Nespeky dohrávaly bez Kalendy

Trhový Štěpánov/ V utkání I. B třídy si domácí po zásluze připsali vítězství. Nespekám v závěru chyběl vyloučený Kalenda.

31.8.2008

Ilustrační fotoFoto: Denik/Pavel Šimáček

Trhový Štěpánov – Nespeky 3:1

Velmi dobrý zápas, ve kterém byli domácí bojovnější a po zásluze zvítězili. Již v 10. minutě pálil Štork vedle a o chvíli později Čapek svoje sólo zakončil také mimo brankové tyče Nespek. Na druhé straně zahrozili hosté, ale Vejvoda byl na místě. V 21. minutě pálil Provazník z 20 metrů, ale Dán vyrazil míč na roh. V 35. minutě se hlavou prosadil Čapek a dostal domácí do vedení. To však netrvalo dlouho, když Kadlec za čtyři minuty vyrovnal na 1:1.
Po přestávce byli aktivnější domácí, jenže první zahrozili hosté z trestného kopu. V 65. minutě ještě Čapek sólo neproměnil, vzápětí po kombinaci se však již David Průcha trefil – 2:1. Pokus o vyrovnání zhatil Nespeckým v 70. minutě Kalenda, který hrubě fauloval Průchu a šel se předčasně sprchovat. Definitivu vítězství mohl dát domácím v 79. minutě Čapek, ale neproměnil penaltu. Vše napravil v závěru zápasu, kdy upravil na konečných 3:1.
„Se třemi body i s hrou, hlavně po přestávce, jsem spokojen. Konečně se nám podařilo doma vyhrát. První poločas byl na šance vyrovnaný. Po přestávce jsme již byli lepší, jak v poli, tak na příležitosti a zápas jsme mohli rozhodnout daleko dříve. Čapek kromě gólů šel ještě dvakrát sám na branku a nedal penaltu, Štork a Průcha měli také šance,“ dodal k derby kouč Trhového Štěpánova Jaroslav Jakoubek.
„V prvním poločase jsem byl spokojený, protože jsme si plnili úkoly. V kabině jsme si řekli, že když budeme pokračovat v aktivní hře a přidáme klid v koncovce, měli bychom tu bodovat. Nicméně naši obránci začali po obrátce kupit chyby a soupeř se dostal do vedení. Pak následovalo vyloučení Kalendy po zbytečném faulu uprostřed hřiště. I tak jsme nesložili zbraně, chtěli jsme vyrovnat, vytvořili jsme si spoustu šancí. Až když jsme hráli na riziko, soupeř v samém závěru potvrdil výhru třetí brankou. Chtěl bych pochválit našeho gólmana Donáta za skvělý výkon, byl jednoznačně naším nejlepším hráčem. Soupeř si výhru zasloužil,“ zhodnotil utkání trenér Nespek Jaroslav Myslivec.
Branky: Čapek 2, D. Průcha – Kadlec. ŽK: Seidl, Vejvoda – Kadeřábek. ČK: Kalenda (N). Rozhodčí: Šimáček. Diváků: 105. Poločas: 1:1.
Sokol Trhový Štěpánov: Vejvoda – Saidl, J. Jakoubek, Janoušek, Moravec – Provazník (19. Šťastný), Rytina, D. Průcha, Žovinec (88. M. Jakoubek) – Čapek, Štork.
Sokol Nespeky: Donát – Kumpošt, Pavlík, M. Rosenvald, Šindelář – Cháb, Presl, Kalenda, Kadeřábek – T. Rosenvald (65. Uher), Kadlec.

Autor: Petr Roubíček

31.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Složky integrovaného záchranného systému zavítaly do Táborských kasáren.
62

OBRAZEM: Den prevence oživil Táborské kásárny

Slezský FC Opava – FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1
37

Popravu Vlašimi odstartoval Kayamba

Okresní víkendové fotbalové výsledky

Benešovsko - Okresní víkendové fotbalové výsledky mužů.

OBRAZEM: Monika Absolonová zazpívala svůj největší hit mezi diváky

Louňovice pod Blaníkem - Svatováclavské slavnosti pod Blaníkem navštívila i Monika Absolonová. Diváci byli nadšeni. Slyšeli jak nejznámější hity slavné české zpěvačky, tak si užili i její přítomnost mimo pódium. Monika Absolonová se totiž neostýchala a písničku Teď královnou jsem já odzpívala přímo mezi publikem.

Incident na hřišti přinesl dvě červené

Benešov – Třetiligový fotbalový zápas mezi Benešovem a Zápy přinesl po půlhodině hry málo vídanou rvačku, kdy se do sebe pustili domácí Petr Ježdík s hostujícím Valentou, do které se připletl domácí Laštovka a padnul na Valentu. Po následné strkanici zbytku hráčů, vytasil rozhodčí Klupák červenou kartu pro Valentu a Laštovku, Petr Ježdík vyšel k překvapení všech s čistým štítem.

OBRAZEM: Svatý Václav popřál českému národu k lepším zítřkům

Louňovice pod Blaníkem - Svatý Václav ještě v hoře Blaník zůstane. Čechy zatím pomoc, podle něj, nepotřebují. Alespoň to řekl obecenstvu v Louňovicích pod Blaníkem, když zahájil každoroční Svatováclavské slavnosti. Na přání, aby se Čechům dobře dařilo, ale neopomněl.