VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlašimští jdou do jarních bojů

Vlašim - Už je to tady. Fanoušci fotbalu se dočkali. V sobotu odstartují fotbalisté FC Graffinu Vlašim, zatím šestí v tabulce, jarní druholigovou pouť, když přivítají rivala Zenit Čáslav.

5.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Lukáš Suchý

„Soupeř přes zimu velmi posílil, dobře poskládal mužstvo a bude pro nás tvrdým oříškem. Přesto věřím, že zápas zvládneme a doufám, že nám k tomu svým fanděním pomůžou naši skvělí fanoušci,“ přeje si trenér Vlašimi Roman Nádvorník.

Zimní přípravu jste pojali specificky, když jste šest přípravných zápasů odehráli s ligovými celky (Liberec 2:3, Příbram 0:1, Trnava 2:3, Mladá Boleslav 1:3, Bohemians 1905 1:5 a Kladno 2:0). Pětkrát jste prohráli, přineslo to pro vás efekt, se kterým jste do zápasů šli?
Určitě. Pravidelně jsme v těchto zápasech střídali dvě jedenáctky. Zapojili jsme do přípravy i kluky z juniorky, kteří doposud hráli jen krajský přebor a pro ně to byla obrovská zkušenost. Poznali, co jim chybí, kde mají mezery. Viděl jsem také jak šli tito hráči za půl roku výkonnostně nahoru a jestli jsou schopni se srovnat s fotbalem na úrovni 1. a 2. ligy.

Nepůsobilo pět proher za sebou na hráče negativně?
Samozřejmě na psychiku hráčů nebylo ideální prohrát pět zápasů v řadě. Záleží také, jak se jim to vysvětlí a postaví. Záměrně jsme chtěli tak těžké soupeře, aby šli hráči výkonnostně nahoru a zvykli si na těžké zápasy, což by se mělo projevit v mistrovské soutěži 2. ligy, kde si budou více věřit. V žádném zápase nás soupeř nepřehrál a nebyl o třídu lepší, utkání byly vyrovnané. V každém zápase byla desetiminutovka, kdy nás soupeř přehrával, ale to samé se dařilo nám. Odešlo nám 21 gólů (pozn. Bálek 13, Kalabiška 8) a stále jsme hledali, kdo je nahradí. Zkoušeli jsme hodně útočníků, ale zatím jsme gólového nenašli.

V dalších zápasech jste výkonnostně slabší soupeře (Horní Měcholupy 8:1, České Budějovice B 1:0, Hlavice 0:1 a Tábor 3:0) kromě Hlavice porazili. Co Vám tyto zápasy naznačily a jak jste byl s hráči spokojen?
Zápasy nám ukázaly, že jsme na tom dobře fyzicky a všechny mužstva i Hlavici, jsme jednoznačně přehrávali. Ukázalo nám to, že se trošičku budeme prát s koncovkou a pokud se nám neprobudí někdo s útočníků a nezačne střílet góly, tak budeme dávat góly hůře než na podzim.

S Bálkem a Kalabiškou odešlo 21 gólů. Dlouho jste stál o Jana Svátka z Českých Budějovic. Toho jste ulovil na poslední chvíli, když mu nevyšlo angažmá v Ústí nad Labem. Bude on tím žolíkem a stane se kanonýrem stejně jako Bálek, který také do Vlašimi přišel před rokem na poslední chvíli?
Svátek má odehraných 110 ligových zápasů, tak by tu kvalitu měl předvést a měl by na hřišti být znát. Je to ale jiný typ útočníka než byl Bálek, který byl typický střelec a hráč do vápna. Svátek je fotbalovější, techničtější, ale není tolik gólový. Dokáže však pro ostatní šance připravit, prosadí se v situacích jeden na jednoho a věřím, že bude platný.

Takže počítáte, že se střelba gólů rozdělí mezi více hráčů?
Asi nebudeme mít nějakého střelce, který vyletí s hodně góly, ale střelba branek se asi rozloží mezi více hráčů.

Zimní příprava byla pro mnohé hráče krutá a podle jejich slov náročnější, než za trenéra Haška. Stihli jste vše, co jste si naplánovali?
Za daných podmínek jsme splnili objem, který jsme si připravili a chtěli udělat. Pro některé hráče byla asi příprava náročnější, než v minulých sezonách. Myslím si, že se nám to vrátí v jarních bojích, protože fyzicky a silově bychom měli být připraveni výborně. Na fotbalové stránce zatím pracujeme. Chceme, aby měla hra kvalitu a mužstva, která k nám přijedou musí mít z nás respekt.

Jak hráči přípravu snášeli?
Samozřejmě jsou vyjímky, které rádi přijímají hrubou přípravu. Takže většina hráčů trošičku remcala jako všude, ale v tvrdší zimě se s tím poprali dobře a zvládli a absolvovali všechno, což se doufám projeví na jaře.

V mužstvu došlo k obměnění kádru. Odešli Bálek, Kalabiška, Křeček, Brožík, Borkovec, Jakub Dvořák, Borák. Kdo Vám bude na jaře nejvíce chybět?
Začínám ve Vlašimi třetí přípravné období a pokaždé jsem jsem měnil pět hráčů základní sestavy, ať jsem přišel na jaře do III. ligy, nebo to bylo v létě do začátku II. ligy, tak to bude i teď na jaře. Dříve jsme sháněli větší kvalitu, teď byly obměny zapříčiněny kvalitními výkony našich hráčů na podzim, které si mužstva stáhla nebo odešli kluci do ligy. Bude těžké hráče nahradit a největší problém budeme mít v útočné fázi a šestnáctce.

Na druhou stranu dorazili do Vlašimi Jakub Süsser a Michal Veselý z Viktorie Plzeň, Pavel Patka z Jablonce, Tomáš Petr z Junioru Praha, Marek Jungr z Bohemians 1905, Miroslav Markovič a Jan Mucha z Baníku Ostrava, Jan Svátek z Českých Budějovic a Matěj Štochl z Příbrami. Jste z doplněním mužstva spokojen?
Šli jsme střední cestou a na podmínky, které jsme si mohli dovolit, se vedení, po konzultaci se mnou, povedlo sehnat kvalitní kádr. Samozřejmě rozhoduje finanční stránka a hráči, kteří by měli větší kvalitu, jsou obrovsky drazí, že ti byli pro nás neakceptovatelní.

Kdo z nových hráčů má šanci být v sobotu s Čáslaví v základní sestavě?
Tři nebo čtyři budou v základní sestavě, ale jména se dozví první hráči, ne novináři.

V poslední době vás začaly trápit zranění hráčů. Jak to s nimi vypadá a budou moci nastoupit?
Vláďa Pokorný se zranil v předposledním zápase na podzim doma s Mostem. Třikrát začal v zimní přípravě a vždy skončil, protože se mu zranění vracelo, diagnóza nebyla přesná. Před týdnem začal zase trénovat a myslím si, že do čtrnácti dnů bude připraven do hry. Největší problém, který nám nastal a mě velmi mrzí, je natržený sval Ondry Průchy, který se vypracoval v jednoho z klíčových hráčů. To nám trochu narušilo plány a styl, který jsme produkovali. Bude náročné Ondru nahradit, protože takhle rychle ve druhé a první lize moc hráčů neběhá. Útočník Michal Veselý si natrhl ve druhém přípravném zápase křížový vaz v koleni a konzervativní léčbou se snaží dát dohromady, aby nemusel na operaci, ale je otázkou, kdy se zapojí.

Na podzim jste produkovali náročný herní styl, který dělal soupeřům problémy a vynesl Vám šesté místo. I když přišly nové tváře, chcete v tom pokračovat?
Chceme pokračovat v útočném fotbale po křídlech a stranách jako jsme hráli celý podzim. Připravujeme se na to a doufám, že to hráči přenesou do zápasu. Jak se to povedlo, uvidíme v průběhu jara.

Kam až sahají možnosti mužstva?
To uvidíme v průběhu jara.

Našel byste negativa v přípravě?
Největším problémem byly terény, které byly špatné. Díky tomu, že nám vedení vyšlo vstříc, tak jsme si mohli půjčit hřiště v Kutné Hoře nebo Voticích.

Přípravu jste odtrénovali na umělé trávě, byli jste vůbec na přírodní, na které odehrajete první jarní zápas?
Do mistrovského zápasu jdeme naostro přímo z umělé trávy, protože ve Středočeském kraji ani v Nymburku není jediné travnaté hřiště k dispozici, které by se dalo na trénování půjčit. Zkoušeli jsme všechny možné alternativy. Soupeř na tom bude ale asi stejně.

V sobotu od 14.30 hrajete první jarní zápas s Čáslaví. Je vidět na hráčích určitá předstartovní nervozita?
Příprava je dlouhá a společně s hráči se již těšíme až to vypukne. Čáslav přes zimu velmi posílila, dobře poskládala mužstvo a bude pro nás tvrdým oříškem. Přesto věřím, že zápas zvládneme a doufám, že nám k tomu svým fanděním pomůžou naši skvělí fanoušci.

Jak vypadá stav hřiště a bude se hrát?
Na hřišti stojí voda. Je pro mě nepochopitelné, proč se druhá liga začíná na takovýchto terénech a proč si mužstva musí zničit hřiště. Mluvil jsem se šesti trenéry, kteří mají hřiště pod vodou. Pokud na ně hráči vlezou, totálně je otočí a zničí si hřiště na jaro. Rozhodnutí svazu, že se bude hrát, nerozumím, je to nesmysl, který fotbalu neprospěje. Fotbal se hraje pro lidi a ne aby se hrálo na bahně a vodě. Přesto se musíme na mistrák připravit a zvládnout ho.

S jakým umístěním byste byl na konci sezony spokojený?
Chtěl bych se pohybovat okolo čtvrtého místa a posunout se po podzimu o dvě příčky. Pokud budeme mít stejnou výkonnost jako na podzim, tak by to mělo být reálné.

Autor: Pavel Šimáček

5.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Manželé Eva a Richard Leblovi jsou od 12. srpna šťastnými rodiči malé Elišky. Ta se narodila v benešovské nemocnici ve 2.25 s váhou 3 190 gramů a mírou 50 centimetrů. Se svými rodiči a sestřičkou Emičkou (5) bude malá Eliška Leblová bydlet ve Vlašimi.
8

Právě jsme se narodili

Elektronická hudba bude znít po celý víkend Táborskými kasárnami v Benešově.
82

Exploration začíná! Za elektronickou hudbou se sjíždějí první fanoušci

Vypustí vzácné trpasličí sovy mimo okres

Vlašim – Tři sourozence sýce rousného vypustí ochránci z Vlašimi zpět do volné přírody. Společně se zájemci se sejdou v pondělí v 18 hodin. Místo vypouštění se nachází v zatáčce asi 100 metrů před značkou označující začátek obce Otavožaty ze směru od Senožat.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hrozí kolony. U Votic řeší dvě dopravní nehody

Votice/Olbramovice - Hned dvě nehody zkomplikovali v pátek kolem 15. hodiny život řidičům, kteří jeli či ještě pojedou hlavní silnicí z Votic do Olbramovic i zpět. Policisté varují, že mohou na této vozovce vznikat kolony. Jak v souvislosti s dvěma nehodami, tak i kvůli pátečnímu provozu.

Privatizace bytů usnula, probudí se na podzim

Benešov – Zpoždění proti předpokladům vedení města nabrala další část privatizace benešovského bytového fondu. Podle jarního ujednání chtěla radnice mezi obyvateli prostřednictvím dotazníku zjistit jejich postoj k prodeji bytů. Výsledky z toho měly být na stole už se začátkem velkých prázdnin. Jenže dotazník dosud neopustil radnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení