Jankov přerušil Týnci sérii vítězných derby

Týnec nad Sázavou - Nováček z Jankova překvapivě v okresním derby fotbalové I. B třídy, skupiny D, obral o dva body třetí Týnec nad Sázavou, jenž z předchozích šesti okresních střetů vždy vyšel vítězně.

7.11.2015

Ilustrační fotoFoto: Josef Tůma

TÝNEC NAD SÁZAVOU – JANKOV 2:2 PK 4:5

V prvním poločase se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách, ale bez gólového efektu. Kanonýr Jankova Horčička si dvakrát vylámal zuby na brankáři Vašákovi, jednou z malého vápna přestřelil domácí svatyni a Vrzal v dobré pozici také přepálil branku. Na druhé straně si Nerad poradil s osamocenými Horkým a Štamberským, Radačovský po pěkné akci s F. Koptou nemířil mezi brankové tyče, po rohu hlavičkoval Horký těsně vedle a následně po centru Stejskala do náruče Nerada.

Ihned po přestávce opět ztroskotal Horčička na Vašákovi, přesto šli hosté v 55. minutě do vedení, když střelu Horčičky opět týnecký gólman vyrazil, ale na dorážku Vrzala již nestačil – 0:1. O chvíli později rozjel rozhodčí Kovář penaltové exekuce v základní hrací době. Domácí Horký po faulech na Stejskala a F. Koptu obě penalty proměnil a v 72. minutě stav otočil na 2:1. Jenže i hosté dostali šanci k penaltě a z ní Horčička konečně Vašáka pokořil. A když Vavrek stačil míč mířící do týnecké branky vykopnout z brankové čáry a na druhé straně průnik R. Skály skončil v náruči Nerada, šlo se penaltového rozstřelu. V něm jako jediný z deseti exekutorů selhal domácí F. Kopta ve čtvrté sérii, a tak bral Jankov druhý, bonusový bod.

„Odehráli jsme doma špatný zápas, který se nám vůbec nepovedl a bod jsme si asi ani nezasloužili. Soupeř měl víc šancí, nás zachránil několikrát Vašák a určitě si Jankov minimálně dva body zasloužil. Jsem zklamaný, že jsme se takto rozloučili na podzim s domácími příznivci," povzdechl si hrající trenér Týnce Radek Skála, který si na konci zápasu opět natáhl sval a ještě posílá vzkaz do Divišova: „V Říčanech se vám chceme pomoct."

„Měli jsme na výhru a nakonec máme alespoň dva body. Fyzicky jsme na tom byli lépe, měli více šancí, ve kterých nejvíc zklamal Horčička. Kluky chválím za výkon, penalty byly správně posouzené a ani soupeř nehrál špatně," dodal po derby zkušený stratég Jankova Stanislav Brabenec.

Branky: 58. a 72. (obě z PK) Horký – 55. Vrzal, 78. Horčička (z PK). Rozhodčí: Kovář. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Týnec: Vašák – Mach, Vavrek, D. Kopta, Štamberský – Orsák (27. Petrášek), Radačovský, Kavoň, F. Kopta – Horký, Stejskal (59. R. Skála). Jankov: Nerad – Hameršmíd (46. Kolář), Peroutka, D. Čermák, Uhliar, Balík, P. Skála, Říha, Šimánek, Vrzal, Horčička.

7.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Benešovské gymnázium.

Na studenty táhne, zatím jim pomáhají mikiny

Drahý kov rýžovali účastníci Cesty za zlatem v připravených kádích.
91

OBRAZEM: Zlato rýžovali u Kamberka

Biozemědělství je stále oblíbenější, má ale i odpůrce

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Biopotraviny jsou mezi spotřebiteli stále na vzestupu a najdou se i tací, kteří by nic bez označení „bio" nesnědli. Přesto se mezi zemědělci najdou jak zastánci, tak odpůrci takzvaného biozemědělství.

OBRAZEM: Hledají se majitelé ztracených psů

Benešovsko - Psí útulek v Maršovicích hlásí nárůst ztracených psů. Jen za poslední týden dostala provozovatelka útulku informaci o čtyřech pejscích, kteří hledají svého páníčka.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.