FOTO, VIDEO: Vořechovský vystřelil tři body

Vlašim/ Česká fotbalová liga otevřela svou bránu. Loňské překvapení Graffin Vlašim přivítal na svém stadionu plzeňskou rezervu. V remízovém utkání byli šťastnějším týmem domác

9.8.2008 1

Graffin Vlašim – Viktoria Plzeň BFoto: Deník/ Petr Roubíček

Graffin Vlašim – Plzeň B 1:0

O konečném výsledku rozhodla branka Vořechovského ze 30. minuty. Utkání neslo všechny znaky úvodu sezony a domácí trenér Zdeněk Hašek se netajil, že je spokojen pouze ze zisku tří bodů. „Jediné pozitivum na utkání vidím, že jsme vyhráli.“
Nepřesné přihrávky a téměř žádné zakončení na obou stranách diváky příliš nenadchlo. Až přesná hlavička Vořechovského po dobře zahraném trestném kopu na konci úvodní třicetiminutovky přinesla částečné oživení – 1:0. Hostující Leitl hned z protiútoku vystrašil domácího gólmana Tomu nepříjemnou střelou k tyči. V závěru poločasu měli Plzeňští blízko k vyrovnání, ale agilní Leitl bombou pouze otřásl vlašimským břevnem.
Po změně stran nejprve Průcha z levé strany křižnou střelou mohl zvýšit, ale míč prošel podél brány až do zázemí. Na druhé straně Dvořák dvakrát mířil těsně mimo konstrukci. V 79. minutě se po dlouhém autovém vhazování dostal míč k volnému Šmejkalovi, ale plzeňský zadák v gólové šanci zazmatkoval a balon špatně trefil. Když ani Vlašimští nevyužili v 82. minutě slibnou příležitost, utkání skončilo hubeným vítězstvím domácích.
„Náš výkon byl vzdálený představám jak mým, tak i hráčům. V mužstvu máme inteligentní fotbalisty, tak že všichni víme, že se někde stala chyba. Musíme si sednout, promluvit si a ty chyby odstraňovat. Utkání by slušela remíza, protože soupeř hrál velmi dobře. Měli jsme z něho obavu, v přípravě hráli dobře, což se také v zápase potvrdilo. Uvidíme, jak Plzeň bude hrát dál, pak to můžeme zhodnotit, že to jsou zlaté body nebo, že ten výkon nebyl odpovídající. Určitě ale spokojený nejsem,“ uvedl vlašimský lodivod Zdeněk Hašek.
Poločas: 1:0. Branka: 30. Vořechovský. Rozhodčí: Benedikt – Průcha, Řezáč. ŽK: Mlika (P). Diváci: 400.
FC Graffin Vlašim: Toma – J. Veselý, Petrů, Lizák, Schuster – Vebr (39. Kacafírek), Křeček, Juhász, Průcha (90. M. Veselý) – Vořechovský (75. J. Jíša), Dvořák. FC Viktoria Plzeň B: Houdek – Bárta, Šmejkal, Blažek, Malchárek – Staněk (85. Matas), Puchmertl (64. Trantina), Dvořák, Šiml – Leitl (78. Mudra), Mlika.

Autor: Petr Roubíček

9.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 1

Výstava ve vlašimském zámku.
4

Po školácích se přijdou na panovnici podívat turisté

Práce na rekonstrukci vodovodu se přiblížily do kritického místa.
14

OBRAZEM: Úplná uzavírka průtahu Týnce se blíží

Na Benešovsku chybí místa pro urny, o hroby není zájem

Benešovsko /INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Smrt někdy udeří znenadání, jindy přijde po dlouhém trápení a fakt, že jsme s jejím příchodem smířeni, nijak nezmenší bolest ze ztráty blízkého člověka.

Charismatičtí mladíci ze ŠouflŠou spolu hrají již tři roky

Sázava /FOTOGALERIE/ - Kapela ŠouflŠou potěšila první příchozí na sázavském festivalu Slunovrat.

Navzdory vedení cerhenická ČSSD Jiřího Paroubka chce

Cerhenice /ANKETA/ – Místní organizace ČSSD v Cerhenicích přijala za svého člena bývalého premiéra a předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. A to i přesto, že krátce poté, co se o tomto záměru začalo hovořit v médiích, Krajský výkonný výbor pražské ČSSD jeho návrat neschválil.