Opavský rychlík se zastavil o vlašimskou zeď

Vlašim – Opava vedená bývalým reprezentantem a navrátilcem z Německa Zdeňkem Pospěchem dorazila ve Fotbalové národní lize do Vlašimi a odjela s prázdnou. Rytíři totiž díky trefám Jakubova a Putze slavili první výhru v domácím prostředí.

13.9.2014

Ilustrační fotoFoto: Pavel Mikeš

VLAŠIM – OPAVA 2:0

V prvním poločase moc vzruchu před oběma brankami nebylo. První vzrušení přišlo v 9. minutě, kdy hostující Dvorník zavařil malou domů brankáři Květoňovi, jenž měl co dělat, aby míč před Jakubovem dostal do bezpečí. To bylo nadlouho vše a diváci mohli jít na párek a pokud se vrátili v závěru poločasu udělali dobře. Domácí obrana propadla, Ševčík ale po zpracování dlouhého balonu zamířil před osamoceným Fendrichem těsně vedle. Vzápětí zahrozili domácí. Nejprve zakončení Hronka na přední tyči vyrazil Květon na roh a po jeho zahrání hlavičkoval Barák na zadní tyči vedle. Těsně před odchodem do kabin si vlašimští fanoušci zakřičeli gól. Grajciar zpracoval nepřesný odkop hostů, střílenou přihrávkou našel ve vápně Jakubova, který nezaváhal a uklidil míč do sítě – 1:0.

Druhý poločas začal tlakem Vlašimi, která si vypracovala gólové příležitosti, ale Petrů, Štochl ani Barák Květoně nepřekonali. Hosté šance přestáli a po hodině hry zahrozili, ale Mrázka parádně vychytal Fendrich. Následně domácí kontrolovali hru a v 82. minutě udeřili podruhé. Míč po trestném kopu Baráka skončil na tyči, od které se odrazil k Putzovi, jenž nekompromisně zavěsil – 2:0. Opava se ještě mohla dostat do hry, ale rána Svatonského jen olízla břevno, a tak si Vlašimští v závěru cennou výhru pohlídali.

Branky: 44. Jakubov, 82. Putz. Rozhodčí: Kocourek – Vaňkát, Melichar. ŽK: Barák, Simerský, Putz – Metelka, Schaffartzik. Diváci: 613. Poločas: 1:0.

Vlašim: Fendrich – Čepelák, Simerský, Štochl, Starý – Petrů, Hronek (78. Putz) – Janda, Grajciar (89. Verner), Barák – Jakubov (83. Matějka).

Opava: Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka, Horka (75. Machálek) – Vavřík (46. Svatonský), Ševčík, Schaffartzik – Kuzmanovič (57. Mrázek).

13.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Drahý kov rýžovali účastníci Cesty za zlatem v připravených kádích.
91

OBRAZEM: Zlato rýžovali u Kamberka

Biozemědělství je stále oblíbenější, má ale i odpůrce

OBRAZEM: Hledají se majitelé ztracených psů

Benešovsko - Psí útulek v Maršovicích hlásí nárůst ztracených psů. Jen za poslední týden dostala provozovatelka útulku informaci o čtyřech pejscích, kteří hledají svého páníčka.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Svědky kuriózní nehody u dálnice hledají policisté

Loket - K poněkud nestandardní dopravní nehodě došlo v pátek 12. května krátce před 13. hodinou. Na parkovišti před fastfoodem u dálnice D1 u sjezdu na Loket nezvládl řidič výjezd z parkovacího místa a sjel ze svahu. Situaci sledovala řada svědků, policie kvůli šetření potřebuje jejich výpovědi.