FK Kolín – Graffin Vlašim B 2:1

Pro Kolín to nebylo vůbec lehké utkání. Soupeř ukázal svoji kvalitu a jen smůla ho dělila od vyrovnání. „Konečně se u nás představil pořádný soupeř, který chtěl hrát a ne jenom bránit. Na krajský přebor to byl nadstandardní fotbal,“ řekl po utkání domácí trenér Bohuslav Pilný, který až nezvykle ukazoval své emoce. „Chtěl jsem ten zápas vyhrát. To byl ten důvod,“ dodal již s úsměvem.

První, kdo mu dal důvod k radosti byla dvojice Štoček – Svoboda. Prvně jmenovaný využil zaváhání obránce Havlíčka, který dal slabou malou domů a míč směřující k brankáři dostihl, udělal gólmanovi Drápelovi kličku a poté ho předložil Svobodovi, který už měl usnadněnou roli. Střelec první branky se mohl prosadit již o chvíli dřív, ale jeho pohotová střela z poza šestnáctky skončila na tyči. Ale i soupeř měl blízko ke skórování. Po průniku Jíchy zvonilo za Čižinským břevno. To však bylo ze strany hostů na delší minuty vše. Do zakončení se dostávali spíš hostitelé a zejména Svoboda. Ten mohl ve 41. minutě náskok pojistit. Do brejku ho vyslal Štoček. Svoboda sice udělal kličku i brankáři, s míčem však skončil těsně za brankovou čárou.

Domácí pod vlivem vedení po změně stran trochu polevili a tempo hry diktovala Vlašim. A hned na začátku druhého poločasu také vyrovnala. Jícha využil menších zmatků v pokutovém území domácích a vyrovnal. Kolín se z této situace chvíli oklepával a uklidnil ho až pas France a hlavička Štočka, která znamenala vedení. Vlašim se ale nevzdávala a zejména dvojice Stejskal – Janda znamenala pro domácí velké nebezpečí. Veškeré ošemetné situace ale lídr zvládl a ani v šestém jarním utkání nezaváhal.

„S výsledkem jsem zklamaný, s předvedenou hrou naopak spokojený. Kluci hráli nadoraz. Myslím si, že jsme předvedli kvalitní fotbal, chyběl kousek štěstí,“ uvedl kouč Vlašimi B Vladimír Kout.

Branky: 14. Svoboda, 64. J. Štoček – 47. Jícha. Rozhodčí: Novotný. ŽK: J. Štoček – Janda. Diváci: 350. Poločas: 1:0. Graffin Vlašim B: Drápela – Pohorský, Veselý, Havlíček, Žovinec – Janda, Susser, Stejskal, Petrů – Vořechovský, J. Jícha.