Jankov přerušil Týnci sérii vítězných derby

Týnec nad Sázavou - Nováček z Jankova překvapivě v okresním derby fotbalové I. B třídy, skupiny D, obral o dva body třetí Týnec nad Sázavou, jenž z předchozích šesti okresních střetů vždy vyšel vítězně.

7.11.2015

Ilustrační fotoFoto: Josef Tůma

TÝNEC NAD SÁZAVOU – JANKOV 2:2 PK 4:5

V prvním poločase se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách, ale bez gólového efektu. Kanonýr Jankova Horčička si dvakrát vylámal zuby na brankáři Vašákovi, jednou z malého vápna přestřelil domácí svatyni a Vrzal v dobré pozici také přepálil branku. Na druhé straně si Nerad poradil s osamocenými Horkým a Štamberským, Radačovský po pěkné akci s F. Koptou nemířil mezi brankové tyče, po rohu hlavičkoval Horký těsně vedle a následně po centru Stejskala do náruče Nerada.

Ihned po přestávce opět ztroskotal Horčička na Vašákovi, přesto šli hosté v 55. minutě do vedení, když střelu Horčičky opět týnecký gólman vyrazil, ale na dorážku Vrzala již nestačil – 0:1. O chvíli později rozjel rozhodčí Kovář penaltové exekuce v základní hrací době. Domácí Horký po faulech na Stejskala a F. Koptu obě penalty proměnil a v 72. minutě stav otočil na 2:1. Jenže i hosté dostali šanci k penaltě a z ní Horčička konečně Vašáka pokořil. A když Vavrek stačil míč mířící do týnecké branky vykopnout z brankové čáry a na druhé straně průnik R. Skály skončil v náruči Nerada, šlo se penaltového rozstřelu. V něm jako jediný z deseti exekutorů selhal domácí F. Kopta ve čtvrté sérii, a tak bral Jankov druhý, bonusový bod.

„Odehráli jsme doma špatný zápas, který se nám vůbec nepovedl a bod jsme si asi ani nezasloužili. Soupeř měl víc šancí, nás zachránil několikrát Vašák a určitě si Jankov minimálně dva body zasloužil. Jsem zklamaný, že jsme se takto rozloučili na podzim s domácími příznivci," povzdechl si hrající trenér Týnce Radek Skála, který si na konci zápasu opět natáhl sval a ještě posílá vzkaz do Divišova: „V Říčanech se vám chceme pomoct."

„Měli jsme na výhru a nakonec máme alespoň dva body. Fyzicky jsme na tom byli lépe, měli více šancí, ve kterých nejvíc zklamal Horčička. Kluky chválím za výkon, penalty byly správně posouzené a ani soupeř nehrál špatně," dodal po derby zkušený stratég Jankova Stanislav Brabenec.

Branky: 58. a 72. (obě z PK) Horký – 55. Vrzal, 78. Horčička (z PK). Rozhodčí: Kovář. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Týnec: Vašák – Mach, Vavrek, D. Kopta, Štamberský – Orsák (27. Petrášek), Radačovský, Kavoň, F. Kopta – Horký, Stejskal (59. R. Skála). Jankov: Nerad – Hameršmíd (46. Kolář), Peroutka, D. Čermák, Uhliar, Balík, P. Skála, Říha, Šimánek, Vrzal, Horčička.

7.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Královské stříbření Kutné Hory.
133

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Na dvě stě nadšenců se sešlo v kamberské hospůdce poslechnout si známou, dechovou kapelu z televize.
65

Šebířovští pionýři přijeli slavit do kamberské hospůdky

OBRAZEM: Dětské hry hostil Čínský pavilon v zámeckém parku

Vlašim – Zábavné odpoledne si užily děti v zámeckém parku ve Vlašimi. Zadovádět si mohly na lanové dráze, nechybělo ani skákání v pytlích či házení na terč. Mladé dobrodruhy také zlákalo zastavení s bubny, kde si mohly zarámusit na speciální drumbeny.

OBRAZEM: Královské stříbření Kutné Hory

Kutná Hora - Velkým průvodem začalo v sobotu ráno Královské stříbření Kutné Hory.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.