FOTO, VIDEO: Vořechovský vystřelil tři body

Vlašim/ Česká fotbalová liga otevřela svou bránu. Loňské překvapení Graffin Vlašim přivítal na svém stadionu plzeňskou rezervu. V remízovém utkání byli šťastnějším týmem domác

9.8.2008 1

Graffin Vlašim – Viktoria Plzeň BFoto: Deník/ Petr Roubíček

Graffin Vlašim – Plzeň B 1:0

O konečném výsledku rozhodla branka Vořechovského ze 30. minuty. Utkání neslo všechny znaky úvodu sezony a domácí trenér Zdeněk Hašek se netajil, že je spokojen pouze ze zisku tří bodů. „Jediné pozitivum na utkání vidím, že jsme vyhráli.“
Nepřesné přihrávky a téměř žádné zakončení na obou stranách diváky příliš nenadchlo. Až přesná hlavička Vořechovského po dobře zahraném trestném kopu na konci úvodní třicetiminutovky přinesla částečné oživení – 1:0. Hostující Leitl hned z protiútoku vystrašil domácího gólmana Tomu nepříjemnou střelou k tyči. V závěru poločasu měli Plzeňští blízko k vyrovnání, ale agilní Leitl bombou pouze otřásl vlašimským břevnem.
Po změně stran nejprve Průcha z levé strany křižnou střelou mohl zvýšit, ale míč prošel podél brány až do zázemí. Na druhé straně Dvořák dvakrát mířil těsně mimo konstrukci. V 79. minutě se po dlouhém autovém vhazování dostal míč k volnému Šmejkalovi, ale plzeňský zadák v gólové šanci zazmatkoval a balon špatně trefil. Když ani Vlašimští nevyužili v 82. minutě slibnou příležitost, utkání skončilo hubeným vítězstvím domácích.
„Náš výkon byl vzdálený představám jak mým, tak i hráčům. V mužstvu máme inteligentní fotbalisty, tak že všichni víme, že se někde stala chyba. Musíme si sednout, promluvit si a ty chyby odstraňovat. Utkání by slušela remíza, protože soupeř hrál velmi dobře. Měli jsme z něho obavu, v přípravě hráli dobře, což se také v zápase potvrdilo. Uvidíme, jak Plzeň bude hrát dál, pak to můžeme zhodnotit, že to jsou zlaté body nebo, že ten výkon nebyl odpovídající. Určitě ale spokojený nejsem,“ uvedl vlašimský lodivod Zdeněk Hašek.
Poločas: 1:0. Branka: 30. Vořechovský. Rozhodčí: Benedikt – Průcha, Řezáč. ŽK: Mlika (P). Diváci: 400.
FC Graffin Vlašim: Toma – J. Veselý, Petrů, Lizák, Schuster – Vebr (39. Kacafírek), Křeček, Juhász, Průcha (90. M. Veselý) – Vořechovský (75. J. Jíša), Dvořák. FC Viktoria Plzeň B: Houdek – Bárta, Šmejkal, Blažek, Malchárek – Staněk (85. Matas), Puchmertl (64. Trantina), Dvořák, Šiml – Leitl (78. Mudra), Mlika.

Autor: Petr Roubíček

9.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 1

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".