěpánek. Rozhodčí: Pessr. Poločas: 0:1. Dolní Kralovice: J. Doležal – Prchal, Roháč, Kotrč – Bystričan, Hanousek, Lebeda, Vrkoslav (46. L. Jelínek), Malina – J. Maršoun (72. Zubec), Vošický (46. Jiří Marušák). Olbramovice: Malík – Tůma, Šípek, Štěpánek (80. Vácha), Košař, Brdek, Rosol, Vyskočil, Neuberg, Janoušek (66. Macháček), Hrstka.

PŘESTAVLKY – CHOCERADY 6:2

Domácí šli hned do vedení Bramborou z trestného kopu přes zeď z 25 metrů. Následovala pěkná střela Benáka, kterou vyrazil brankář hostů. Vzápětí si na centr P. Mrázka naskočil M. Pohůnek a hlavou zvýšil na 2:0. Následně hlavičku Kondáše po centru Brambory a ránu Kačírka vyrazil brankář Chocerad a Benák hlavičkoval po centru Kačírka vedle choceradské brány. Ve 29. minutě si na centr M. Mrázka naběhl, na vzdálenější tyči, Brambora a hlavou pohodlně skóroval – 3:0. Před poločasem ještě vyrazil Tomas ránu J. Mikulandy.

Ve druhé půli se blýskl pěknou střelou levačkou Tauer, ale míč lehce tečoval choceradský bek na rohový kop. Poté přišly chvíle choceradského Mařince, jenž dvěma slepenými góly snížil na 3:2. Přestavlčtí ale nehodlali mít drama až do konce. V 69. minutě centroval zleva Brambora a nabíhající J. Mikulanda hlavou vsítil čtvrtý gól domácích. Za chvíli se po narážečkách vyhrál Pohůnek souboj s brankářem a do prázdné brány zvýšil na 5:2. Poslední slovo měl v 84. minutě J. Mikulanda, jenž po dlouhém pasu upravil podél gólmana na konečných 6:2.

Kuriozitou zápasu je, že se o osm branek v zápase, podělili čtyři střelci, jenž dali po dvou gólech.

Branky: 1. a 29. Brambora, 8. a 78. M. Pohůnek, 69. a 84. J. Mikulanda – 51. a 56. Mařinec. Rozhodčí: Hocek. Poločas: 3:0. Přestavlky: Figr (46. Toman) – M. Mrázek, Kondáš (46. Kučera), P. Pantoflíček, Tauer – J. Mikulanda (89. J. Pantoflíček), Kačírek, Benák, Brambora – P. Mrázek (76. Novotný), M. Pohůnek. Chocerady: Tomas – Benák (24. M. Javůrek), L. Javůrek, Bürgel, Drazdík, V. Kuželka (40. Šmejkal), Mařinec, Krch, Kadlec, Tůma, Pešta.

VRCHOTOVY JANOVICE – CHOTÝŠANY 4:3

Domácí měli v prvním poločase sice opticky více ze hry, ale pozorně bránící hosté v čele s nestárnoucím Khandlem jim toho moc nedovolili a ve 20. minutě udeřili. Přetažený centr prolétl k osamocenému L. Syslovi a ten první střelou na branku domácích, otevřel skóre. Janovičtí se stále tlačili před branku Chotýšan, ale hře chyběla hlavně rychlost a lepší myšlenka. Přesto po půlhodině hry nastřelil Střihavka spojnici tyče a břevna a těsně před odchodem do kabin srovnal skóre po brejku Novotný.

Do druhého dějství vlétli nejdříve lépe domácí. Novotný vnikl do pokutového území hostí a jeho centr proměnil na druhé tyči Rezek – 2:1. Následně se nestačili domácí diváci divit. V 55. minutě neuhlídali Janovičtí při standardní situaci „vzdušný" prostor a Khandl vyrovnal hlavou na 2:2. Za chvíli potrestal školáckou chybu domácí defenzívy Kuthan – 2:3. Domácí ale zvedli hlavy – tam kde je vůle, je i cesta. Rouš s Němcem obranu Chotýšan náležitě rozhýbali. Němce vychytal v šanci Březnovský, ale v 78. minutě byl již na střelu Střihavky krátký – 3:3. V 83. minutě připravil další obrat Slabý, když se prosadil v malém vápně hostů po rohovém kopu 4:3. V závěru ještě vychytal Březnovský Němce. Utkání velmi dobře řídil sudí Staško.

Branky: 44. Novotný, 46. Rezek, 78. Střihavka, 83. Slabý – 20. L. Sysel, 55. Khandl, 57. Kuthan. Rozhodčí: Staško. Poločas: 1:1. Vrchotovy Janovice: Vávra – Trojan, Zeman, Hrdlovič, Čedík, Suchan, Střihavka, Slabý, Rezek, Psota (65. Rouš), Novotný (68. Němec). Chotýšany: Březnovský – A. Korecký, J. Sysel (85. Š. Korecký), Dušek, L. Sysel, Herwig, Říha, Kuthan, Khandl, Povolný, Straka.

SOBĚHRDY – POSTUPICE 1:2

V prvním poločase byli domácí lepším mužstvem a hostům toho příliš nepovolili. Dostali se i do několika výborných příležitostí, ale proměnit dokázali jen jednu, když se po standardní situaci šajtlí trefil Murgač.

Ve druhém poločase ale Soběhrdští dopředu již nepředvedli takovou kvalitu. Rozhodčí poté Postupicím nabídl přímý kop z hranice vápna po velmi sporném zákroku. Zeď i brankáře pak prostřelil Šetek – 1:1. Domácí se začali více tlačit dopředu, protože remíza pro ně byla málo. Hosté však v závěru z brejku udeřili Chudlářským a odvezli si domů tři cenné body, domácím jen zůstaly oči pro pláč.

„Dostali jsme lekci z produktivity," povzdechl si po zápase soběhrdský útočník Jakub Bartík.

Branky: 20. Murgač – 65. Šetek, 88. Chudlářský. Rozhodčí: Svoboda. Poločas: 1:0. Soběhrdy: Oberleitner – Hlavnička, Fulín, Řepásek (80. Fadler), Bartík, T. Procházka, Černý, Vilímek, Rozehnal, Micka, Murgač (80. Kuchta). Postupice: Kladiva – Žížala, Urban, Němeček, J. Mareš – Slovák, K. Vesecký, Kaňka, Fürbacher (73. V. Vender) – Šetek, Chudlářský (89. M. Vender).

STRUHAŘOV – ZDISLAVICE 3:0 KONTUMAČNĚ

Zápas Struhařova se Zdislavicemi se neodehrál pro nedostatek hráčů Zdislavic, které to ohlásily na svaz již s předstihem. Lídr ze Struhařova tak přišel zadarmo ke třem bodům a hosty čeká kromě kontumace i pokuta 2000 korun. „Dva hráči jsou zranění, chyběl by i brankář Klenot, tři hráče tahají svaly a ještě byly Čarodějnice, takže s účastí mladších kluků nešlo moc počítat. Dva hráči z béčka, řekli, že dva zápasy v jeden den hrát nebudou," vypočítal absence, Petr Naňák, útočník Zdislavic, které se zkoušely domluvit se Struhařovem na posunutí zápasu, ale ten s tím nesouhlasil."

Zbytek utkání do konce sezony již by měly Zdislavice odehrát, když se jim kryje s béčkem jen sobota 27. května. „Je to utkání, kdy béčko hraje v Miřeticích a áčko v Soběhrdech. Věřím, že miřetický Karel Čáp nám vyjde vstříc a zápas béček přeložíme na pátek," doufá Petr Naňák a dodává: „Vypadá to, že od příští sezony budeme mít ve Zdislavicích jen jedno mužstvo."

1. Struhařov⋌ 19 17 2  0 67:12 53
2. Soběhrdy⋌ 19 12 4  3 54:21 40
3. Vrch. Janovice ⋌ 19 12 2  5 57:31 38
4. Sokol Přestavlky⋌ 19 11 4  4 49:31 37
5. Olbramovice⋌ 19 10 3  6 46:35 33
6. Chotýšany⋌ 19  9 2  8 50:47 29
7. Pravonín⋌ 19  8 4  7 44:31 28
8. Popovice⋌ 19  7 3  9 40:45 24