Fotbalová žákovská mužstva v I. A třídě (Slavoj Čerčany, Sokol Sedlec–Prčice, FK Fercom Týnec nad Sázavou, SK Marila Votice a SK Benešov B) otevřela dvířka 20. kola.

Starší žáci

Benešov B – Uhl. Janovice 1:2
Fotbal nemá logiku, jak řekl trenér Pospíchal. Benešov se do začátku usadil na polovině Janovic, ale šance neproměnil, naopak prohrával po skončení poločasu 0:2, když malou domů Faktora minul brankář Holada a míč skončil v síti a poté po ojedinělém brejku vsítili hosté druhý gól. Hru Benešova oživil po přestávce Šach, který také snížil, ale vyrovnat se Benešovu do konce zápasu již nepodařilo.

Branka Benešova: 40. Houzar. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Holada - Dub, Mrkvička, Srdínko (45. Vycpálek), Faktor – Šahin, Shapoval, Majer (65. Hrdý), Houzar - Sochor, Tůma (36. Šach).

Kouřim – Čerčany 3:1
Ve vyrovnaném zápase měli domácí první šanci, ale nastřelili břevno, to samé se povedlo Bučkovi na druhé straně z penalty. Poté si obě mužstva vytvořila šance, ale gól vstřelil jen ve 23. minutě hostující P. Řezníček. Po přestávce si opět obě mužstva vypracovala příležitosti, ale gólově se prosadili jen domácí, když po trestném kopu vyrovnali a v přesilovce (vyloučený Mlynář) strhli výhru na svou stranu a skóre pečetili ze sporné penalty.

Branka Čerčan: P. Řezníček. ČK: Mlynář (Č). Poločas: 0:1.

Slavoj Čerčany: J. Heřmánek - M. Matoušek (65. Urbánek), Mlynář, J. Matoušek - Jícha, Adámek, Buček, Uher – P. Řezníček, Sv. Řezníček, Vojkůvka.

Dobřejovice – Sedlec–Prčice 2:2
Zápas začali hosté smolně, když v 5. minutě neudržel brankář Pištěk míč a z dorážky se dostali domácí do vedení. Hosté se snažili o vyrovnání, ale z protiútoku inkasovali podruhé. Ke konci poločasu se podařilo Sedleckoprčickým snížit Klucskou. Ve druhém poločase si vytvořili hosté tlak, ale v koncovce byli žalostní, přesto pět minut před koncem stačili vyrovnat Lagronem.

Branky Sedlce–Prčice: Klucska, Lagron. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 2:1.

Sokol Sedlec-Prčice: Pištěk - Seidel, Trpka, Stránský, Křížek – Kotva, Šmejkal, Klucska, Kabíček – Pospíšil, Lagron. Střídali: Cvoreň, Radla.

Votice - Malešov 1:0
V první poločase byli domácí častěji u míče a po spolupráci benjamínka Slunečka s agilním Boukalem se ujali vedení. V závěru poločasu neproměnil pokutový kop domácí Váňa po faulu na Wegschmieda. Ve druhém poločase si obě mužstva vytvořili po dvou šancích, ale již bez brankového efektu.

Branka: Boukal. Rozhodčí: Hocek. Poločas: 1:0.

SK Marila Votice: Zimmermann - Poskočil, Váňa, Bednář, Molčík - Kapička, Boukal, Bradáč, Michal Rataj - Weghsmied, Slunečko. Střídal: Fortelný.

Týnec nad Sáz. – AFK Kolín 3:0
Hned v úvodu se blýskl dvakrát domácí O. Stejskal, ale ani jednu šanci nezakončil úspěšně. Další příležitosti trestuhodně zahodil Horký a Mentel po výkopu brankáře Bohuslava trefil tyč. Až ve 22. minutě otevřel skóre Horký. Těsně před odchodem do kabin nastřelili hosté břevno. Druhé branky se lídr tabulky dočkal ve 42. minutě z kopačky Horkého po rohu O. Stejskala. Po krásném, ale nezakončeném sóle O. Stejskala uzavřel skóre „mazácky“ Fulín v nastavení.

Branky: Horký 2, Fulín. Rozhodčí: Mrázek. Poločas: 1:0.

FK Fercom Týnec nad Sázavou: Bohuslav – Vajgl, Šejstal, M. Stejskal, J. Kroupa – Fulín, O. Stejskal, V. Kalfas, Mentel – Smolík, Horký. Střídali: Pilát, Padevět.

Mladší žáci

Benešov – Uhl. Janovice 7:1
Jednoznačná záležitost domácích, kteří si s chutí zastříleli, hlavně se dařilo Jamrichovi, autorovi čtyř branek.

Branky Benešova: Jamrich 4, Fiala 2, Kohoutek. Poločas: 4:0.

SK Benešov: Sadílek - Srdínko (31. Hrdý), Kopecký, Kohoutek, Hýbek - Kobler, Straka, Rozsypal, Tůma – Jamrich, Fiala.

Kouřim – Čerčany 1:3
Hosté otevřeli skóre v 7. minutě, když si centr L. Rubliče srazili domácí do vlastní sítě. V 17. minutě putoval míč po ose Drazdík – Klauz – Vojkůvka a akci zakončil L. Rublič z hranice šestnáctky – 0:2. Po přestávce měla obě mužstva šance (domácí tyč), ale skóre se měnilo až ve 45. minutě, když po výhozu brankáře Šacha a přihrávce Heřmánka skóroval Klauz – 0:3. V emotivním závěru ještě domácí snížili z penalty na 1:3.

Branky Čerčan: L. Rublič, Klauz, vlastní. Poločas: 0:2.

Slavoj Čerčany: Šach – P. Jíša, Zach, Kukačka, Šturc – Greš, J. Drazdík st., Židlík, L. Rublič – Klauz, Vojkůvka (33. J. Heřmánek).

Dobřejovice – Sedlec–Prčice 1:7
I přes velkou marodku v celku hostů nebylo o jejich vítězství žádných pochyb. Od začátku přehrávali Dobřejovice (trénuje je bývalý reprezentant Pavel Kuka), ve všech směrech a postupně navyšovali skóre zápasu. Po prvním poločase bylo již prakticky rozhodnuto a za zmínku stojí čtyři vstřelené branky Švagra. Druhá půle byla již vyrovnanější a každý z celků přidal po gólu.

Branky Sedlce–Prčice: Švagr 4, J. Rataj 2, Polidar. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 0:6.

Sokol Sedlec–Prčice: Jankovský – Šmejkal, Luzum, Hůzl, Krejčová (Šrámek) – Müller, Pech, O. Rataj – J. Rataj, Švagr, Polidar.

Votice - Malešov 6:0 nedohráno
Hosté z Malešova nastoupili k utkání pouze v sedmi hráčích a po šesti inkasovaných brankách v první půli do druhé nenastoupili pro údajné zranění jednoho z hráčů.

Branky: Michal Rataj ml. 3, Novák, Slunečko, Novák. Rozhodčí: Hocek. Poločas: 6:0.

SK Marila Votice: Málek - J. Fortelný, Molčík, Staněk, Budil - Michal Rataj ml., Horák, Opplt, Zadražil - Slunečko, Novák. Střídali: Zimmermannová, Hořínek.

Týnec n. S. – AFK Kolín 1:3

Lídr tabulky byl po celý zápas lepší a v prvním poločase se dostal do dvoubrankového vedení. Po přestávce sice snížil Voldřich po odraženém míči, ale o chvíli později hosté pečetili na konečných 1:3.

Branka Týnce: Voldřich. Rozhodčí: Mrázek. Poločas: 0:2.

FK Fercom Týnec nad Sázavou: Vašák – Hruška, Petrášek, Brhel, Severin – Vavrek, Humpl, Voldřich, Havelka – Lubínský, Havel. Střídali: Němec, Khamulajev.