GRAFFIN VLAŠIM 1
MOST B 2

Poslední Most přijel do Vlašimi posílený o hráče A mužstva a bylo to na hřišti znát. Od úvodního hvizdu se hrála vyrovnaná partie. V 15. minutě hosté udeřili, když se po standardní situaci prosadil Štípek – 0:1. Domácí, ale rychle zareagovali, když Truksa krásnou střelou přes bránu ve 23. minutě vyrovnal na 1:1. Ve 34. minutě byl hostující Bohdal vyloučen po druhé žluté kartě. Do poločasu ještě Skácel chytil nohama střelu osamoceného hráče a domácí Truksa hlavičkoval po trestném kopu Pospíšila přímo do brankáře.
Do druhého poločasu vstoupili, ač oslabeni, lépe hosté, když v 58. minutě chyboval v rozehrávce Vořechovský a rychlý brejk zakončil Štípek – 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání hlavně ze standardních situacích, které však ke gólu nevedly. Navíc v závěru zápasu, obešel hostující hráč Skácela, ale gólovou pohromu uhasil na brankové čáře Veselý. Přesto se Most radoval ze tří bodů.
Karel Vesecký, trenér Vlašimi: „Soupeř přijel kvalitní se sedmi hráči s ligového kádru. Nemohu klukům upřít snahu, ale v herních činnostech byli hosté lepší. První gól jsme dostali po standardní situaci. Poté Truksa krásnou střelou vyrovnal a ještě jsme měli do poločasu dvě šance, kvalitní soupeř jednu. Ke konci poločasu byl hostům po dvou žlutých kartách vyloučen hráč. Po přestávce jsme chtěli zápas zlomit na naší stranu, ale z přemíry snahy chyboval Vořechovský v rozehrávce a dostali jsme druhý gól. Poté hosté „zalezli“ a nám se z několika standardních situací nepodařilo vyrovnat. Škoda, zápas byl na remízu. Pokud bude Most hrát ve stejné sestavě i v posledních pěti zápasech, tak si myslím, že udělá patnáct bodů a zachrání se.“

Branky: 15. a 58. Štípek – 23. Truksa. Rozhodčí: Krčín. ŽK: Pospíšil / 3. ČK: 34. Bohdal (M). Diváků: 450. Poločas: 1:1. Vlašim: Skácel – Veselý, Šilhavý, Lizák, J. Petrů – Vebr (75. Vosický, 90. Kounovský), Růžička, Pospíšil, O. Průcha – Truksa (82. Jíša), Vořechovský.

MARILA VOTICE 1
JISKRA TŘEBOŇ 1

Úvod zápasu orámovaly dvě velké šance ve 4. minutě. Nejprve votický Siegl tváří tvář trefil brankáře Lálu do nohou. Z protiútoku se dostal sám před Solnaře Bohák, udělal mu kličku, ale z úhlu nastřelil jen tyč prázdné branky. Poté začali domácí přebírat iniciativu a v 18. minutě vyrazil brankář Lála s obtížemi dělovku Budila. Vzápětí vyslal Siegl oblouček na Málka, ten vyhrál souboj s Lálou, ale dobíhající Malý skluzem „ustřelil“ míč na rohový kop. Hosté zahrozili vážněji ve 28. minutě, ale osamocený Kupec dosáhl na míč jen špičkou kopačky. Za dvě minuty se již radovaly Votice, když Siegl po závaru tečoval do sítě ránu Marona – 1:0. Ve 35. minutě „namazal“ domácí Novák míč Bohákovi, ale Solnař byl na místě. Třeboň měla také smůlu, když během prvního poločasu musela vystřídat tři zraněné hráče.
Po přestávce vstoupili na hřiště aktivněji hosté. Nejprve ohrožovali Solnaře střelami z dálky (Brozman, Kupec a Pintér). V 57. minutě již musel votický gólman zabránit pěkné kombinaci a střele Zvěřiny. Domácí si koledovali o branku a v 70. minutě se kletba naplnila. Bohák propálil z odraženého míče po rohu vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Domácí se trochu probudili, ale dva trestné kopy Budila skončily vedle, Hájek a Malina ztroskotali na gólmanovi, hlavička Bartolšice a trestný kop Janů v nastavení se mezi třeboňské tyče nevešly.
Ivan Čabala, trenér Votic: „První a druhá půle byla z naší strany jako nebe a dudy. První poločas jsme hráli agresivně, měli jsme tři, čtyři šance, ale dali jsme jen jeden gól. Ve druhé půli byla pro mě naše hra velkým zklamáním. Špatně jsme obsazovali prostory, za celý zápas jsme neměli jeden odražený balón a díky nepozornosti kvalitní soupeř vyrovnal. Odešlo nám nasazení i bojovnost a nevím proč. Nakonec jsme byli rádi za bod, a za ten člověk v domácím prostředí nikdy nemůže být spokojený. V dalším zápase počítám se změnami v sestavě.“

Branky: 30. Siegl – 70. Bohák. Rozhodčí: Vítek. ŽK: Svoboda, Rezek – Bezemek, Brozman. Diváků: 350. Poločas: 1:0. Votice: Solnař – Janů, Svoboda, M. Budil, Novák – Malina, Málek, Rezek, Bareš (61. Lantora) – Maron (75. Hájek, 80. Bartolšic), Siegl.