Lvi si výhrou pojistili vedení

Milevsko - V 15. kole II. hokejové ligy skupiny Střed si benešovští Vodní Lvi odvážejí z Milevska důležité vítězství. Rozhodující krok učinili ve druhé části hry, kterou vyhráli dvoubrankovým rozdílem.

13.11.2010

Ilustrační foto.Foto: Robin Novák

HC Milevsko 2010 - VHS HC Benešov 1:3

Po bezbrankové třetině se hosté dostali do vedení v polovině zápasu zásluhou Bossasa, který využil početní převahu. Domácí byli nevýrazní a nestačili na Benešov nejen bruslařsky, ale chyběla jim větší touha po vítězství. Dvěma slepenými brankami na konci druhé a na začátku třetí třetiny hosté rozhodli o své výhře. Milevsko snížilo Urbanecem deset minut před koncem.

"Kluci se na utkání, ve kterém šlo o udržení prvního místa, koncentrovali. Hráli jsme týmově, navíc nás podržel jistými zákroky gólman Maláč, i když byl nachlazený. Disciplína tentokrát byla na naší straně," zhodnotil utkání kouč Benešova Jan Vobecký.

Branky a asistence: 49. Urbanec - 31. Bossas (Jonáš, Kaňka), 40. Kouba (Kocman, Jágr), 41. Kaňka (Zeman). Rozhodčí: Vláčil. Diváci: 350. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1. VHS HC Benešov: Maláč - J. Verbík, Zeman, Kaňka, Jonáš, Bossas - R. Verbík, Kocman, Holánek, Jágr, David - Košatka, Kouba, Starec, Strnad. Střídal: Burián.

Autor: Petr Roubíček

13.11.2010

Dům Donalda Trumpa

Tady strávil mládí Donald Trump

Vojenské technické muzeum se opět po roce velkolepě otevřelo veřejnosti. Dvacátou druhou sezonu zahájil průlet letounů i ukázka bitvy u Zborova.
263

Vojenské muzeum zahájilo sezonu s novou technikou

Hasiči i hasičky se sešli na Konopišti

Konopiště /FOTOGALERIE/ - Šestý ročník Hasičského dne zahájili hasiči i hasičky na Masarykově náměstí v Benešově průvodem. Jejich společná cesta vedla do areálu přírodního divadla v Konopišti.

OBRAZEM: Hasiči vyšli průvodem z benešovského náměstí

Benešov - Hasičský den na Konopišti zahájili organizátoři na benešovském Masarykově náměstí. Ti, kteří na setkání dorazili, mohli vidět jak moderní techniku, tak historické koňky v průvodu.

OBRAZEM: Lokomotivy si prohlédli milovníci vlaků ve Vlašimi

Vlašim – Středočeský železniční den se konal nejen v Benešově, ale také ve Vlašimi. Kromě lokomotiv poutala návštěvníky vlašimského vlakového nádraží také výstava o zrušené trati z Trhového Štěpánova do Dolních Kralovic. Netradiční jízdy soupravou InterPanter a RegioShark či historickou lokomotivou „Všudybylkou" si mohli užít zájemci hned z několika zastávek v okrese.

Telegraf slavil s bývalými členy na pečecké mašince

Pečky /FOTOGALERIE/ - Kapela Telegraf, která v letošním roce slaví 40 let existence, dominovala hudebnímu programu akce Jede, jede mašinka. Ačkoli na místě zahrály mnohem známější formace, právě Telegraf celou akci uzavíral speciálním narozeninovým koncertem.