Hokejbalisté Vlašimi vyhráli základní část

Vlašim, Jihlava – Dvě kola před koncem základní hokejbalové extraligy má již obhájce titulu z Vlašimi jasno – půjde z prvního místa do nadstavby, i když v sobotu prohrál doma s Alpiqem Kladno. V neděli však vyhráli Rytíři v Jihlavě, se kterou se paradoxně utkají i v nově udělané nadstavbové části, kde se místo čtvrtfinále hrají dvě skupiny. V jedné nastoupí první, druhý, sedmý a osmý tým po základní části, ve druhé třetí, čtvrtý, pátý, šestý. Dvě mužstva postupují z každé skupiny do semifinále.

24.3.2014

Vlašimští hokejbalisté sice doma prohráli s Alpiqem Kladno 2:3, přesto mají dvě kola před koncem již jistotu prvního místa po základní části extraligy.Foto: František Borek

„Jsem rád, že jsme s předstihem splnili cíl, být do druhého místa po základní části a teď jen čekáme na soupeře. Jedním bude Jihlava," je spokojený po prvenství po základní části trenér Vlašimi Václav Čičatka mladší, ale varuje: „V nadstavbě hrajeme jen čtyři zápasy, dvakrát s osmým a dvakrát se sedmým (pozn. s druhým týmem Vlašim nehraje, i když je s ním ve skupině). To není mnoho a může se stát cokoliv. Takže se musíme dobře připravit. Již v minulém týdnu jsme hodně potrénovali a tento budeme pokračovat hlavně v běžecké části a zkoušet přesilovky, které hodně rozhodují."

VLAŠIM – ALPIQ KLADNO 2:3

Utkání začalo ve velmi svižném tempu s několika šancemi na obou stranách, ale větší mělo Kladno, které také otevřelo skóre Soukupem a vzápětí přidal druhý gól Špaček. Jenže Rytíři po půlminutě snížili Duškem a hra se následně vyrovnala.
Na začátku druhé třetiny hosté opět vyvinuli tlak, ale třetí gól nepřidali, naopak domácí v 25. minutě vyrovnali Střechou, který vzápětí mohl přidat další gól, ale tentokrát úspěšný nebyl. Kladno bylo blízko zvýšení náskoku v závěru druhé části, ale Nosek trestné střílení neproměnil.
Třetí třetina nabídla hodně bojovný hokejbal, který nakonec rozřešil ve 37. minutě Pospíšil, když dotlačil míček za záda gólmana Straky.

„Chyběli nám čtyři hráči, ale zase dostali šanci kluci, kteří moc nehrají. Zápas, ve kterém bylo spousty šancí, jsme sice prohráli, ale to nevadí, alespoň nám to ukázalo, s kterými hráči můžeme do nadstavby a play off počítat," nevadila kouči Vlašimi prohra.

Branky: 7. Dušek (Průcha), 25. Střecha – 5. Soukup (Špaček), 7. Špaček (Hnízdil, Příhoda), 37. Pospíšil (Hnízdil). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely: 34:36. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:1.

Vlašim: Straka – Nýdl, Gärtner, Blažek, Špale, Střeska, Juráček – Topolánek, Horák, Střecha – Dušek, Průcha, Bartejs – Konečný, Wróbel, Burda – Herwig.

JIHLAVA – VLAŠIM 2:3

Velké šance už od úvodu měli možnost sledovat diváci, kteří si našli cestu na jihlavské hřiště. Úvodní nedal hostující Střecha, to jihlavský Danko se na druhé straně při zakončení nemýlil. Domácí se dlouho z vedení neradovali, když je zchladil Wróbel a z dalších zajímavých situací otočil skóre Konečný.
I ve druhé části měl zápas náboj a diváci se v zimě nenudili, ale z několika příležitostí na obou stranách rozvlnil síťku jen jihlavský kapitán Smutný. Vyrovnaný stav nakopl hosty na startu třetí části k větší aktivitě a dvakrát se snažili o překonání gólmana Ježka. Třetí část nabízela mnoho pohledných akcí a rozhodnutí nakonec přišlo při přesilovce Vlašimi, na jejímž konci byl Průcha.

„Byl to těžký zápas při špatném počasí a na hrbolatém hřišti. Domácí jen bojovali, ale my jsme je nakonec přehráli, i když nám opět chyběli hráči," poznamenal Václav Čičatka ml.

Branky: 1. Danko (Kučera), 26. Smutný (Jobák) – 4. Wróbel (Topolánek, Střecha), 8. Konečný (Topolánek, Burda), 39. Průcha (Nýdl, Wróbel). Rozhodčí: Černý, Krist. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:1.

Vlašim: Straka – Nýdl, Gärtner, Blažek, Špale, Střeska, Průcha – Topolánek, Střecha, Wróbel – Dušek, Herwig, Bartejs – Konečný, Burda, Slanina.

24.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Výtluky na silnici. Ilustrační foto.

Silnice po zimě jsou samá díra. Oprav se dočkají na jaře

Koně z Jankova se po dlouhém trýznění dočkali lepšího zacházení

DOTYK.CZ

Chyťte doktora! Nemocnice kupují lékaře už během studia

Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.