Poříčíští v generálce přestříleli Jílové

Poříčí nad Sázavou/ Generálku na jarní fotbalové boje v I. B třídě hráči Poříčí zvládli, když porazili v zápase bohatém na branky FC Jílové.

23.3.2008

Tomáš Naňák (ve žlutém) tvrdil s Jílovým muziku z pozice předstopera.Foto: Ilustarční foto: Lukáš Suchý

POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 5
FC JÍLOVÉ 3

Úvod vyšel domácím na jedničku a na hostech bylo vidět, že hrají poprvé na přírodní trávě. V 8. minutě to bylo 2:0. Po pěkné kombinaci Houdy s Filipem a zakončujícím Mrázkem se také prosadil Šimáček po nedorozumění brankáře s obráncem. Hosté se pomalu oklepali a po rohovém kopu do přestávky snížili.

Při odchodu Začátek druhé půle vyšel Jílovému, které po rychlé akci, centru a zakončení vyrovnalo na 2:2. Domácí ale po spolupráci bratří Stibůrků, když Miroslav přihrával a Jan zakončoval, opět převážili misky vah na poříčskou stranu. Jenže hosté opět stav po chvíli srovnali po hlavičce a zaváhání brankáře Součka. Na to se nemohl dívat stoper Houda, vytáhl se do útoku a rozhodl svými přihrávkami o výhře Poříčí. Nejprve připravil společně s Miroslavem Stibůrkem čtvrtý gól pro Boušku a o chvíli později vyslal uličku na Miroslava Stibůrka a ten přehodil hostujícího brankáře.

„Prvních deset minut jsme hráli, to co jsme si řekli v kabině, dobře zezadu a z rychlých brejků dali dva góly. Potom jsme ale od toho upustili, soupeři přenechali iniciativu, a ten nás třikrát potrestal. Po čtvrthodině druhého poločasu jsme se zase vzchopili, Jílové zatlačili a po dvou pěkných akcích rozhodli zápas. S výhrou v generálce jsem spokojen, protože mužstvo byla až na malé výjimky kompletní. Zimní příprava byla totiž v docházce špatná a někdy jsme se nebyli schopni sejít ani na zápas,“ dodal k utkání a přípravě na jarní část sezony nový trenér Poříčí Miroslav Tůma.

Branky Poříčí: Mrázek, Šimáček, J. Stibůrek, Bouška, M. Stibůrek. Poločas: 2:1

SK Pozázavan Poříčí nad Sázavou: Souček – Micka, Houda, T. Naňák, J. Stibůrek – M. Stibůrek, Filip, Bouška, Hvězda – Mrázek, Šimáček. Střídal: Mašek

23.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dům Donalda Trumpa

Tady strávil mládí Donald Trump

Vojenské technické muzeum se opět po roce velkolepě otevřelo veřejnosti. Dvacátou druhou sezonu zahájil průlet letounů i ukázka bitvy u Zborova.
263

Vojenské muzeum zahájilo sezonu s novou technikou

Hasiči i hasičky se sešli na Konopišti

Konopiště /FOTOGALERIE/ - Šestý ročník Hasičského dne zahájili hasiči i hasičky na Masarykově náměstí v Benešově průvodem. Jejich společná cesta vedla do areálu přírodního divadla v Konopišti.

OBRAZEM: Hasiči vyšli průvodem z benešovského náměstí

Benešov - Hasičský den na Konopišti zahájili organizátoři na benešovském Masarykově náměstí. Ti, kteří na setkání dorazili, mohli vidět jak moderní techniku, tak historické koňky v průvodu.

OBRAZEM: Lokomotivy si prohlédli milovníci vlaků ve Vlašimi

Vlašim – Středočeský železniční den se konal nejen v Benešově, ale také ve Vlašimi. Kromě lokomotiv poutala návštěvníky vlašimského vlakového nádraží také výstava o zrušené trati z Trhového Štěpánova do Dolních Kralovic. Netradiční jízdy soupravou InterPanter a RegioShark či historickou lokomotivou „Všudybylkou" si mohli užít zájemci hned z několika zastávek v okrese.

Telegraf slavil s bývalými členy na pečecké mašince

Pečky /FOTOGALERIE/ - Kapela Telegraf, která v letošním roce slaví 40 let existence, dominovala hudebnímu programu akce Jede, jede mašinka. Ačkoli na místě zahrály mnohem známější formace, právě Telegraf celou akci uzavíral speciálním narozeninovým koncertem.