Pavlík vystřelil výhru z desetimetrových kopů

Neveklov/ Po krutých porážkách si Arsenal připsal tři body

19.3.2008

Jiří Hampešt z Arsenalu Benešov sledoval průnik Jiřího Samka, autora jedné branky Teras PrahyFoto: Lukáš Suchý

V předposledním domácím vystoupení hostil ve druhé lize pátý Arsenal Benešov třetí celek tabulky pražský celek Terasy. Domácí nechali zapomenout na předchozí vysoké porážky a v poslední době dobře hrající hosty těsně porazili.

ARSENAL BENEŠOV 6
TERASY PRAHA 5

V prvním poločase si více šancí vytvořili hosté. Přesto do vedení šli domácí, když Hampešt naservíroval míč Brunclíkovi a pro něho nebyl problém trefit prázdnou branku. Terasy však o chvilku později vyrovnaly. Kilián odmítl zvýšení náskoku a z protiútoku nastřelil Slunéčko míč před Kondrátovu branku a domácí obránce si ho srazil do vlastní branky. Po pár vteřinách se opřel do míče z dálky Samek a trefil šibenici Kondrátovy branky – 1:2. Hosté vyvinuli tlak a hráči Arsenalu se jen s vypětím sil bránili. Kondrát odolával až do 11. minuty, kdy ho překonal Slunéčko po přihrávce Dvořáka. S Arsenalem to vypadalo špatně, ale ulička Rybky a Kiliánovo zakončení ho dostalo opět do hry – 2:3. Jenže Slunéčko o chvilku později získal tvrdou střelou k tyči pražskému týmu opět dvoubrankové vedení. Poslední slovo poločasu ale měli domácí, když si Pavlík naběhl na roh Rybky a zblízka skóroval.
Po změně stran byl aktivnější Arsenal, ale dlouho se nemohl střelecky prosadit (Kilián trefil spojnici tyče a břevna, Brunclíka, Kiliána a Šmejkala vychytal gólman Havel a Hampešt přestřelil branku). Ve 30. minutě se již domácí po narážečce Jandy a zakončení Brunclíkem dočkali vyrovnání. Jenže udeřil opět aktivní Slunéčko, vybídl ke skórování Turka, a ten nepohrdl – 4:5. Závěr ale vyšel střelecky Arsenalu, kterému k otočení výsledku pomohly standardní situace v podobě desetimetrových kopů. První Brunclík ještě nedal. K dalším dvěma se postavil Pavlík a nekompromisně prostřelil Havla, když druhý proměnil 43 vteřin před koncem.

„Hosté se představili jako zkušené mužstvo, technicky i rychlostně velmi dobře vybavené. Utkání sneslo ty nejpřísnější parametry. O naší výhře rozhodla zvýšená agresivita ve druhém poločase a pevné nervy Pavlíka, který v závěru proměnil obě standardky,“ řekl po utkání spokojený trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky: 20., 37. a 40. Pavlík, 4. a 30. Brunclík, 13. Kilián – 11. a 17. Slunéčko, 8. Samek, 34. Turek, 7. vlastní. Asistence: Rybka 2, Janda, Hampešt – Slunéčko 2, Dvořák, Rozenkranz. Diváků: 80. Rozhodčí: Nagy, Trlida. Poločas: 3:4
Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Janda, Pavlík, Hampešť, Kilián, Šmejkal, Rybka