Okresní derby lépe zvládl Týnec, Jan Boček dvěma góly pojistil výhru Dolních Kralovic

Střední Čechy/ Jen pět okresních fotbalových mužstev Sokol Sedlec–Prčice, Sokol Dolní Kralovice, SK Benešov, FK Metaz Týnec nad Sázavou a Sokol Teplýšovice otevřelo druhé kolo dorostenecké I. A třídy. Zápas Petrovice – SK Marila Votice byl odložen. Na pořadu bylo také okresní derby, ve kterém zvítězil Týnec

2.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Archiv Benešovského deníku

Teplýšovice – Týnec n/ Sázavou 0:2

V prvním poločase byli lepší hosté, kteří měli tři vyložené gólové šance proti jedné domácích. Žádný gól však nepadl. Do druhého poločasu vlétla obě mužstva s větší aktivitou, ale bez šancí. Od 65. minuty domácí zamkli hosty na jejich půli a po několika loženkách, kdy útočníci dokázali spálit i nemožné, přišel trest. Hosté třikrát vystřelili na domácí branku a díky Paňákovi a Durcovi rozhodli o své výhře.

Branky: Paňák, Durec. Rozhodčí: Kudrjavec. ŽK: 1/1. Diváků: 30. Poločas: 0:0

Sokol Teplýšovice: O. Škvor – Cvrček, M. Kaňka, Heřmánek, Hruška – Dřízal, J. Škvor, Žížala (Vávra), Páv – Král, L. Kaňka (Kroupa)

FK Metaz Týnec nad Sázavou: Kalina – Sedlák, Štamberský, Voldřich, Chu – Chrpa, Kalfas, Durec, Moravec – Paňák, Žížala. Střídali: Chmel, Havel

Sedlec–Prčice – Sedlčany 0:0

Hrál se vyrovnaný fotbal. Favorizovaní hosté měli více míč na svých kopačkách, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili. Domácí hráli disciplinovaně, nedělali zbytečné chyby a herní houževnatost jim nakonec přinesla zasloužený bod.

Sokol Sedlec–Prčice: Zrůbek - Jindrák, Pilík, Kubát, Jenčík – Boubalík, Prchlík, Dvořák, P. Hudák – Trnobranský, Trpka. Střídali: J. Hudák, M. Horváth

Lety – Benešov B 3:2

Utkání začalo tlakem domácích, kteří se po benešovských chybách dostali do dvoubrankového vedení. Poté se hra srovnala a těsně před koncem poločasu neproměnil hostující Turek sólo. Po přestávce vyvinul Benešov velký tlak, ale paradoxně v 57. minutě do otevřené obrany inkasoval potřetí. Nápor hostů pokračoval a přinesl ovoce v podobě gólů Hrušky a Barvínka. V závěru utkání se Benešovským již nepovedlo z dalších šancí vyrovnat. Nápor také přibrzdil vyloučený Barvínek.

Branky Benešova: Hruška, Barvínek. ŽK: 0/3. ČK: 89. Barvínek (B). Poločas: 2:0

SK Benešov B: Jakoubek – Čálek, Rafael, Lysý, Povolný – Barvínek, Šimeček, Říha – Turek, Hruška, Kobes. Střídali: Kováč, Matys, Černota

Paběnice – Dolní Kralovice 1:4

Od úvodního hvizdu rozhodčího měli hosté převahu, kterou zúročili slepenými góly mezi 17. a 20. minutou. Nejprve rozvlnil síť z dorážky Charvát a poté se trefil přesně Veleta střelou z hranice šestnáctky. Domácí si vypracovali jen jednu šanci, kterou Doležal kryl. Ihned po přestávce Paběnice snížily, ale to bylo z jejich strany vše. Dolnokralovičtí kontrolovali hru a díky Janu Bočkovi, který po sóle a střelou z šestnáctky, upravili na konečných 1:4.

Branky Dolních Kralovic: J. Boček 2, Charvát, Veleta. ŽK: Veleta, Prchal (oba DK). Poločas: 0:2

Sokol Dolní Kralovice: Doležal – Lebeda, O. Pitelka, F. Vopěnka, J. Urbánek – Křišta, J. Veleta, Prchal, J. Vopěnka, Tůma – J. Boček, Charvát (80. Tůma)