Pardubice – Nové vlašimské trenérské koště v podobě Petra Havlíčka zametlo ve Fortuna národní lize s Prostějovem a ve středečním odpoledním menu si díky Jandovi. ulouplo kousek pardubického perníku

19.4.2017

Vlašim vydřela v závěru zápasu v Pardubicích bod. Foto: Radek Klier

PARDUBICE – VLAŠIM 1:1

V první šanci domácího týmu se ve 23. minutě objevil Petráň, ale zakončoval vedle vlašimské branky.

Pardubicím to vyšlo až po půlhodině zápasu. Trestný kop rozehrál Fousek a Michal Petráň prvním dotekem uklidil míč do sítě. „V prvním poločase jsme nehráli dobře, trochu jsme ho prospali. Inkasovali jsme ze standardní situace, se kterými máme dlouhodobé problémy. Až obdržený gól nás trochu nakopl,“ okomentoval první dějství trenér Vlašimi Petr Havlíček.

Po inkasované brance mohli hosté bleskově reagovat. Po centru Reitera hlavičkoval Janda do tyče. „Šli jsme sice do vedení, jenže další šance jsme neproměnili. Druhý poločas měla Vlašim územní převahu, ale šancí moc nepřicházelo. Mohli jsme trestat z brejku, to se nám nepovedlo,“ uvedl Jiří Krejčí.

Ano, jeden z rozhodujících momentů mohl přijít v 67. minutě. V rychlém protiútoku přenechal Ladra míč Fouskovi, který ještě hledal Petráně, ale jemu míč odebral na zemi Tusjak. „Gólman padal na zem, Fousek už nemusel nahrávat a mohl zakončovat,“ povzdechl si kouč Krejčí.

Vlašim se krátce před koncem duelu dočkala vyrovnání. Po faulu u postranní čáry prolétl míč po standardní situaci vápnem až k volnému Jandovi, jenž vyvolal ve vlašimském táboře euforii. „Vzhledem k závěru je to pro nás smolné utkání. Propadl tam míč podobně jako v Ostravě,“ povzdechl si trenér Krejčí, jenž se po jednozápasové absenci vrátil opět na pardubickou lavičku.

„Ve druhé půli jsme měli více ze hry, ale mohli rozhodnout i domácí. Konečná remíza je zasloužená,“ uzavřel Petr Havlíček.

Pardubičtí počtvrté v řadě neprohráli, ve vyrovnané druhé polovině tabulky zůstávají na třináctém místě. Vlašim po remíze poskočila na páté místo.

Branky: 32. Petráň – 89. Janda. Rozhodčí: Mikyska – Melichar, Petřík. ŽK: Kayamba, Piroch. Diváci: 410. Poločas: 1:0. FK Pardubice: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Čiernik – Kayamba, Řezníček, Jeřábek, Fousek (75. Kovář), Ladra – Petráň (82. Shejbal). Trenér: Krejčí. FC Sellier&Bellot Vlašim: Nguyen – Wiesner, Piško, J. Štochl, Tusjak – Janda, Hašek, Kulhánek (78. Jeslínek), Reiter (60. Kučera) – Vyhnal, Hadaščok. Trenér: Havlíček.

Autor: Tomáš Rais

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Další nákladní auto s kamením sjelo do Kamenického potoka

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

OBRAZEM: Na kolečkových bruslích budou řádit ve Voticích

Votice - Milovníci in-line bruslí nemají na Benešovsku zatím žádnou vhodnou dráhu ani stezku. To se ale již brzy změní. Na fotbalovém hřišti ve Voticích nyní vzniká nová in-line dráha i běžecký oblouk.