Fotbalová okresní mužstva v I. B třídě odehrála páté kolo.

SK PYŠELY 3
SIBŘINA 1

První poločas byl ve znamení útočného otevřeného fotbalu. V 8. minutě vyrazil brankář hostů střelu Kamila Kulhavého, dobíhající Sisel byl před prázdnou brankou sražen obráncem a rozhodčí odpískal penaltu. Tu ale Bejrovi gólman vyrazil, chytil i dorážku a než se domácí vzpamatovali, inkasovali z protiútoku Častou – 0:1. Ve 14. minutě bylo vyrovnáno. Kamil Kulhavý předvedl pěknou kombinační akci, přihrál Maršounovi, který chtěl vystřelit, míč však netrefil, ale obránce hostů napálil míč do šibenice vlastní branky – 1:1. Za dvě minuty se zapotil Tlamicha po odraženém míči po rohu a následné jedovce. Ve 23. minutě šly Pyšely do vedení. Maršoun vrátil Kamilu Kulhavému přihrávku pod sebe, ten vypálil, gólman míč vyrazil a dobíhající obránce uklidil balón do vlastní sítě – 2:1. Za šest minut chyboval Štěpán při rozehrávce a Tlamicha se proti dělovce pod břevno vyznamenal. Poslední slovo poločasu měli hosté, když útočník obešel Kaloše ve vápně, ale Tlamicha ho vychytal.

Po přestávce chtěli domácí zápas rychle rozhodnout. V 51. minutě poslal Šiňor míč za obranu, kam si naběhl Khandl a přeloboval gólmana – 3:1.Od té doby odešla Sibřina fyzicky, přidala na tvrdosti, někdy až za hranicí únosnosti, na což doplatil Sisel zraněním kolena. Hra byla rozkouskovaná, plná diskuzí a moc se nehrálo. V 90. minutě mohl ještě upravit skóre Kamil Kulhavý z trestného kopu, ale krásnou střelu do šibenice gólman hostů zázračně vyrazil na roh.

Petr Vorlíček, trenér Pyšel

„V první půli se hrál otevřený fotbal nahoru dolů, který se divákům líbil. Neproměnili jsme penaltu a okamžitě jsme inkasovali. za šest minut jsme vyrovanli, do poločasu jsme přidali druhý gól a spálili několik šancí, i když měl soupeř také dvě tutovky. Ve druhé půli Sibřina odešla fyzicky a její hra byla za hranicí tvrdosti. Některé fauly byly likvidační a měly být přísněji potrestány. Po přestávce jsme se měli výrazněji prosadit a přidat branky.“

Branky: Vlastní 2, Khandl – Časta. Rozhodčí: Choleva. ŽK: 1/3. Diváků: 80. Poločas: 2:1
Pyšely: Tlamicha – Zoubek (46. Šiňor), Bejr (60. Páša), Štěpán, Kaloš – Sisel (78. Turek), Kondáš, K. Kulhavý, V. Kulhavý – Khandl, Maršoun.

OLBRAMOVICE 2
POŘÍČÍ 2

Domácí se hned na začátku dostali do několika nadějných příležitostí. Ve 3. minutě po úniku P. Slepičky vypálil Tůma a míč se olíznul o tyč. Poté P. Slepička předložil před bránu míč Kiliánovi, ale tomu chyběly centimetry k zakončení. Také hlavička P. Slepičky do protipohybu poříčského gólmana skončila vedle. Hosté se jen pomalu dostávali ze sevření. Po přihrávce Šimáčka přestřelil Mrázek. Ve 21. minutě měl tutovku J. Stibůrek, ale ztroskotal na Malíkovi. Domácí kontrovali P. Slepičkou, který využil nedorozumění hostující obrany a hlavou otevřel skóre – 1:0. V závěru poločasu mohl zvýšit Kilián.

Hned v úvodu druhé půle zahrozil poříčský M. Stibůrek. V 55. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů Šimáček, ale byl z toho jenom roh. Na druhé straně unikl P. Slepička, jenže měl špatně seřízena mířidla. Velkou šanci měl i Havlík, s jeho kličkou si však Detko poradil. Ne ale s trestným kopem Kardy, který ve zdi tečoval Vrkoslav a Olbramovice vedly 2:0. V tuto chvíli by nikdo na hosty nevsadil ani zlámanou grešli. Po hodině hry jakoby mávnutím kouzelným proutkem mdle hrající Poříčí začalo soupeře válcovat. V 65. minutě Vojta po signálu snížil a za pět minut ten samý hráč zužitkoval centr Boušky – 2:2. Domácí „šlapali vodu“, přesto se v 85. minutě dostával přes posledního poříčského obránce Vojtu do šance Kilián a byl stažen. V tuto chvíli zaúřadoval rozhodčí Šimáček a místo evidentní červené karty a trestného kopu v blízkosti čtverce, k překvapení všech ukázal, že se bude kopat proti domácím. To neunesli domácí diváci, hráči i trenér Suchomel, který byl vykázán na tribunu. V hektickém závěru přilil hlavní arbitr olej do ohně, když namísto avizovaného čtyřminutového nastavení, po uběhnuté minutě utkání ukončil (?).

Ivan Suchomel, trenér Olbramovic

„Hodinu jsme hráli velmi dobře, zápas jsme měli pod kontrolou. Dvoubrankové vedení bylo zasloužené, bohužel soupeř snížil po pěkně zahraném signálu. Druhou branku jsme soupeři nabídli vlastní nedůsledností a chybou. Ovšem to, co se dělo v závěru, nemohu komentovat jinak, než že rozhodčí Šimáček hrubým způsobem ovlivnil výsledek zápasu.“

Luděk Matoušek, trenér Poříčí

„Do utkání jsme nevstoupili moc aktivně a celý první poločas byli domácí lepší. Paradoxem je, že jsme gól nedostali po žádné vypracované akci, ale po hrubé chybě po standardní situaci, kdy jsme si dali vlasťňáka. Druhý poločas jsme začali opět chybou, špatnou rozehrávkou, po které následoval faul a z trestňáku jsme dostali druhý gól. Od té doby jsme převzali režii zápasu do svých rukou a zaslouženě jsme vyrovnali a mohli vstřelit i vítězný gól. Vzhledem k vývoji v obou poločasech je remíza zasloužená. Mrzí mě, že nedokážeme zahrát na sto procent celé utkání, vždycky jen určité úseky.“

Branky: P. Slepička, Vrkoslav – Vojta 2. Rozhodčí: Šimáček. ŽK: Vrkoslav, Kaprálek / Bouška. Poločas: 1:0
Olbramovice: Malík – Jonszta, Karda, Kaprálek, Barták – Vrkoslav, Helma (V. Slepička), Havlík, Tůma – P. Slepička (80. Pospíšil), Kilián
Poříčí nad Sázavou: Detko – Breburda, Kovář, Vojta, J. Stibůrek – Mrázek, Šimáček, Bouška, Mašek (60. J. Pohunek) – M. Stibůrek, Matoušek (68. P. Naňák).