Pavlík vystřelil výhru z desetimetrových kopů

Neveklov/ Po krutých porážkách si Arsenal připsal tři body

19.3.2008

Jiří Hampešt z Arsenalu Benešov sledoval průnik Jiřího Samka, autora jedné branky Teras PrahyFoto: Lukáš Suchý

V předposledním domácím vystoupení hostil ve druhé lize pátý Arsenal Benešov třetí celek tabulky pražský celek Terasy. Domácí nechali zapomenout na předchozí vysoké porážky a v poslední době dobře hrající hosty těsně porazili.

ARSENAL BENEŠOV 6
TERASY PRAHA 5

V prvním poločase si více šancí vytvořili hosté. Přesto do vedení šli domácí, když Hampešt naservíroval míč Brunclíkovi a pro něho nebyl problém trefit prázdnou branku. Terasy však o chvilku později vyrovnaly. Kilián odmítl zvýšení náskoku a z protiútoku nastřelil Slunéčko míč před Kondrátovu branku a domácí obránce si ho srazil do vlastní branky. Po pár vteřinách se opřel do míče z dálky Samek a trefil šibenici Kondrátovy branky – 1:2. Hosté vyvinuli tlak a hráči Arsenalu se jen s vypětím sil bránili. Kondrát odolával až do 11. minuty, kdy ho překonal Slunéčko po přihrávce Dvořáka. S Arsenalem to vypadalo špatně, ale ulička Rybky a Kiliánovo zakončení ho dostalo opět do hry – 2:3. Jenže Slunéčko o chvilku později získal tvrdou střelou k tyči pražskému týmu opět dvoubrankové vedení. Poslední slovo poločasu ale měli domácí, když si Pavlík naběhl na roh Rybky a zblízka skóroval.
Po změně stran byl aktivnější Arsenal, ale dlouho se nemohl střelecky prosadit (Kilián trefil spojnici tyče a břevna, Brunclíka, Kiliána a Šmejkala vychytal gólman Havel a Hampešt přestřelil branku). Ve 30. minutě se již domácí po narážečce Jandy a zakončení Brunclíkem dočkali vyrovnání. Jenže udeřil opět aktivní Slunéčko, vybídl ke skórování Turka, a ten nepohrdl – 4:5. Závěr ale vyšel střelecky Arsenalu, kterému k otočení výsledku pomohly standardní situace v podobě desetimetrových kopů. První Brunclík ještě nedal. K dalším dvěma se postavil Pavlík a nekompromisně prostřelil Havla, když druhý proměnil 43 vteřin před koncem.

„Hosté se představili jako zkušené mužstvo, technicky i rychlostně velmi dobře vybavené. Utkání sneslo ty nejpřísnější parametry. O naší výhře rozhodla zvýšená agresivita ve druhém poločase a pevné nervy Pavlíka, který v závěru proměnil obě standardky,“ řekl po utkání spokojený trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky: 20., 37. a 40. Pavlík, 4. a 30. Brunclík, 13. Kilián – 11. a 17. Slunéčko, 8. Samek, 34. Turek, 7. vlastní. Asistence: Rybka 2, Janda, Hampešt – Slunéčko 2, Dvořák, Rozenkranz. Diváků: 80. Rozhodčí: Nagy, Trlida. Poločas: 3:4
Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Janda, Pavlík, Hampešť, Kilián, Šmejkal, Rybka

JIŘÍ CHALOUPKA

19.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Parkovací dům. Ilustrační foto.

Třetí patrové parkoviště dostaví ještě letos

Hnojte popelem

Právě jsme se narodili

Benešov - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozené v 17. týdnu v roce 2017.

První máj oslaví lidé spolu s Helenou Vondráčkovou i Jankem Ledeckým

Vlašim - Májové slavnosti oživí opět po roce město Vlašim. Na programu nebudou chybět akce pro děti, ani vystoupení známých, českých umělců. Ti, kteří se nechtějí jen líbat pod kvetoucím stromem, ale touží na prvního máje zažít i zábavu, mohou dorazit do Vlašimi. Na Benešovsku oslavují začátek května doprovodným programem jedině vlašimští.

KRÁTCE: Burza vyhoví milovníkům automobilů

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

Senior taxi mohou nově využít v Poříčí nad Sázavou

Poříčí nad Sázavou - Vedení Poříčí nad Sázavou myslí i na své starší obyvatele. Aby se mohli důchodci flexibilně dopravit na nákupy nebo k lékaři, zařídila obec pro své občany novou službu, Senior taxi.